reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

ja po synku mam większość rzeczy, nie zamierzam kupować innych bo są np. brązowe ;-) maluchowi i tak obojętne, wiadomo jakieś extra ciuszki się kupi, ale bazować chcę na tym co mam, zwłaszcza w temacie kurtki zimowe czy inne takie [syn jest z sierpnia więc na czerwcowego malucha też powinny być ok] chociaż nieco żałuję, bo kompletowanie wyprawki to super sprawa ;-)
 
reklama
A ja, jako świeżo upieczona mama i przyszła mama (2 w 1 ;) ) polecam:
- butelki i smoczki - tylko Mam Baby - fajnie wyglądają, fajnie się myją, bo są rozkręcane dna, sterylizują się w mikrofali - ja jestem zadowolona. Aha i karmiłam długo na zmianę butelka - pierś, chociaż nie wiem czy to zasługa butelki czy elastycznego dziecka.
- laktator - medela mini electric. pzerobiłam kilka i ten moim zdaniem najlepszy. Chyba, że ktoś ma więcej kasy to wtedy medela swing się sprawdzi.
- kubek niekapek - na późniejszym etapie, ale na początek u nas poszedł Nuk butelka kubek niekapek, a mam w domu całą kolekcję.
- wózek - tym razem planuję emmaljunga, wcześniej miałam pożyczony. FAjny, duża gondola, dobrze się prowadzi, solidny.
- fotelik samochodowy - maxi cosi jest super.
- wkładki laktacyjne - johnson albo penaten jak dla mnie to jedyne które nie odparzają i ładnie chłoną. próbowałam chyba wszystkie
- na popękane brodawki clotrimazol, kombinowałam wszelkimi sposobami i zwykły krem przeciwgrzybiczny za 2 złote pobił wszystkie drogie na łeb :)
Jak mi się coś przypomni albo będziecie o coś pytały to dopiszę.
 
ja mam wkładki latacyjne... plastikowe :p avent muszle laktacyjne i nie zamierzam kupować sobie innych, no chyba że jedną paczkę, jak będzie trzeba gdzieś wyjść - muszle sa super bo sutek ma stały dopływ powietrza, nie ma odparzeń... a główną zaletą jest cena - płacisz raz i już więcej nie musisz, można wysterylizować, wygotować czy co tam tylko
z niekapków to tylko lovi 360 stopni - dziecko od razu uczy się pić jak ze zwykłego kubka rewelacja

co do fotelików: jest strona fotelik.info - tam są testy i oceny, zawsze kupuję foteliki z tą stroną [o właśnie, fotelik też będę kupować, bo wcześniej miałam pożyczony]
 
fioletowa będę musiała zobaczyć te avent skoro chwalisz. Ja miałam straszny problem z wkładkami, poza tym 3 tygodnie po porodzie zaczęłam wychodzić z domu na dłużej, więc jednorazówki najlepsza opcja.
Lovi stoi u mnie w szafce i czeka aż moje dziecko się zdecyduje :) tak samo jak avent, mambaby i chyba nuby jeszcze.
A maxi cosi ma wlaśnie dobre wyniki w testach ten 1. Teraz zastanawiam się nad kolejnym fotelikiem, myślę nad romerem, a ty jakie masz typy?

Aha i to chyba też w dziale zakupy:

http://promobaby.pl/

Na tej stronie jest zestawienie promocji z większości sklepów, czasami można upolować tanie pampki ;)
 
Ostatnia edycja:
ja pieluchy mam wielorazowe po starszaku i tym razem nie dam się wmanewrować przez rodzinę w jednorazówki ;-) tak długo jak będę z dzieckiem w domu, tak długo będą wielorazowe ;-)

co do fotelików to ci powiem tak - w naszym samochodzie mamy maxi cosi tobi - montaż taki sobie, za to zapinanie i odpinanie dziecka łatwe i wygodne
u moich rodziców młody jeździ romerem [nie pamiętam modelu] tam łatwiej wpiąć fotelik, też dość łatwo przypiąć i odpiąć dziecko, ale zagłówek wg mojego taty my mamy fajniejszy - jakiś taki lepiej dopasowany... ja przy kubełku będę brała maxi cosi bo mamy wózek x-landera to wystarczą mi adaptery i mogę wozić w razie czego w foteliku np na zakupy...

te muszle to są takie
Zestaw muszli laktacyjnych - SCF157/02 (6 szt.) | Dla mamy \ Wkładki i osłonki Karmienie \ Karmienie piersią \ Wkładki i osłonki Dla mamy \ Avent Philips Avent Philips \ Wkładki i osłonki | MamaBebe.pl
ja na wyjścia takie typu spacer czy coś [2 godziny] to brałam te, one mają w zestawie 2 z tymi dziurkami co na zdjęciu, 2 bez dziurek i 2 silikony - montujesz silikon do tych z dziurkami lub bez dziurek
z dziurkami służą cały czas [wentylacja], a bez dziurek na czas karmienia - w nich się zbiera mleko i można je potem dać dziecku, albo zamrozić [wiadomo muszle te i silikony sterylizuje się] - chyba że nie chcesz zbierać to obojętne które, skoro potem wylewasz
przy tych z dziurkami trzeba pamiętać na początku żeby się nie schylać za głęboko ;-) ale druga plama na bluzce i już wiesz co można ;-)
ja z nich byłam bardzo zadowolona
na jakieś "okazyjne wyjścia między ludzi" ;-) w sensie takie że musisz fajnie wyglądać, to jednak raczej jednorazówki, bo to się dość odznacza na piersiach
 
są różne zestawy - najtańsza wersja to z otulaczem nieprzemakającym i wkładkami bawełnianymi bądź bambusowymi, wersja dla najbardziej leniwych to all-in-one z grubsza wygląda jak pampers, zapina się na rzepy lub na napy i wrzucasz całość do pralki jak się zabrudzi, są do tego takie papierowe płatki żeby grubsze się zebrało, wywalasz wtedy ten papier do toalety a resztą do pralki

ja mam all in one - są droższe, ale za ok tysiaka masz zestaw do końca pieluchowania
kumpela za otulacz plus wkładki dała 400
przy pampkach za ok 150 miesięcznie w ciągu dwóch lat wydasz hmm 3600
no dobra do wielorazowych dolicz jeszcze koszt prania
tych moich np się nie prasuje, więc prąd na żelazko odchodzi ;-) nie są takie upierdliwe jak tetra, wyciągasz z pralki wieszasz i już
ja mam kupiony zestaw przy młodym i teraz będę ich używac, ale u młodego przeżuciliśmy się na jednorazówki, bo mi rodzina oprotestowała [zwłaszcza mama, która zajęła się młodym jak wróciłam do pracy[
 
Ostatnia edycja:
w ramach ciekawostek: Very Hungry Baby Bottle | Not So Hungry Bottle | Replacement Nipples 352b08d5e8a392e02bb38c234f9f5adb.jpg
 
w sumie fajne :-)
jak młody był mały to miałam butelki aventu, potem była afera z bpa i postanowiłam teraz kupić szklane - do szkła żadnego badziewia raczej nie dodadzą ;-)
zobaczymy co z moich planów wyjdzie ;-)
 
reklama
ja sobie to nawet nie chce myśleć o zakupach dla maluszka bo ja mam bzika na punkcie malutkich ubranek ale znając moja mamę to przypilnuje mnie z moim mężem. Zastanawiam się ile wydam w serwisie za wózek jak go oddam. Mam już przynajmniej łóżeczko upatrzone tylko jeszcze muszę materac zmierzyć który jest po synku w domu czy będzie pasował. A co do butelki to się zastanawiam nad nukiem i lovi , lovi sie sprawdziło u mnie jak młody miał 6 miesięcy bo dobrze mu kaszki przez niego przepływały. Jeszcze myślę nad mlekiem jakie tym razem urzywać wrazie czego jak bym znów nie mogła piersią karmić i nie wiem czy tym co syna czy zmienić zobaczy się jak urodzi się maleństwo
 
Do góry