reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia naszych ciążowych brzuszków

Ladne macie Dziewczyny brzuszki :D.

Ja swojego nie pokazuje, bo nie ma co :p. Dalej walcze z rozstepami, a co do brzucha to mam wrazenie, ze jest ogromny!
 
reklama
Ja też mam okropne rozstępy..
Ale poszukując ratunku, na forach natknęłam się na jakąś maść z mocznikiem - specjalnie robiona w aptece, podobno działa cuda, jeśli chodzi o rozstępy, że znikają bardzo szybko.
Minusem jest to, że jest ona na receptę i lekarz niechętnie chce ją dać.
Ja swojego internistę wczoraj wybłagałam żeby dał mi taką receptę refundowaną :-) dał mi, ale powiedział, że następnym razem najpierw do dermatologa i dopiero on na podstawie jego zleceń, by mi mógł takie dawać recepty.. dziś wieczorem maść już będzie gotowa w aptece, więc zobaczymy co da ta kuracja :-)
bo od początku ciąży w zasadzie smarowałam się różnymi specyfikami i nic nie pomogło. więc nie mam nic do stracenia, tym bardziej, że maść ma kosztować mnie z 8 zł.. :tak:
 
Milenka1603 a ta masc ma jakas nazwe? Ja smaruje Mustella o jakims podwojnym dzialaniu. Nie wiem czy cos daje. Wiem, ze zatrzymala pojawianie sie nowych. Ja sie uzywa do 3mce po porodzie. Daj znac jak ta masc, czy pomaga, itd. Chcialam sie dostac do dermatologa, ale terminow nie bylo :(. Ja mam do pepka rozstepy i tylko w obrebie takiego kola mozna powiedziec. Na piersiach mam takie delikatne, ale nie sa widoczne i doslownie kilka. Pupa, uda mam, ale stare sprzed ciazy. Tylko ten brzuch mi zmasakrowalo i wzgorek lonowy :(.
 
Maść nie ma nazwy, trzeba lekarzowi podać taki skład i on wypisze receptę na podstawie składników.

Skład maści na 100ml to :
Urea 20.0
Sol. vit. A15.0
Vaselini flavi
Lanolini aa ad 100.0
Ag. dest 20.0

wcześniej miałam receptę nierefundowaną od znajomego lekarza i mi w aptece wycenili na 90 zł. dopiero jak zdobyłam tą refundowaną, to krzyknęli za nią około 8 zł.
ja mam rozstępy na dole brzucha, na biodrach i trochę na udach..
No mi właśnie jak ta maść pomoże, to będzie się trzeba udać do dermatologa, po receptę ponowną.. :tak:
 
A masz sine rozstepy? Bo mnie wyszyly sine :(. Czesc z tych co mialam najmniejsze dzieki Mustelli zrobily sie rozowe, ale te najgrubsze i najglebsze dalej sa sine.

Dziekuje! Moze uda mi sie ja zalatwic :).
 
Maść nie ma nazwy, trzeba lekarzowi podać taki skład i on wypisze receptę na podstawie składników.

Skład maści na 100ml to :
Urea 20.0
Sol. vit. A15.0
Vaselini flavi
Lanolini aa ad 100.0
Ag. dest 20.0

wcześniej miałam receptę nierefundowaną od znajomego lekarza i mi w aptece wycenili na 90 zł. dopiero jak zdobyłam tą refundowaną, to krzyknęli za nią około 8 zł.
ja mam rozstępy na dole brzucha, na biodrach i trochę na udach..
No mi właśnie jak ta maść pomoże, to będzie się trzeba udać do dermatologa, po receptę ponowną.. :tak:

Widze, ze duze nadzieje pokladasz na tej masci:p Moj Maz jej uzywa na łuszczyce;P bo takie glowne jej przeznaczenie - haha ma rozstepy na plecach i nigdy nie zauwazylam by ta masc dziala na nie :p na luszczyce owszem dobra - intensywnie natluszcza i sciaga nadmiar naskorka;D wiec dobra tez na pekajace piety:p a co do samej masci da sie ja wyczarowac samodzielnie w domu :D no ale to wymaga nieco zachodu:p wiec jesli masz mozliwosc wydebienia owej recepty od dermatologa to gitara;) Ps. Jak masz potem karteczke ze skladem od dermatologa plus ten sklad to zwykly rodzinny tez moze Ci ta masc wypisac;D
 
Hehe dziewczynki tylko, żeby nie mieć problemu w aptece to niech lekarz pisze Aq. dest. 20,0 przed Vaselini flavi bo tak jest niewłaściwie wypisane i np ja bym takiej recepty na zniżkę nie przyjęła:-D. Kolejność jest ważna przy takich lekach recepturowych. Taka 20% mocznikowa to tak jak stazi pisze głównie na suchą, łuszczącą i pękającą skórę. Szczerze mówiąc radziłabym uważać na delikatnej cienkiej skórze brzucha. :tak:
Ja też używałam mustelli, teraz trochę palmersa, rozstępów brak, ale raczej taka skóra, bo krem to idzie w ruch jak moje dziecię go zobaczy i każe mamie "myja pepek" :-D
 
Moj brzuchol! 36 tc
 

Załączniki

  • 1398276197386.jpg
    1398276197386.jpg
    13,9 KB · Wyświetleń: 202
reklama
Do góry