Jakie łóżeczko turystyczne wybrać dla dziecka? Podpowiadamy

Jakie łóżeczko turystyczne wybrać dla dziecka? Podpowiadamy

Wszyscy rodzice podróżujący z dziećmi do około 5. roku życia czasami stają przed dylematem: kupić łóżeczko turystyczne czy liczyć na wypożyczenie go w hotelu, motelu czy pensjonacie. A co z wyjazdami na działkę, do znajomych lub po prostu w przypadku, gdy łóżeczka wypożyczyć nie można? Warto je mieć ze sobą. Ale jakie wybrać, gdy na rynku tyle różnych produktów?

Na co zwrócić uwage przy wyborze łóżeczka turystycznego?

Wypróbuj na materac

Materac w łóżeczku podróżnym może być cieńszy i twardszy niż w normalnym łóżeczku. Nie wymieniaj go na inny, ponieważ oryginalny pomaga konstrukcji zachować stabilność.

Sprawdź stabilność

Tak jak pisałam, o stabilności łóżeczka w dużej mierze decyduje odpowiedni materac. Jeśli postanowisz go wymienić na grubszy, ułatwi to dziecku wyjście lub wypadnięcie z łóżeczka. Odległość między materacem a górną częścią łóżeczka powinna wynosić co najmniej 50 cm.

Zachowaj ostrożność

Jeśli zdecydujesz się na łóżeczko typu namiocik, musisz wziąć pod uwagę pewne niebezpieczeństwo.  Takie łóżeczka są lżejsze i łatwo się je rozkłada, ale trzeba pamiętać, że brak sztywnych boków i wsporników powoduje, że jeśli na nie wpadniesz w nocy możesz całym ciężarem wywrócić się na malucha, dlatego zaleca się ostrożność. Z drugiej strony łóżko – namiot może też służyć jako świetny mini domek do zabawy. No i zajmuje naprawdę mało miejsca, więc łatwo je przewozić.

Uważaj na zamki błyskawiczne

Jeśli w łóżeczku podróżnym znajdują się zamki błyskawiczne, koniecznie sprawdź, czy suwak jest dobrze przytwierdzony. Jego odpadnięcie grozi zadławieniem, dlatego koniecznie wypróbuj, jak działa mechanizm.

Spójrz na kółka

Wiele łóżeczek podróżnych ma kółka, które ułatwiają przesuwanie mebelka. W trosce o bezpieczeństwo malucha sprawdź, czy koła na pewno się zablokują.

Z reguły łóżeczka turystyczne są proste w składaniu i zajmują niewiele miejsca, są idealne podczas podróży. Warto jednak przed wakacjami czy wyjazdem raz albo dwa spróbować rozłożyć i złożyć mebel, żeby oszczędzić sobie później czasu i zapobiec ewentualnej frustracji.

Jakie łóżeczka turystyczne polecam?

Zapraszam do przeczytania mojego subiektywnego rankingu:

Caretero Grande

Zalety: system Double-Lock, uniemożliwiający samodzielne złożenie się łóżeczka, gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Łatwe przemieszczanie łóżeczka dzięki kółkom z hamulcem. Zdejmowana budka wyposażona w odczepianą moskitierę i pluszowe zabawki.

Wady: problematyczne składanie łóżka gwarantuje kilkanaście minut „relaksu”.

reklama

Wąski i zbyt miękki przewijak, który dołączany jest do zestawu nie spełnia swojej funkcji. Łóżeczko jest dosyć ciężkie: 13 kg. (fot.Caretero).

Sun Baby Sweet Dreams

Zalety: łatwość składania, a co za tym idzie łatwe w montażu i wygodne do przewożenia. Płozy do bujania spełniające funkcję kołyski. Przewijak z pasem bezpieczeństwa i kieszonkami (na pieluszki, puder, itp.). Ściany wykonane z wytrzymałej siatki pozwalają obserwować, co dzieje się wokół łóżeczka.

Wady: montowanie pałąka z zabawkami jest problematyczne. Twardy materacyk może być niewygodny.  (fot. Sun Baby)

 

Milly Mally Mirage

Zalety: łóżeczko posiada dwa poziomy wysokości materaca, dzięki czemu sprawdzi się jako łóżeczko dla dziecka już od pierwszych dni. W konstrukcji  zostało zastosowane wzmocnione dno – jest to stabilna krzyżowa konstrukcja zapewniająca maksymalne bezpieczeństwo. Po złożeniu zajmuje mało miejsca.

reklama

Posiada również praktyczny przewijak i organizer, pozytywkę ze światełkiem i wibracjami.

Wady: ciężki mechanizm rozkładania. (fot. Milly Mally)

Moolino P900

Zalety:  usztywniany od spodu, składany, mięciutki materacyk. Bezpieczne, zaokrąglane narożniki, dzięki czemu nie ma potrzeby montowania dodatkowych ochraniaczy. Stabilna i bezpieczna konstrukcja - 7 punktów podparcia (2 kółka i 5 nóżek). Łóżeczko nie posiada żadnych ostrych krawędzi. Waży jedyne 9 kg.

Wady: mechanizm składania i rozkładania dosyć często się zacina, co jest problematyczne. (fot. Moolino)

 

Baby Design Simple New

Zalety: łatwość składania (ze wszystkich dotychczasowych łóżeczek to składa się najprościej). Niewielkie rozmiary po złożeniu. Siatkowane ściany boczne - dobra cyrkulacja powietrza. Zabezpieczenie krawędzi. Jakość potwierdzona przez Instytut Matki i Dziecka.

Możliwość wykupienia gwarancji na dodatkowe 12 miesięcy, po rejestracji na stronie producenta i wystawieniu opinii.

Wady: dosyć twardy materacyk . (fot. www.babydesign.eu)

reklama

Łóżeczko - kojec turystyczny Baby Luxe

Zalety: łatwość składania i rozkładania oraz transportu. Niewiele waży (jedyne 2 kg), więc można łatwo zabrać je nawet w najdalszą podróż, niekoniecznie samochodem (ja np. dokładnie ten sam model zabrałam w naszą pierwszą podróż we trójkę za Ocean – sprawdził się idealnie). Zawiera wbudowaną moskitierę i wygodny materacyk. Dla dziecka do półtora roku produkt sprawdza się znakomicie.

Wady: mimo informacji producenta, że może służyć do drugiego roku życia, to dzieci od półtora roku wzwyż mają w nim bardzo mało miejsca. Próbowaliśmy korzystać z tego produktu do drugich urodzin syna, i nie polecamy (max. 1,5 roku). (fot. Deryan).

Podsumowanie

Podsumowując 6 przedstawionych łóżeczek turystycznych – w moim prywatnym rankingu najlepiej wypadło przedostatnie – Baby Design Simple New. Cieszy to, tym bardziej że jest to polski produkt.

Niemniej jednak bardzo dobre opinie można wystawić (drugiemu w moim prywatnym rankingu) – Moolino P900, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę jego zalety.

Z kolei jeśli planujecie wybrać się gdzieś bez samochodu (np. koleją lub samolotem) i w miejscu gdzie będziecie spali będzie w miarę ciepło (od podłogi) – bez wahania polecam Wam kojec turystyczny Baby Lux.

Jakie Wy łóżeczka wypróbowaliście? A może korzystaliście z jednego z przedstawionych przeze mnie? Zachęcam do podzielenia się opinią w komentarzach pod artykułem.

 

Ocena: z 5. Ocen:

Ten tekst nie ma jeszcze oceny. Dodaj swoją!

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: