reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

O matko! dziewczyny wy tu o jakis trzonowych juz piszecie a my mamy dopiero dwie dolne jedyneczki! Lakierowanie, bajery :szok:...a u nas prawie pusta szczeka.
 
reklama
izka u nas to też śpiew przyszłości, Piotwór ma dolne i górne jedynki + jedną górną dwójkę. I reszty nie widać ;-)
 
:) dzięki, tak właśnie myślałam, że zomby muszą być już wszystkie i dziecko jakieś bardziej kompatybilne z dentystą :-D
 
A jak wam idzie z myciem ząbków? Bo u nas powiem szczerze jest zawsze wojna przy myciu - szczotkę jeszcze jakoś da się włożyć ale wszelkie próby pomasowania nią po ząbkach kończą się wyrywaniem szczotki, głowy i rykiem. Mam już dość tego siłowania, może macie jakieś sposoby by zachęcić malca do współpracy?
I jeszcze pytanie jak się pozbywacie resztek pasty z buzi (od paru dni używamy Elmex Junior1-6)??
 
My jeszcze z pastą nie walczymy ;-) ale pamiętam jak Jacek mył ząbki i nie umiał jeszcze sam wypłukać pasty, to nabierałam wody strzykawką wkładałam mu do buzi i wstrzykiwałam wodę w zakamarki :tak: sposób naprawdę świetnie się sprawdzał :tak:
 
My tyz jeszcze z sama woda i bez pasty.Amelia natomiast uwielbia szorowac ząbki i czasem nawet idzie do lozka ze szczoteczką i dalej po myciu ją miętoli w paszczy.Troche sie balam bo ze szczoteczkowaniem pozno zaczelismy dopiero miesiac temu ale jest git:tak:
 
szopka no trudna sprawa - na pewno nic na siłę. Może spróbujcie w formie zabawy? Z głośnym aplauzem, gdy sam włoży do buzi i wtedy lekko pomagać ruszać szczoteczką po ząbkach? Powolutku i cierpliwie i na pewno się uda :tak:
Piotrusiowi "grzebałam" przynajmniej odkąd skończył pół roku (nie miał jeszcze wtedy ząbków) i chyba po prostu przywykł :tak:
 
A u nas poszło gładko o dziwo!
Myjemy pastą Elmex - młody dzielnie otwiera paszczę po czym spokojnie ssie szczoteczkę:-). Pastę wypłukujemy (o ile zdążymy) czystą, wypłukaną już szczoteczką.
 
reklama
U nas mycie ząbków to rewelacja! Jakubek uwielbia je szczotkować.
Używamy pasty Colgate Smiles w minimalnych ilościach i tylko raz dziennie.
A wypłukujemy tak jak Emmila wypłukaną szczoteczką.

Co do stanu ząbków.
Cztery jedyneczki i zaczynają górne dwójeczki się ruszać :)
 
Do góry