Strona 1 z 19 1211 Ostatni
1. do 10. z 188
    Entuzjast(k)a Avatar edzia83
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Trzylatek nie mówi:(

Witam! Jestem mamą 3-letniego chłopca. Pawełek jak do tej pory nie mówi, jedynie "po swojemu". Już zaliczyliśmy logopedę, która stwierdziła że syn jest "opóźniony w rozwoju", i skierowała nas do neurologa. Oczywiście tam poszliśmy, a pan doktor stwierdził po przebadaniu małego i kilku pytaniach , że syn absolutnie opóźniony nie jest, tylko "musi się przełamać". Dostał lek Nootropil 33%, który stosuje się u dzieci z problemami dyslektycznymi, ale póki co nie ma efektów, tylko kilka słów. A oto one:
    Aga, Ania, konie, jajo, mamo, tato... a reszta to skracanie do jednej sylaby i mowa w stylu "Kali jeść, Kali spać". Naprawdę się martwię i męczy mnie już jak po raz n-ty słyszę pytanie w stylu: "to on jeszcze nie mówi?".
    Proszę, napiszcie jakie macie doświadczenia z mową u Waszych dzieci, bo tracę nadzieję... Dodam, że mały wszystko rozumie i ogólnie jest mądrym dzieckiem.

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Trzylatek nie mówi:(

Znalazłam tekst na temat tego co powinien umieć trzylatek. Mój zdaje go na piątkę... oprócz mowy Sprawdzian dla trzylatka. - Przedszkolak - Nasze maluchy!! - bloog.pl

mama wspaniałej trójki
    PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    3
    Dziękuję (Dane)
    201
    Dziękuję (Otrzymane)
    171
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Edziu ja coprawda mam 2 letniego synka ktory nie mowi i mam nadzieje ze to jeszcze nic złego choć troche zaczynam sie martwić, ale mam w rodzinie u brata dzieciaka który zaczął mówić dopiero w wieku 4 lat. Do tych 4 nie mówił praktycznie nic ręka tylko pokazywał co chce. I potem nagle zączął mówić bez lekarzy po prostu z dnia na dzień jego słownik był bardziej zasobny, dziś ma 13 lat i rozwija się zupełnie normalnie po prostu zaczął mówić troszke pózniej. Chyba każde dziecko ma indywidualny tryb rozwoju moze twoje dziecko przoduje w czymś innym niz mowa? Myśle ze konsultacja lekarska jak najbardziej jest potrzebna ale napewno wszystko z nim w porządku tylko potrzebuje na to ciut więcej czasu niz inne dzieci. Moj najstarszy synek mówił bardzo wcześnie no a młodszy bardzo dobrze rozwija się fizycznie więc myśle ze i mowa przyjdzie z wiekiem i czasem. Tak będzie i u was. Trzymam kciuki i Pozdrawiam z sierpnia
    [B]

kwiecień 2006 Avatar Sabina-mama Macka
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

witaj edzia,ja jeszcze pare miesiecy temu tez borykalam sie z tym samym problemem co Wy,moj Maciek tez nie mowil w wieku 3 i 3 miesiecy zaczal miesiac pozniej sam!!!!naprwde sam!!!!ja sie zamartwialam i na kazdej wizycie u lekarki pytalam co z tym dalej a ona mi spokojnie nic,chlopcy tak maja ze pozniej zaczynaja!!!szczerze nie ddowierzalam juz mial mysli typu ze nie slyszy i dlatego nie mowi,maly moj zachowywal sie calkiem normalnie,rozumial wszystko mowil pare prostych wyrazow typu mama,tata,baba kaka i pare innych,owszem rozwazalam wizyte u lekarza ale tak jak pisze obylo sie bez tego
    wydaje mi sie ze Twoj synek tez sam zacznie gadac tylko moze troszku pozniej,bo jak mowi i rozumie proste slowa to slyszy tylko musi sie odblokowac sam i moze potrzebuje wiecej czasu niz inne dzieci

napisz jak ppostepy pozdrawiam
    "Kiedy decydujesz się na dziecko,
    zgadzasz się, że od tej chwili twoje serce
    będzie przebywało poza twoim ciałem."

Mama Laury :) Avatar anka26,07
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    918
    Dziękuję (Otrzymane)
    1176
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    1
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

Nie ma sie co martwic jak dziecko wymawia kilka slow.W rodzinie mam przypadek gdzie chlopak do 5 lat nie mowil teraz ma ponad 40l i buzia sie mu nie zamyka.Rozkrecil sie z mowa w przedszkolu
    Co do testu to moja corka zdala go na 5a do 3 lat jeszcze jej pol roku brakuje

Aniołek 2006 (^)
    Aniołek 2011 (^)
    Aniołek 2012 (^)

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie

dzięki dziewczyny za pocieszenienaprawdę dodałyście mi otuchy! lekarz stweirzdił coś w tym stylu, że "w pewnych sprawach wyprzedza swój rozwój i dlatego się blokuje", ale wiecie jak to jest, jak się tyle czeka to wszystko się wydaje naciągane. tym bardziej że otrzymałam 2 przeczące sobie diagnozy. Pawełek ogólnie dużo mówi, tylko po swojemu. Końcem lutego mamy i ść na kolejną wizytę by sprawdzić postępy po zastosowaniu leku, ale nie mamy póki co czym się pochwalić...

Cytat Napisał(a) Sabina-mama Macka Zobacz post
    witaj edzia,ja jeszcze pare miesiecy temu tez borykalam sie z tym samym problemem co Wy,moj Maciek tez nie mowil w wieku 3 i 3 miesiecy zaczal miesiac pozniej sam!!!!naprwde sam!!!!ja sie zamartwialam i na kazdej wizycie u lekarki pytalam co z tym dalej a ona mi spokojnie nic,chlopcy tak maja ze pozniej zaczynaja!!!szczerze nie ddowierzalam juz mial mysli typu ze nie slyszy i dlatego nie mowi,maly moj zachowywal sie calkiem normalnie,rozumial wszystko mowil pare prostych wyrazow typu mama,tata,baba kaka i pare innych,owszem rozwazalam wizyte u lekarza ale tak jak pisze obylo sie bez tego
    wydaje mi sie ze Twoj synek tez sam zacznie gadac tylko moze troszku pozniej,bo jak mowi i rozumie proste slowa to slyszy tylko musi sie odblokowac sam i moze potrzebuje wiecej czasu niz inne dzieci

napisz jak ppostepy pozdrawiam
    jejku, nie wiesz nawet jak Ci zazdroszczę! Ja to już czasami myślę że on się nigdy nie odblokujei czarne scenariusze mam przed oczyma... ale mam nadzieję już niedługo się rozgada

Cytat Napisał(a) kaskax25 Zobacz post
    Edziu ja coprawda mam 2 letniego synka ktory nie mowi i mam nadzieje ze to jeszcze nic złego choć troche zaczynam sie martwić, ale mam w rodzinie u brata dzieciaka który zaczął mówić dopiero w wieku 4 lat. Do tych 4 nie mówił praktycznie nic ręka tylko pokazywał co chce. I potem nagle zączął mówić bez lekarzy po prostu z dnia na dzień jego słownik był bardziej zasobny, dziś ma 13 lat i rozwija się zupełnie normalnie po prostu zaczął mówić troszke pózniej. Chyba każde dziecko ma indywidualny tryb rozwoju moze twoje dziecko przoduje w czymś innym niz mowa? Myśle ze konsultacja lekarska jak najbardziej jest potrzebna ale napewno wszystko z nim w porządku tylko potrzebuje na to ciut więcej czasu niz inne dzieci. Moj najstarszy synek mówił bardzo wcześnie no a młodszy bardzo dobrze rozwija się fizycznie więc myśle ze i mowa przyjdzie z wiekiem i czasem. Tak będzie i u was. Trzymam kciuki i Pozdrawiam z sierpnia
    Również pozdrawiam sierpnióweczki!ja zostałam w końcu lipcóweczką
    Ostatnio edytowane przez anineczka : 12-01-2010 - 15:39

Zadomowiona(y) Avatar iwona76
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    20
    Dziękuję (Otrzymane)
    8
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cześć Edzia! Ja też mam 3 letniego synka Pawełka i też mówi jeszcze słabo. Nie buduje zdań tylko właśnie coś w stylu - ja jeść, ja iść. Odkąd zaczął chodzić do przedszkola jego słownictwo co prawda się poszerzyło, ale cały czas czekam na to, że może w końcu jakoś się przełamie i zacznie mówić całymi zdaniami.
    Pozdrawiam

Mamusia Adasia:) Avatar lenka87
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    33
    Dziękuję (Otrzymane)
    171
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Żywa legenda forumZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Mój brat podobno w wieku 3 lat mówił tylko słowa typu daj, am, mama ,tata. Potem nagle zaczął mówic. W szkole podstawowej miał same 5 i w dodatku ma talent malarski. Także to niczego nie przesądza. Wkoncu sie synek odblokuje. Moze narazie nie jest mu to tak potrzebne. No i chłopcy z reguły pozniej mówią. Ważne,ze z resztą rozwija się prawidłowo. radzę dużo mówić do dziecka-a napewno wkrótce zaskoczy mamusie:)

Adam- ur. 22 czerwca 2009 godz.10:50 waga 4200 wzrost 59cm (sn) :)

Entuzjast(k)a Avatar asik123
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    13
    Dziękuję (Otrzymane)
    37
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Hej mój Mati za kilka dni kończy 3 latka i praktycznie od niecałego miesiąca mówi coś więcej niż tylko mama, tata, Kuba, dzidzia, aaaa a i teraz nie buduje zdań, i ucina koniec lub początek wyrazów mówiąc np Mati pi (śpi)i wiele wyrazów po swojemu np papija (papryka) tak więc głowa do góry bo pewnie i z twoim synkiem jest wszystko ok a jeszcze chwilkę i na pewno się rozgada to wtedy będziesz marzyła żeby przymknął się choć na minutkę żeby przestać odpowiadać na miliony pytań Pozdrawiam

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

no przyznam pocieszyłyście mnie troszkęale szczerze to najbardziej martwi mnie to że on non-stop nawija po swojemu, a nasłuchałam się głównie o tym jak to dzieci nic nie mówiły a potem nagle bach... i się rozgadały. u Pawła to jest tak że mu się buzia nie zamyka, tylko że taki stan to już od roku jest i ostatnio tylko kilka słówek załapał, ale tylko jak go proszę żeby powtarzał za mną to je mówi. nie używa ich w zdaniu. kurcze, no wiem że przynudzam już trochę ale naprawdę się martwię.dziś mnie zaskoczył bo takie małe 30-to elementowe puzzle zaczął łączyć poprawnie! Co prawda tylko po 2, ale POPRAWNIE! a patrzył na nie do góry nogami.

Strona 1 z 19 1211 Ostatni

Zasady pisania postów