reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbana i piękna mama

U mnie na plusie 12kg, dzis jest 5 dzien po porodzie i zostało 6kg na plusie, karmie piersia wiec chyba bede wazyc mniej niz przed ciaza ;-) ale ciekawa jestem co z brzuszkiem bo wisi sobie tak nie ladnie, no to dopiero 5 dzien ale wiecie jak to jest ;-)Smaruje sie kremami, ale nie wiem wlasnie co z tym pasem ??? Bo gdzies czytalam ze te pasy bardzo oslabiaja miesnie brzucha, bo jak sie je sciska to wyklucza z dzialania przy zwyklych codziennych czynnosciach ale nie wiem co o tym myslec :baffled:???
 
reklama
Iwona100na ja kupilam taki pas z majtakami czyli nie jakgdyby sam pas (ponoc maja slabe dzialanie) jest razem z gaciami. Jest wygodny sciska jak trzeba i zauwazylam ze brzuszek wchodzi na miejsce i pupka :))))moj zaczyna sie od polowy uda i konczy pod zebrami...naprawde sie dobrze w nim czuje i polecam..:tak:
 
Ja też przytyłam w ciąży 20 kg, a po powrocie ze szpitala było 9 kg mniej. Teraz w 6 dniu po porodzie mam już kolejne 1,5 kg mniej, więc jest nadzieja, że szybko ten cały nadmiar zrzucę.
 
Przystawienie dziecka do piersi jest najważniejsze. Niestety najlepsza teoria nic nie daje. Moja Ala ssie pięknie z prawej natomiast boleśnie z lewej piersi.
Byłam w poradni laktacyjnej, pani mi pokazała nowe techniki przystawienia - przez 1 dzień było lepiej teraz znów boli.
Czasem nie daje rady :-(
Licze że jakoś to opanujemy.
 
A ja nawet nie wiem ile kg mi zeszło po porodzie. Boję się na wagę wejść, a w szpitalu mnie nie ważyli.
Kokoszka a od kiedy zaczęłaś używać tego pasa? Bo ja też się zaopatrzyłam, ale nie wiem czy już go zakładać?
 
no wiecie, tak "na sucho" troche ciężko to przedstawić, ale lepiej wiedzieć jak należy przystawiać dziecko. Najwazniejsze, to jak poczujecie, że dziecko Was rani, to delikatnie wkładacie mu mały palec do buzi (jak ssie pierś) i robicie taką małą szczelinkę, bo maluch jak się zassie, to potem wyjąć mu cycka z ust jest trudno. Jak zrobicie tą szczelinke, to spokojnie wyciągacie pierś i przykładacie znów. Ważne, żeby dziecko ustami objęło nie tylko brodawkę, ale również większość sutka. A najlepiej cały- to jest poprawne przystawienie. oczywiście pozycje do karmienia to w zależności od tego, jak Wam wygodniej. I co nam na SZR ciągle powtarzano-
Przykładamy dziecko do piersi a nie pierś do dziecka!
 
ja nie wiem ile ważę :no:
nie było wagi na oddziale a w domu nie mam :-(

ale brzuszek mam mniejszy niż przez ostatnie lata przed ciążą, i to mnie satysfakcjonuje w 100000% :-)

aha, urodziłam w poniedziałek (11.05) rano
 
ja przez 10 dni przytyłam 3,5kg:szok: bo strasznie puchnę od wody teraz ograniczam picie zob co z tego będzie
będzie jeszcze gorzej bo jak ograniczysz picie to Twoje nerki nie będa pracowały prawidłowo i możesz nabawić się nawet zapalenia dróg moczowych...nie rób tego.
Odkładanie się wody w organizmie nie zależy od picia , to jest po prostu zaburzenie układu limfatycznego, który nie pracuje w pełni prawidłowo gdyż maluszek zajmuje większośc miejsca w jamie brzusznej powodując uciski naczyń...nic na to nie poradzisz, więc by się nie odwodnić pij własnie jak najwięcej...jeśli ktoś mówi Ci inaczej to gada bzdury a ty nie rób tak bo zrobisz sobie krzywde. MI tak próbowałam wmówic położna ,a moja gin zaleciła własnie picie dużej ilości płynów najlepiej wody mineralnej by nerki cały czas pracowały. Niestety końcówka ciąży jest straszna pod tym względem ,ale pociesz się tym ,ze nadmiar wody po porodzie schodzi najszybciej...
 
reklama
Kokoszka - a gdzie go kupiłas?
bo takiego z majtkami nie widziałam


moja waga w ciąży: 73,8
4 dni po urodzeniu: 65,3
-----------------------------
czyli: 8,5kg na minus

brzuszek w ciąży:99cm
po urodzeniu: 89cm
 
Do góry