reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

reklama
hej, tak jak dziewczyny wcześniej: masaż brzuszka i zginanie nóżek. Dodatkowo częste kładzenie na brzuszku w ciągu dnia. W trakcie ataku ciepła pieluszka - świeżo wyprasowana, lub termofor w ręczniku. Ekstremalnie dźwięk włączonej suszarki pomaga się dziecku uspokoić.
U nas jeszcze sprawdzało się zajmowanie dziecka czymś innym przed atakiem, czyli jak wiesz, że ataki np. kolo 17 to od 16:30 zabawa z dzieckiem.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości:)
 
millicon gocce to jedyny znany mi sposób na kolki....moja córka miała tzw. uporczywe kolki praktycznie całą dobe. to są krople sprowadzane z włoch....20 kropelek po posiłku i 2 doby później kolki nie ma
 
Bardzo dziwne, bo u na jest viburcol tylko na receptę i teraz nazywa się viburcol compositum.
No w ulotce pisze że poniżej 6 roku życia konsultować z lekarzem. Jednak z tego co wiem, te czopki maja taki sam skład jak viburcol n, a na receptę sa tylko dlatego że UE takie ma normy.
Ale szczerze mówiąc, to dobrze że lekarz będzie decydował o podaniu leku.
 
Może tam były jeszcze zapasy starego Viburcolu i sprzedali bez recepty. I tak są na receptę więc lekarz przepisując go dziecku poniżej 6 lat poda jak stosować itp.
 
Pierwsze slysze ze na recepte jest?!
Chyba ze cos sie zmienilo.
Planuje znowu kupic te czopki ale nie wiedzialam ze sa teraz na recepte?Ostanio kupowalam w październiku to farmaceutka sprzedala bez problemu.Na moim pialo ze od pierwszego dnia zycia podawac mozna.
Hmmmm
Jutro pojde i sie dowiem:)
 
No i kupilam Vibrucol bez recepty bez zadnego problemu.
Fakt pisze ze ponizej 6 roku zycia skontaktowac z lekarzem.Ale sprzedala i nic nie mowila.
 
reklama
Do góry