reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

Mojemu synkowi pierwszy ząbek wyszedł w 10 miesiącu, teraz ma 12 miesięcy i 5 zębów. Wiadomo że marudził bo wyżynanie się ząbków boli, ale nic mu nie pękło, czaszka cała. Każdy lekarz powie że 1 ząbek może wyjść do 12 miesiąca i jest to normalne, jeżeli dziecko kończy roczek i ząbków nadal brak to może to świadczyć o niedoborach np minerałów czy witaminy d.
 
reklama
Boze co za bzdury ludzie opowiadaja :szok::szok::szok:
Mojej wyszły pierwsze zeby jak miała 11 miesiecy i wychodzily po kolei nie wszystkie na raz ...a do dzis ma piekne białe zabki bez sladu próchnicy :tak::tak::-):-) wiec ja byłam i jestem zadowolona z takiego obrotu sprawy
 
noo dobra dobra nie przesadzajcie, ja myłam dziecku ząb od 5 miesiaca i nie było tragedii a o tym ze im później wyjdzie to mocniejsze szczerze nie słyszałam może i tak :/ mam nadzieje w związku z tym ze zaraz komplet zębów mojemu synkowi nie wypadnie;-) ale dążę do tego ze moja bliska znajoma tez miala taki "klopot" byla u lekarza i do roku maja prawo leniuchować a później jak wystrzela to nie nadarzysz liczyć tak wiec ma to swoje plusi i minusy, jak wszystko noo ale ze czaszka pęknie ehheh
 
Z tego co ja slyszalam to faktycznie moze tak byc ze jezeli dziecku na raz wychodza wszystkie zabki to moze otworzyc sie glowka.A to wszystko z powodu bolu.:-(
 
hehe niesamowite, a podobno to XXI wiek ;-) Uśmiałam się. Że też czaszka nie pęka ani nie otwiera się osobom, które wierzą czy wymyślają takie rzeczy - a wszystko to z przegrzania mózgu spowodowanego przez takie koncepcje, który przez temperaturę zwiększa swoją objętość, wszak rozszerzalność temperaturowa to powszechnie znane zjawisko hehehe ;-)

Erapegirl, wszystko będzie dobrze z maleństwem i jego ząbkami, nie martw się, znam sporo przypadków dzieci, którym ząbki wychodziły późno i wszystko jest z nimi ok.
 
no to fajnie... kurde mi tez ie wierzyc nie chciało w ta czaszkę bo kurcze nie dokońca wiem jak to możliwe... ale w końcu młoda jestem to nie wiem... może i takie rzeczy istnieją.. więc mówie napisze moze ktos mi coś powie...i dobrze ze napisałam bo tak to bym tylko panikowała i sie martwiła...
 
Hihihi... ale się uśmiałam z tego otworzenia się czaszki :-) ale podobno to czy zęby wychodzą późno, czy wcześnie nie ma nic wspólnego z ich tzw zdrowotnością...
erapegirl - zgadzam się z dziewczynami, że dobrze, że trfiłaś na forum :-) w razie innych wątpliwości- pisz ;-)
 
reklama
nie chce wyjść na przemądrzała babę ale naprawdę nie sadze, chodzicie jeszcze z dzieciaczkami na szczepienia zapytajcie wiec lekarza..., owszem wymioty biegunka i przede wszystkim placz to wiem na pewno, ale wszystko jest do przejscia a ząbki na pewno sie pojawia :);-)
 
Do góry