reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbilansowana dieta 2-latków.

Hiox

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2010
Postów
511
Witam serdecznie,
Czy istnieje plan zywieniowy dwulatków? Jak tak, to mogę go poprosic? :-)
 
reklama
Witam nie istnieje taki termin o którym Pani pisze, schemat (plan) żywienia został opracowany dla dzieci do 12 m.ż, potem dziecko powinno jeść to co dorośli, nie oznacza to że potrawy mają być przyrządzone tak jak dla dorosłych , tutaj obowiązuje dieta lekkostrawna czyli unikamy więc produktów smażonych i wzdymających, nie solimy potraw, do smarowania podajemy masło a nie margarynę. Nadal ważne jest mleko dziecko powinno wypijać ok. 500 ml, jeśli nie pije mleka powinno dostawać produkty mleczne. Do każdego posiłku dodajemy warzywa. To tak w skrócie, tak jak wspomniałam nie ma ujednoliconego schematu ani nawet piramidy zdrowego żywienia.
 
Dziękuje za odpowiedz.
Mam jeszcze jedno pytanie czy dwulatki nadal obowiązuja posiłki co 3h?
 
Oczywiscie ze zyje według zegara, jak kazdy europejczyk i miliardy ludzi na swiecie :rofl2:

Moje dziecko nigdy nie jest głodne - niejadek:sorry:.
 
Co 3-4 godziny chodzi o to aby dziecku nie dawać częściej, jeśli mały jest niejadkiem to tym bardziej można robić dłuższe przeryw (4h) aby nabrał apetytu.
Błędem jest podawanie posiłków co 2 h, bo wówczas dziecko niemal non stop coś je i nie odczuwa głodu.
Oczywiście nie tylko dwulatek ale już noworodek sam reguluje swój apetyt uczuciem głodu i sytości i daje temu wyraz, dlatego to mama najlepiej wie kiedy jej dziecko jest głodne.
Jeśli dziecko jest niejadkiem można odrobinę posolić potrawę, sprawdza się tez przyprawy tak aby danie miało wyrazisty smak (najchętniej dzieci akceptują smak słony i słodki).
 
Do góry