reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie pęcherza watpliwosci

Dołączył(a)
27 Marzec 2024
Postów
5
Cześć,
Jestem tutaj nowa, do tej pory tylko czytałam wpisy, ale dzisiaj mam dręczące mnie pytanie. Jestem w 16 tygodniu ciazy i wczoraj w rutynowym badaniu moczu wyszła mi i infekcja (obecne leukocyty i bakterie). Ginekolog zalecił mi Monural (ale bałam się go wziąć po przeczytaniu ulotki). Wydaje mi się, tez ze zle pobrałam próbkę, dopiero po fakcie przeczytałam zasady 😅 (pobralam początkowy strumień, na dodatek w poprzedzającej dobie doszło do współżycia). Powtórzyłam badanie dzisiaj i wynik całkowicie w normie. Brak leukocytów bakterie w normie. Dzwoniłam do gin i powiedziała ze mimo wszytko wzięłaby Monural. Mi wydaje się to nielogiczne. Nie mam tez żadnych objawów (chociaż to o niczym nie świadczy, bo bezobjawowe tez się zdarzają). Zwariuję już chyba z tymi antybiotykami. Może ktoś ma doswiadczenie w temacie, z Monuralem albo błędnym pobraniem moczu…
 
reklama
Jeżeli nie chcesz brać antybiotyku, to zapobiegawczo możesz wziąć urosept i dla świętego spokoju po kilku dniach powtórz jeszcze raz wynik ;)
Żeby było jasne - antybiotyk który dostałaś jest bezpieczny w ciąży i często przepisywany. Bardziej niebezpieczna dla ciąży jest infekcja.

U mnie po posiewie moczu wyszło mi E.coli, wizytę u ginekologa miałam mieć dopiero za tydzień po odebraniu wyniku, więc nie miałam antybiotyku. Skontaktowałam się z lekarzem pierwszego kontaktu, zalecił urosept, który brałam przez kilka dni, powtórzyłam wynik i na wizytę u lekarza wyszedł mi wynik prawidłowy (bez leukocytów, posiew jałowy).
 
Dziękuję Wam bardzo, pocieszyłyście mnie trochę 😊 PMIKAL a kiedy miałaś już prawidłowy wynik to lekarz chciał przepisać antybiotyk mimo wszystko, czy już zostało bez?
 
Do góry