reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapis KTG lekkie skurcze

reklama
Wiem wiem że to nie porodowe :) właśnie chodzi mi o to ile czasu od takich skurczy może dojść do porodu. wiadomo że nigdy się tego nie przewidzi, ale myślałam że więcej osób się odezwie kto był w takiej sytuacji jak ja ;)
 
Ja tak miałam polowe ciąż. Bez leków długo bym nie pociągła. A pozniej jak odstawiłam leki minęło do porodu 5 tyg.
Tego nikt nie przewidzi.
Mozesz spacerować, kręcić biodrami, chodzić po schodach itd to przyspiesza porod
 
U nas główka była już nisko od 32tyg także ja też musiałam się "oszczędzać" ale teraz już im dalej tym więcej zaczęłam robić ;) i tak np wczoraj 3 okna umyłam i wysprzątałam całe mieszkanie, później spacer z mężem i pewnie to było powodem że coś ruszyło ;) ale lekarz dziś mówił że ciąża donoszona, mogę być spokojna :)
 
Jutro zaczynamy 37tc.
Dzisiejsze KTG wykonane po odczuwalnych skurczach co 15-20 minut. Było ich 6 i ustały. Na KTG widać lekkie skurcze, pierwsze 2 na poziomie 50, reszta na poziomie 25 (ale wtedy już ich nie czułam), lekarz mówił że nie są to porodowe ale już zaczyna macica pracować. W razie powtórki (jeżeli będzie trwało dłużej i regularnie) to dzwonić do niego. W poniedziałek kolejne KTG.
Czy któraś z Was miała takie lekkie skurcze na KTG których nie czuła? Kiedy akcja się rozwinęła? ;)
Takie skurcze miałam od 22 tyg ciąży. Urodziłam planowym cc w 38 :)
 
Ja miałam takie których nie czułam, tylko położna mi powiedziała po zapisie ktg, nic się nie rozwinęło, dopiero jak zalozyli mi balonik rano ,o 18 wypadł a około 21 się zaczęły skurcze, ale takie co 15 minut ,jak były takie co 5 minut ,to po 70 minutach urodzilam😄
 
reklama
Jutro zaczynamy 37tc.
Dzisiejsze KTG wykonane po odczuwalnych skurczach co 15-20 minut. Było ich 6 i ustały. Na KTG widać lekkie skurcze, pierwsze 2 na poziomie 50, reszta na poziomie 25 (ale wtedy już ich nie czułam), lekarz mówił że nie są to porodowe ale już zaczyna macica pracować. W razie powtórki (jeżeli będzie trwało dłużej i regularnie) to dzwonić do niego. W poniedziałek kolejne KTG.
Czy któraś z Was miała takie lekkie skurcze na KTG których nie czuła? Kiedy akcja się rozwinęła? ;)
Miałam na każdym ktg właściwie od 35 tc. Nie rozwinęła się. Nawet po oksytocynie w 42 tc :-D :-D :-D
 
Do góry