reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla naszych maluszków -ubranka, wyprawki itd

reklama
Moni-ka chusta to mój temat:) przez jakiś rok czasu interesował mnie ten temat. Namówiłam nawet szwagierkę, która pół roku temu rodziła na zakup takiej chusty. Chodziła też na zajęcia z motonia. No ale na tym się skończyło. Nie jest zadowolona z chusty. W ogóle z niej nie korzysta:/ ale znam ileś osób które korzystają i są zadowolone. Myślę, że chusty sprawdzają się przy dzieciach, które są niespokojne, które chcą być ciągle blisko mamy.
Jeśli chodzi o wybór takiej chusty to najlepsze są chusty tkane. Chusty elastyczne są o tyle lepsze, że się ciągną i mogą z niej korzystać ludzie o rożnych gabarytach(czyt. mama, tata).
 
chustę?? ale tak na zimę to ma sens? ja myślałam o nosidle ogólnie, ale to już jak dzidzia ciut podrośnie, mi właśnie się kojarzy, że tak ciałlko do ciałka to najlepiej jak wiosna lato, bo teraz przez te grube płaszcze i kurtki zimowe...
 
Esmeralda nie ma nic gorszego dla dziecka niż jakiekolwiek nosidło. Każde nosidełko takie noszone na klatce piersiowej lub plecach wymusza u dziecka niefizjologiczną pozycję:baffled: Ja osobiście odradzam.
 
Dziewczyny,czy myślała któraś z was o zakupie chusty do noszenia maluszka?
Jeśli tak ,to jaką najlepiej kupić,tkaną,czy elastyczną?

Kolezanka mi pozyczyla swoja chustę (z bambusa?). Jeszcze nie wiem czy będe jej uzywac, an pewno będe chciala spróbowac. A mój maż jakoś negatywnie nastawiony do tego pomysłu:eek:
 
Ja bym chciała zacząć nosić dziecko w chuście jak najwcześniej, w pierwszych tygodniach. Nawet po domu, jak będę się krzątać a ono będzie chciało być blisko. Mam nadzieję, że wtedy na wiosnę maluch będzie przyzwyczajony i będę go mogła nosić w chuście na dworze.
Na pierwsze miesiące podobno lepsza jest elastyczna, potem tkana, bo lepiej trzyma cięższe dzieci. A wszelkie usztywniane nosidełka są niepolecane. Powinno się ich używać dopiero, kiedy dziecko potrafi samo utrzymywać ciało w pionie.
 
reklama
olii ale dlaczego? :p muszę poczyt na necie o tym, ale mi się wydaje, że nosidło byłoby właśnie najlepszym rozwiązaniem, bo jak niby mam dziecko nosić? jak podjadę samochodem na jakieś zakupy czy gdzieś to mam taki mały samochód że mi się wózek raczej nie wmieści w niego, a nosidło-fotelik no to odpada-za ciężki na jakieś dłuższe załatwianie spraw, poza tym trzeba nosić w ręku, chusta owszem, super rozwiązanie tak mi się wydaje, ale dla malutkich dzieci, i to właśnie na wiosnę lato, takie moje zdanie, a na wiosnę przecież nasze dzieciaczki to już całkiem spore będą
babyduck wiem, że powinno się używać ich dopiero kiedy dziecko potrafi utrzymywać ciało w pionie, właśnie do tego dążę i o to mi chodzi :)
 
Do góry