reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zaparcie u niemowlaka ?

kasiunia76

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Styczeń 2018
Postów
326
Dzień Dobry

jestem mamą 7 tyg dziewczynki.
mam dylemat czy mała ma zaparcia czy wszystko jest zupełnie normalne ? ( ostatnia kupka prawie 6 dni temu)
na początku córeczka robiła kupę nawet kilkanaście razy dziennie , potem coraz mniej i mniej
od dwóch tygodni ma problemy z wydalaniem tj 2 x nie robiła nic przez 3 dni i zastosowałam Windi ( takie pałeczki do pupy na gazy ) i kupa od razu poleciała -konsystencja miękkiej plasteliny.
nie chcę przesadzać z takimi "inwazyjnymi metodami" bo jelitka muszą pracować więc nie chcę już więcej tego robić. obecnie mija już piąty dzień i kupy nie ma - wiem , że to się zdarza u dzieci i takie przerwy mogą być zupełnie normalne , mnie niepokoi jednak to, ze mała puszcza mega śmierdzące gazy więc mam wrażenie, ze jednak jej tam za dużo zalega .
Dodatkowo teraz b. mało je . karmię ją kp i mm z uwagi na niewielką ilość mojego mleka. ostatnio jednak mała prawie nic nie chce jesć
mam pytanie - czy któraś z Was miała taką sytuację i czy znacie jakieś metody na wypróżnienie ( masuję ją bo brzuszku, robię rowerki, kładę na boki , daję herbatkę koperkową, wodę z ugotowanej suszonej śliwki i nic to nie daje )
 
reklama
Zaparcia mogą być przez mm. Apetytu może nie mieć właśnie przez zalegający stolec. Jeżeli już dajesz herbatki, to może zwykłą czystą przegotowaną wodą ją przepajaj?

Co do pomocy w wypróżnianiu, ja po 5 dniach pomagałam. Stosowałam melilax dla dzieci.
 
Moje pierwsze dziecko robiło pięknie kupę przez 3 miesiące, po tym czasie tak jak u Ciebie nic (więcej niż tydzień nie czekałam). Lekarz zaleciła żeby podawać połówkę czopka (u takich dzieci do tygodnia to norma, ale ja już się byłam po 6 dniach). Ja karmiłam tylko piersią i sytuacja trwała kilka miesięcy. Mimo mojej pomocy dziecko świetnie sobie radzi po prostu musiało dorosnąć :). Pewnie masz niedługo kontrolę u lekarza zapytaj co w takiej sytuacji masz robić.
 
U nas przy KP tak było. Kupa co 3, 6, a nawet 11 dni. Lekarz uspokał, że do 14 dni jest ok. Bąki przez ten czas też były cuchnące. Przy kp długie przerwy są w normie, ale jeśli podajesz jeszcze mm to może warto poradzić się pediatry, może trzeba zmienić mleczko...
 
U mnie taki sam tryb karmienia, podobny wiek i ten sam problem. Lekarka powiedziała, że jak nic nie pomaga to pół czopka (no gdzie tyle do takiej małej dupinki). Czopek podzieliłam na cztery czesci wzdłuż i jeszcze tych całych nie podałam. Jeśli nie są to ostre zaparcia tylko tak jak piszesz dość plastyczna rzecz to 15 minut i pielucha na full razem z czopkiem. Jedna lekarka też mi powiedziała, że czasem wylot i bliskie okolice wystarczy pomasować palcem umoczonym w zwykłej oliwce dla dzieci. Zadziałało też.
 
Po pierwsze Kochana, kto Ci naopowiadał tych głupot, że masz mało mleka? Ja bym odstawiła zupełnie mm i skupiła się na kp, być może to właśnie mm powoduje powoduje problemy z brzuszkiem dziecka.
 
U nas przy KP tak było. Kupa co 3, 6, a nawet 11 dni. Lekarz uspokał, że do 14 dni jest ok. Bąki przez ten czas też były cuchnące. Przy kp długie przerwy są w normie, ale jeśli podajesz jeszcze mm to może warto poradzić się pediatry, może trzeba zmienić mleczko...

dziękuję za odpowiedź przynajmniej wiem, że te jej cuchnące baki nie są czymś niepokojącym . Byłam u lekarza i kazał mi czekać do 10 dnia i zalecił też inne mm
 
reklama
U mnie taki sam tryb karmienia, podobny wiek i ten sam problem. Lekarka powiedziała, że jak nic nie pomaga to pół czopka (no gdzie tyle do takiej małej dupinki). Czopek podzieliłam na cztery czesci wzdłuż i jeszcze tych całych nie podałam. Jeśli nie są to ostre zaparcia tylko tak jak piszesz dość plastyczna rzecz to 15 minut i pielucha na full razem z czopkiem. Jedna lekarka też mi powiedziała, że czasem wylot i bliskie okolice wystarczy pomasować palcem umoczonym w zwykłej oliwce dla dzieci. Zadziałało też.
Dziękuję za odpowiedź .
próbowałam tej oliwki ale nie pomogło.
byłam też u pediatry i kazała mi jeszcze poczekać do 10 dnia bo brzuszek był miękki . zaleciła także wyłączenie wszystkich produktów mlecznych , jajek , zmianę mleka , a dla małej dodatkowo probiotyk. mam nadzieję, że da radę jak nie to czopki są w gotowości.
 
Do góry