reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zanik laktacji w jedej piersi

daj sobie troche czasu na uregulowanie laktacji i podawaj przy kazdym karmieniu inna piers, ale tylko jedna podczas calego karmienia. powinno sie wyregulowac za kilka tyg ;) ale to chyba zawsze tak jest ze jedna jest pelniejsza, mozesz zawsze np karmic- 2 karmienia ta mniej naladowana piers, 1 karmienie ta pelniejsza i powinno wrocic do normy .. w kazdym razie laktatorem nie odciagaj tylko z jednej piersi ale z obu, zeby bylo po rowno;)
 
reklama
:no:Nie wiem jak do tego dopuściłam, ale nie mogłam odmówić mojemu synkowi karmienia tylko prawą piersią gdy z lewej słabo leciało a on płakał, bo głodny:)
i tak zostało do dziś ma już 8 miesięcy i ciągnie tylko z jednej piersi, nie mam z drugą problemów żadnych, poza tym że jest dużo mniejsza i boję się że tak już zostanie:-(
Proszę napiszcie jak ktoś miał podobny problem i jak się z tym uporał:tak:










 
Ostatnia edycja:
Jakbym czytała o sobie tylko że mój synek ma 4 miesiące. Czytałam żeby zawsze zaczynać karmienie od mniejszej piersi wtedy prowdopodobnie się wyrównają, niestety synuś dostawał szału bo oczywiście dużo dłużej musiał ciągnąć żeby leciało (z prawej leciało jak tylko dotknął usteczkami) a jak już leciało to bardzo słabo. Więc karmię prawą piersią a z lewej odciągam laktatorem już jakiś czas i nie widzę żeby się wyrównywało. Dodam tylko że od porodu karmiłam zawsze na zmianę raz jedną a raz drugą piersią i od początku z tą lewą były problemy ale mały najadał się lewą póki mi się laktacja nie unormowała tak ok 6 tygodni. A po tych 6 tyg. to już tylko gorzej jest.
 
ja karmiłam obiema jednak pod koniec jakoś tak się stało że już tylko na noc dostawał jedną i tą samą:sorry:, nie karmie dopiero jakieś 5 miesięcy i owszem piersi się wyrównały rozmiarowo ale mam wrażenie że ta jedna właśnie jest bardziej "wyciągnięta" od drugiej:-(
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedź:tak: także jest nadzieja, że się wyrównają:-)
zresztą w moim przypadku już 4 miesiące na jednym a zanosi się że dłużej będzie :szok: także może nie dojść do siebie:laugh2:
 
najlepiej uaktywnic cyca drugiego, podawać niech dziecko ciągnie na głodnego, powoli powoli może cos sie ruszy

a nierównosc raczej zostanie
 
Cześć Dziewczyny ja tez maiłam taki problem mój syn jadł od 3 miesiąca tylko z jednej piersi, zauważyłam że rozmiar piersi jest różny, ale nie macie się co martwić teraz Krzyś ma 9 miesięcy już go nie karmię i widzę że rozmiar piersi prawie się wyrównał nie są idealnie takie same ale przecież nigdy nie były bo jedna była mniejsza. Jak mleko zanika piersi powracają do wyglądu z przed ciąży no może jedynie ich jędrność nie powraca ale to już chyba nigdy nie powróci:(
 
Witam
Moja corcia ma 6 miesięcy i kiedy miała 2 m-ce upodobala sobie tylko lewego cycusia. Tak pozostalo po dzis dzień. Ja natomiast wziełam się na sposob i zaczęłam podawac jej tego "niechcianego " w nocy bo wtedy najlepiej ssie sobie mleczko a kied go oprożnila (bo w nim jest mało mleczka) podawalam jej tego ulubionego. Za dnia zaś sciągam pokarm do buteleczki ale tylko reką , gdyż żaden laktator nie daje efektów. Żeby nie było tak różowo to dodam , iz od ok 2 ch-mcy za dnia musze z obu sciągac do buteleczki, gdyż mała za chiny nie chce ssać. Ale bawić i przytulić sie do piersi lubi.
Pozdrawiam :-)
 

Nie chce Was martwić dziewczyny, ale moja koleżanka również karmiła dziecko jedną piersią, bo było wygodniej, po pewnym czasie w drugiej pokarm zanikł, to samo zrobiła przy drugim dziecku. Teraz już od ponad roku nie karmi a piersi nie wyrównały się :( jedna jest mniejsza i jędrna, druga … z znacząco się różni.
 
reklama
Do góry