reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwalczanie alergii pokarmowej

pozwolicie, ze podepne sie pod temat.

otoz,mam problem z najmlodszym dzieckiem. od urodzenia ma szorstka skore i jak si epotem okazalo uczulenie na wieksza ilosc mleka krowiego. i w sumie nie bylo tak zle, ale od jakiegos roku co rusz ma katar, a ostatnio ciagnace ie bole uszu, katar, ostatnio dostal wysypki, wygladalojak rozyczka, bola go nogi. nie wiem co mam wlasciwie robic. byla u lekarza, siedzieli , radzili i dali syrop antyalergiczny. wujek google , po wspisaniu objawow wystosowal diagnoze - alergia pokarmowa, co by sie pokrywala z domymniemaniami lekarzy. nie robili jeszcze mu testow.
teraz siedze i mysle i postanowilam, ze zaprzestaje kuowania mleka jakiegokolwiek i zobacze co bedzi e si e dzialo.
moze ktos mial podobne objawy? dodam,z e ani ja, ani maz nei mamy alergii.

Witam serdecznie jestem tu nowa więc muszę się troszkę zadomowić. Mam ten sam problem z moim Pawełkiem. My również nie mamy alergii a moje dziecko ma. Ale radzimy sobie całkiem nie źle. Jeżeli chciałabyś dowiedzieć się jak to robię, to proszę o wiadomość na pocztę.

Ps Walka z alergią nie jest łatwa i prosta, nie ma też na nią cudownego lekarstwa.
 
reklama
Witam,
jestem studentką trzeciego roku dietetyki i piszę pracę na temat "Żywienie dzieci w alergiach pokarmowych". W związku z tym że moja praca będzie opierać się o studium indywidualnego przypadku, chciałam prosić którąś z mam dziecka ze stwierdzoną alergią pokarmową o udzielenie krótkiego wywiadu. Wywiad zawiera pytania ogólne- nie będą ujawniane dane osobowe, chodzi tylko o przebieg choroby, alergizujące produkty, stosowaną dietę itp. Jeśli któraś z Pań byłaby tak miła i dysponowała chwilką czasu proszę o kontakt na e-maila: aniabas1@tlen.pl
W zamian za udzielenie wywiadu oferuję poradę dietetyczną

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
wiesz... zadziwilas mnie stwierdzeniem, ze jesli alergia objawia sie tylko zmianami skornymi to nie trzeba wprawadzac diety eliminacyjnej....

Mój synek jest uczulony na produkty mleczne. Lekarz powiedział nam, że są 2 drogi, 2 szkoły: jedna rzeczywiście wyklucza zupełnie z diety czynnik uczulający, ale druga mówi, aby wprowadzać go w niewielkich ilościach do diety i "oswajać" organizm. My tak właśnie robimy: dajemy małemu herbatniki z masłem czy coś innego, oczywiście w niewielkich ilościach. Uważamy z mężem, że jest to lepsze od zupełnej eliminacji określonych pokarmów :happy2:
 
u mojej córki przy skazie wyeliminowałam białko mleka krowiego z diety. piła nutramigen, do tego probiotyk latopic, bez białka, idealny dla dzieci z alergia pokarmową i azs. po roku zrobiłam pierwszą prowokacje mlekiem, niestety trzeba było nabiał znowu odstawić. po drugim roku prowokacja przebiegła pomyślnie, córka pije mleko, je serki i zupy zabielane. na szczęście wyrosła ze skazy i przy okazji z azs. myślę, że warto znaleźć dobrego alergologa, który poprowadzi dziecko. ważne jest tez, żeby w późniejszym wieku alergia pokarmowa nie przeszła w wziewną, a tak się dzieje niestety coraz częściej.
 
Mój synek jest uczulony na produkty mleczne. Lekarz powiedział nam, że są 2 drogi, 2 szkoły: jedna rzeczywiście wyklucza zupełnie z diety czynnik uczulający, ale druga mówi, aby wprowadzać go w niewielkich ilościach do diety i "oswajać" organizm. My tak właśnie robimy: dajemy małemu herbatniki z masłem czy coś innego, oczywiście w niewielkich ilościach. Uważamy z mężem, że jest to lepsze od zupełnej eliminacji określonych pokarmów :happy2:

tak tylko takie oswajanie musi byc pod kontrola lekarza, a nie wszyscy to stosuja
niektóre objawy alergii sa wręcz nierozpoznawalne dla laików
moje dzieci maja np. śluz w gardle przy niewielkiej nawet "dawce" glutenu
a tego nie widać i nie kończy sie to kaszlem ani katarem
wiec do tego rodzaju prowokacji musi byc lekarz który zna dziecko i jest w stanie ocenić skutki
 
Okres rozwoju dziecka obfituje w różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne. Każda sytuacja choroby to zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców ogromny stres. Z pomocą przychodzą badania genetyczne. Badanie DZIECKO przekazuje wiedzę na temat tych obszarów zdrowia, na które warto zwrócić szczególną uwagę, w tym prawdopodobieństwo wystąpienia określonych nietolerancji pokarmowych. Na podstawie ustalonego w badaniu genotypu genów Vitagenum wyjaśni Ci jak w pełni świadomie dbać o swoje potomstwo. Z kolei dzięki badaniu TALENT poznasz nie tylko skalę potencjału swojej latorośli (intelektualnego, fizycznego i psychicznego), ale też sposoby na wzmocnienie słabszych stron. Dowiesz się jakie predyspozycje i uzdolnienia posiada. Wiedza ta pozwoli Ci na podjęcie właściwej decyzji m.in. przy wyborze kierunku edukacji oraz planowaniu kariery zawodowej. Dowiesz się także, które grupy zainteresowań powinieneś rozwijać u swojego dziecka i jaki sport powinno uprawiać, aby odnosić sukcesy. Genetyk VITAGENUM.
 
Witam, może ktoś tu jeszcze zagląda na wątek :) Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale może mi chociaż powiecie czy to ja panikuje czy faktycznie synek może mieć uczulenie. Dodam, że wszyscy jesteśmy alergikami (mąż alergie wziewne, córka astma, druga córka uczulenie na komary, a ja alergia na salicylany i kurz).
Mój mały synek (ma 2 miesiace) od urodzenia praktycznie ma katar, raz słabszy a raz silniejszy, zwykle gdy katar jest silniejszy pojawia sie brzydka kupka, tzn papka o dziwnym kolorze ze śluzem (takie ciągnące nitki) zdarza się też ulewanie. Od paru dni ma też wysypke na buzi, tzn na policzkach i brodzie, choć ta wysypka bardziej wygląda na trądzik.. Karmię piersią, pije mleko do kawy w malej ilości mała kawka), jem tez ser zolty, a gdy zjem no płatki z mlekiem, to takie mam wrażenie że wtedy sie wszystko nasila. I teraz niedawno na to wpadłam właśnie przez to że dpsc dlugo nie pilam mleka (jadlam tylko ser i pilam odrobine mleka w kawie) i dolegliwości synka zmalały. Gdy 2 dni temu wieczorem wypiłam jogurt i zjadlam płatki z mlekiem, to brzydkie kupy wrocily, katar się nasilil, charczy mu w gardelku. Dodam ze synek przeszedl zapalenie krtani jak mial 5 tygodni, byl badany w 6 tygodniu zycia i osluchowo juz bylo czysto po chorobie. Wiem ze musze to skonsultowac z lekarzem, ale co moge zrobic za ten czas ? Odstawic mleko i obserowac synka ? Co wtedy z wapniem (nie moge brac w tabletkach).. Z gory dziekuje za odpowiedzi

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moim zdaniem nie powinnaś w tej sytuacji działać na własną rękę. Koniecznie skonsultuj się z lekarzem bo możesz narobić problemów sobie i dziecku jak będziesz sama wykluczała pokarmy z diety. W przychodni CMP w Krakowie do specjalisty czeka się tylko kilka dni, a tam mają naprawdę dobrych lekarzy, sama się u nich leczę więc polecam.
 
reklama
Alergia pokarmowa nie zawsze jest taka oczywista. U nas najwięcej problemu narobły alergie krzyżowe i chemia. sztuczny konserwant dodawany do żywności. Najważniejsze chyba co może być to dobry lekarz, który pokieruje i doradzi i podpowie na co zwrócić uwagę. My długo szukaliśmy pomocy na NFZ, były testy i nic... dopiero w www.medicover.pl/ udało nam się trafić na kompetentnego lekarza i wykryć przyczyny problemów.
 
Do góry