reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

Ja też będę wszystko prała. Poprzednio używałam proszku Dzidziuś - podobno najmniej uczula :confused2:, jest z płatkami mydlanymi. Nie każdemu ten zapach odpowiada - ja uwielbiałam - dla mnie typowo dzidziusiowy :-) Szczerze mówiąc już się nie mogę doczekać, aż znowu mi nim będzie w szafie pachniało.
Zmiękczacza nie używałam, ale to dlatego, że Kamil jest alergikiem i nie dość, że płynu nie lałam, to jeszcze podwójne płukanie włączałam, żeby jak najmniej środków chemicznych zostawało na materiale.
 
reklama
Tak oglądam te wózki - takie ładne są.
My mamy po Kamilu i nie będę kupować drugiego. Wchodzę tu tylko oko nacieszyć :tak: Zresztą mówię sobie, że nasz nie jest taki zły - ma koła na paskach (teraz juz takich w ogóle nie widuję :confused2:), w dodatku pompowane - nic nie trzęsie, z dużą gondolą, wygodny dla dziecka.
Ale tak fajnie móc wybierać nowiutki :sorry:

Są takie wózeczki, na paskach chciażby ten :tak:: ZESTAW BABY MERC WÓZEK TRAFIC+FOTELIK KOŁA POMP. (624941587) - Aukcje internetowe Allegro
który zamierzamy kupić ale dopiero w sierpniu.



Te godnolki bardzo mnie się podobają i wózki też wcale nie są tanie.... :-( ale słyszałam że bardzo porządne, sama chciałam martine czy jakoś tak kiedyś kupić, ale cholernie nie podobają mi się w tych wózkach spacerówki.... :-( może komuś do gustu przypadły, ale gdyby nie ta spacerówka pewnie też bym taki kupiła, ponieważ ma bardzo solidne koła, jest miękki, ma dużą gondolę i najważniejsze wysoki daleko od ziemi w zimie szczególnie. Jagoodko myślę, że jeżeli się na niego zdecydujesz to napewno nie będziesz żałować.
 
Ja wczoraj kupiłam 2 kpl. pościeli od Darland1, więc wciąż czekam na przesyłkę, jak tylko dostanę to dam znać :tak:

No kochana to ja czekam na Twoją relację. Mam nadzieję że się nie przeliczysz bo ta pościel jest ładna i wyjątkowo nie droga.

Dziewczyny w tych dzieciaczkowych proszkach pierzecie wszystko? tzn jak małemu kupiłam np. bluzę z polarku lub ogrodniczki sztruksowe czy dżinsowe to też powinnam to uprać? czy tylko ubranka i pościel które przylegają bezpośrednio do ciałka maluszka?
Kocyki też trzeba uprać przed użyciem?
Błagam nie śmiejcie się ze mnie bo ja totalnie zielona jestem a nie chciałabym dzieciaczkowi zrobić krzywdy.:no::no::no:
 
Ja wyprałam wszystko co można było wyprać, łącznie z ochraniaczem na łóżeczko i baldachimem. Wyobrażałam sobie przez ile rąk i miejsc przechodzą te wszystkie towary ;-)
Jak zaczęły się problemy z alergią to był czas, że też swoje bluzki czy piżamy wrzucałam z Kamila ciuszkami, bo dziecko też się do nich przytula. Ale to już później było.
 
(...)
Dziewczyny w tych dzieciaczkowych proszkach pierzecie wszystko? tzn jak małemu kupiłam np. bluzę z polarku lub ogrodniczki sztruksowe czy dżinsowe to też powinnam to uprać? czy tylko ubranka i pościel które przylegają bezpośrednio do ciałka maluszka?
Kocyki też trzeba uprać przed użyciem?
Błagam nie śmiejcie się ze mnie bo ja totalnie zielona jestem a nie chciałabym dzieciaczkowi zrobić krzywdy.:no::no::no:

Nie zamierzam się wcale śmiać z Ciebie Jogobelko, ponieważ też się zastanawiałam nad tym i doszłam do wniosku, że jak będzie ładna pogoda gdzieś w lipcu, może z początkiem sierpnia to poświęce dwa dni na upranie wszystkiego, dosłownie wszystkiego. Zawsze to czy nowe to zawiera mnóstwo substancji chemicznych, czy jakoś tak, czy używane to i tak upiore. A ja ogólnie jestem maniaczką prania, wycierania, sprzątania itp, więc w moim przypadku to napewno popiore wszystko :tak:
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Narazie jeszcze kompletuje ubranka więc dopiero jak się tego więcej uzbiera to upiorę wszystko. Z drugiej strony zrobię to pewnie dopiero w połowie sierpnia żeby wszystko było świeżutkie na przyjście naszego syneczka:-):-)
 
Jogobelka i ja tez prac bede wszystko,mysle ze gdzies pod kniec lipca, chcialabym juz zgromadzic wszystko co potrzeba do tego czasu a na sierpien zostawic kosmetyki, tak zeby torbe i wszystko w razie W miec gotowe do startu :rofl2:
 
Ja w sumie posiadam już całą garderobę dla mojego maluszka (body, kaftaniki, koszulki, śpoichy, pajacyki, spodenki itd) ... brakuje mi tylko wełnianego kompleciku na wyjście ze szpitala ... no i innych rzeczy typu przybory toaletowe, rożek, łóżeczko, wózek, wanienka, butelki itd (ale zakupem tego wszystkiego zajmę się w sierpniu) :-)
 
Ninonka własnie pozwoliliśmy sobie delikatnie podnieść poprzeczkę cenową, bo rozbiliśmy skarbonkę a tam trochę więcej niż się spodziewaliśmy :-D
Wydaje mi się solidny, tylko myślałam, że może któraś z dziewczyn macała go na żywo ;-) Bo opisy opisami a rzeczywistość zweryfikuje wszystko... Poza tym bryka za 2-3 latka ma posłużyć drugiemu dzidziusiowi :-D

A który kolorek wybraliście ?
 
reklama
To widzę że wielkie pranie w sierpnu się zapowiada:-D Ja mam proszek Jelp 2 w1 odrazu ze zmiękczaczem, narazie kuiłam takie małe pudeło chyba za 8 zł żeby go wypróbowac.... Ja myśle ze będe prała wszystko oprócz kocyków i zastanawiam sie nad rożkiem czy jak wrzuce go do prania to się nie "pofałduje w środku:-)" najwyżej w ręku delikatnie wypłukam..... tylko najgorsze będzie te prasowanie:sorry:
 
Do góry