reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy poci się główka

Lusi

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Wrzesień 2005
Postów
34
Co może być przyczyną pocenia się dziecka gdy śpi? szczególnie główki?(w czasie snu) podaję małemu wit.D3 ale to nic nie pomaga.
 
reklama
Pocenie się główki nie musi być objawem niedoboru wit.D3. Jeśli chodzi o ten niedobór, to jeśli występuje, występuje z innymi jeszcze objawami. Lekarz nigdy nie stwierdza niedoboru wit.D3 na podstawie tego tylko, że poci się główka, więc już samo to wskazuje, że taki objaw nie musi oznaczać nic strasznego. Mojemu synkowi jak był maly często pociła się główka - w czasie snu i w czasie jedzenia, ale było to spowodowane wyłącznie tym, że w czasie snu był dobrze (nawet zbyt dobrze) przykryty, no i poporstu było mu zbyt ciepło. Jak odpuściłam trochę z tym ocieplaniem, to problem też odpuścił. No a w czasie jedzenia - ssanie piersi jest na początku dla dziecka sporym wysiłkiem, dodatkowo dzieciaczek przytulony do mamy ..

Najlepiej oczywiście skonsultować się z lekarzem, ale to nie musi od razu oznaczać jakiegoś problemu.
No i nie zwiększaj na własną rękę dawki witaminy, bo możesz dziecku zaszkodzić.

pozdrawiam
nikita
 
zgadzam sie z nikita. ilosci witaminy nie zwiekszaj, a przyjrzyj sie temu, jak cieplo dziecko jest ubrane, czy nie jest zbyt opatulone. tez mialam taki krociutki okres, kiedy malemu glowka sie pocila i juz chcialam leciec do lekarza, ale cos mnie tknelo i przystopowalam z ubieraniem do snu, okrywaniem i ciepelkiem w pokoju. teraz mamy wrecz chlodno w nocy, czasem ja sama marzne, ale problemy ze spocona glowka skonczyly sie jak reka odjal. a i dziecko jakby lepiej spalo :)

temperatura w granicach 18-19st, a maly spi i tak rozkopany. przykrywam, sprawdzam karczek i tyle. jesli nie jest mu zimno, a wychlodzony nie jest nigdy, spi spokojnie, to najwyrazniej nie jest stworzeniem cieplolubnym :)
 
Dzięki dziewczyny za porady.Może rzeczywiście było mu za gorąco,teraz tak grzeją te kaloryfery że człowiek nawet nie czuje że jest ciepło.Lżej go ubieram i mniej się poci.Jeszcze raz dzięki!!!
 
czasem też takie pocenie pojawia się, gdy dziecko jest osłabione, np. po chorobie.
 
A mój Adaś ma ciągle spocone rączki i nóżki, nawet jeśli są zimne, czy może to być objawem jakiejś choroby?
 
Mój Filip jak był malutki miał ciągle spocone nóżki, zimne czy ciepłe - zawsze były wilgotne, czasem nawet zapaszek był stosowny ;). Pytałam lekarza, ale stwierdził, że to nie jest objaw żadnej choroby. Wiele niemowląt to ma. Oczywiście trzeba się upewnić - czyli zapytać swojego lekarza, ale prawdopodobnie nie jest to nic groźnego.

pozdrawiam
nikita
 
Mój maluszek też pocił główkę jak był malutki, aż tak że po spaniu to było mokre prześcieradło pod główką, miał robione badania krwi na gospodarkę fosforowo- wapniową czy coś takiego, badania te nic absolutnie nie wykazały, gdzieś koło 5 miesiąca przestał się pocić i do dzisiaj nie wiem co to było ???
 
reklama
eg16 pisze:
A mój Adaś ma ciągle spocone rączki i nóżki, nawet jeśli są zimne, czy może to być objawem jakiejś choroby?

Spocone rączki i nózki u niemowlaka mogą, ale nie muszą, być zapowiedzią, że dziecko jest/będzie alergikiem.
 
Do góry