reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobek, niania, przedszkole

reklama
Potwierdzam slowa ewitki - przedszkoel panstwowe kosztuje dokladnie 214zl za miesiac. Stawka za wyzwienie to okolo 6-7zl za dzien (jak dziecko zachoruje i sie powiadomi przedszkole to sie nie placi za czas nieobecnosci). Zajecia dodatkowe - j.angielski, rytmika itp platne dodatkowo. Aha - i jeszcze Rana Rodzicow - w granicach 30zl (nie wiem czy na semestr czy na miesiac tyle jest). No i faktycznie widac od razu ze te 500zl to wcale nie jest az tak duzo..

Mamo Q - dowiedz sie jak to u Was jest - ile sie placi i co w tym jest bo jestem ciekawa :-)
 
Hejka

Wiecie co... Zapisałam Hanię do przedszkola od września... Nie miałam takiego zamiaru, ale okazało się że moja koleżanka będzie opiekunką grupy maluchów i wicedyrektorką przedszkola... No i że moge zapisać Hanię i Igulka do jednej grupy... No i nie mogłam się oprzeć pokusie :-)

Nie wiem co to będzie... Chyba będę musiała zacząć zarabiać $ żeby na czesne starczyło :-)

Pozdraiwam!

Aga
 
wow! :szok::-)mnie temat przedszkole (tym bardziej złobek) przeraża:-D
Ale faktycznie, sytuacja bardzo sprzyjająca!!! Szkoda by bylo nie wykorzystać takiej okazji
A to jest prywatne przedszkole, tak (bo od 2 l już przyjmją)?...choć Hania 2,5 już będzie miala:szok:ale ten czas zleciał
 
my kurde jeszcze nie zapisani i boje sie, ze juz dla nas zabraknie miejsca. tez chce dac do prywatnego jak kacper bedzie mial 3 latka,nniby sporo czasu zostalo, ale slyszalam, ze sa takie kolejki, ze ludzie czesto zaraz po urodzeniu zapisuja, ale jak to jest mozliwe? nie ma jakiegos limitu na to? to moze i dzieci jeszcze nienarodzone zapisywac mozna?
 
Cześć dziewczyny :-)
jak może pamiętacie,Marianka chodzi do żłobka.W piątek było zebranie,na które poszedł Piotr i przyniósł mi taką rewelację,że nie wiem,czy się śmiać,czy płakać.Otóż nasze dzieci urodziły się w dość złym terminie,bo jak mała skończy trzy latka,to chyba ją wyrzucą ze żłobka,bo od 3r.ż. ma być w przedszkolu.A tymczasem nabór do przedszkola trwa od marca/kwietnia do maja,w czerwcu są wyniki,od września zaczyna się rok przedszkolny.I tak sobie myślę,że chyba albo będę z Marianką do pracy chodzić,albo zrobię rozróbę,bo to nie tylko mnie dotyczy,przecież dzieci nie rodzą się tylko w drugiej połowie roku... Normalnie zeźliłam się i napisałam do dyrekcji żłobków o oficjalne stanowisko w tej sprawie i czekam.Może się doczekam :cool2:
 
reklama
o kurcze - nie wiedzialam ze jest cos takiego w ogoel - taki przepis... :szok: Wierzyc m isie nie chce zeby mieli Marianke i inne dzieci wyrzucic z przedskzola... :no:

Daj znac co zalatwilas :-)
 
Do góry