reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek rodzinny

Dołączył(a)
26 Luty 2023
Postów
5
Drogie mamy, otóż mam problem, czy może któraś z was była w takiej sytuacji?
Otóż w połowie marca urodzilam córkę, złożyłam w gminnym ośrodku pomocy następujące dokumenty:
O becikowe jednorazowo 1000
Kosiniakowe 1000 przez rok
Zasiłek rodzinny 95 wraz z dodatkiem 1000zł za urodzenie dziecka jednorazowo.
Narzeczony pracuje na umowie o pracę na czas określony od sierpnia ubiegłego roku i zarabia najniższą krajową. Pani z gopsu poprosiła o wszelkie dokumenty tj. Umowę o prace, zaświadczenie o zarobkach za wrzesień 2022, wszystkie nasze pity(ja w ubiegłym toku pracowałam dorywczo na zlecenie do września a od września do grudnia byłam na zwolnieniu)
Według wyliczeń tej Pani, przekroczyliśmy dochód o 12 zł miesięcznie na 3 osoby (tj 4zl jedna osoba miesięcznie przekracza) i zasiłek rodzinny wraz z dodatkiem przysługuje mi o pomniejszona kwotę, ale dodatek został wypłacony w ratach. Na decyzji jest, że pobieram zasiłek od miesiaca marca do października, tak został on przyznany w kwocie 165zł miesięcznie (zasiłek+dodatek) w czerwcu nie został mi wypłacony, a gdy poszłam się dowiedzieć dlaczego to powiedziano mi, że już mi się nie należy bo pobieram kosiniakowe i przekraczam dochód. Czy to możliwe? Sąsiadka pobiera kosiniakowe i zasiłek rodzinny, wiec dlaczego mi miałby się nie należeć? W takim razie jak należał się w kwietniu i maju, a teraz już się nie należy? Czy któraś z mam byłaby w stanie mi pomoc? Nie mam gdzie się udać żeby się dowiedzieć na ten temat czegokolwiek bo tylko ta Pani tym się zajmuje, a nie jest skora do pomocy niestety….
 
reklama
Kosiniakowe jest dochodem dlatego przekroczyłas prawo do zasiłku bo otrzymując to świadczenie Twój dochod się zwiększył.
 
Do góry