reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Witam, miałam już tu nie pisać, ale zaglądam prawie codziennie, bo czekam na wieści od saranty. Minął już miesiąc od planowanej cesarki a tu cisza nie chwalisz się swoją córeczką! Pozdrawiam wszystkie "czterdziestki"
 
reklama
poczterdziestce: hi, też jestem po 40 i za kilka dni moja córeczka będzie mała pierwsze urodziny :) i chcemy by miała rodzeństwo. więc próbuj :) ja muszę jeszcze poczekać kilka miesięcy, bo gin po cc mówił by odczekać co najmniej rok. więc czekamy i wiosną będziemy próbować.
Powodzenia. Pozostałym dziewczynom też tego życzę.

Mój synek niedługo kończy 11 miesięcy, ja mam 43 lata i mój lekarz dał mi tylko 6 miesięcy odpoczynku (rodziłam siłami natury), więc już jesteśmy zapóźnieni ;). Ostatnio wróciliśmy wykończeni z wizyty u teściów i nawet mój mąż, który zawsze chciał mieć dwójkę dzieci, zaczął mówić, że to chyba będzie dla nas za trudne. Ale może nam się zmieni jak odpoczniemy w pracy :).

Poczterdziestce jesli chcecie aby wasze dziecko miało rodzeństwo to nie ma sie nad czym zastanawiac.Wady genetyczne sa w tym wieku czestsze ze względu na mniejsza dzietnosć wsród kobiet ,to statystyka...A kobieta w kazdej sytuacji da sobie rade,lepiej lub gorzej ale zawsze da...
Jednak jest chyba statystycznie potwierdzone, że wady genetyczne są mocno skorelowane z wiekiem. Choć wątpię, czy faktycznie w starszym wieku wady w kolejnych ciążach u tej samej matki występują niezależnie. To pewnie trudno zweryfikować właśnie ze względu na niewielką liczbę urodzeń.
 
Cześć dziewczyny :)
Pisałam tu jakiś czas temu, obecnie jestem w 15 tc ciąża rozwja się prawidłowo. Trzy tygodnie temu robiłam testy genetyczne Nifty maluszka i pod sercem rośnie mi zdrowa dziewczyneczka :D przypomnę że mam już 19 letnią córkę (z poprzedniego związku) oraz 8 miesięczną córeczkę. Mąż się śmieje że jestem kilerem plemników Y :D widoczne dane mi są same dziewczynki. Ogromnie się cieszę bo chciałam żeby najmłodsza córeczka miała siostrę. Różnica między nimi będzie rok i 2 miesiące :) kamień spadł mi z serca jak odebrałam wyniki badań genetycznych. W grudniu skończyłam 41 lat więc obie ciąże po 40 :) co do statystyk, też czytałam ostatnio że więcej przypadków wad genetycznych u dzieci starszych matek wynikają z tego że mniej jest ciąż po 40 rż i porównując ilość ciąż do wad wychodzi niestety niekorzystnie, a ostatnie badania były prowadzone w 1966 r, więc no głowa do góry i czterdziestki nie bójcie się damy radę :) pozdrawiam. :)
 
Witaj Bona75 :) to cudowne wieści o doskonałych wynikach badań a babiniec w domu to fajna sprawa :-) :) Mi też lekarka nie odradzała ciąży kiedy mówiłam jej o planach więc myślę że wiele się zmieniło w ostatnich latach , choćby to że teraz 60 latki wyglądają fantastycznie więc te nasze dzieciaczki 20 latki nie będą się wstydzić staruszków  ;-) ;)
 
Bona75 proszę napisz kiedy wykonuje się badania Nimfy i czy możesz podać przybliżony koszt badania i jak to w ogóle wygląda i czy długo czeka się na wyniki?
 
Bona75 proszę napisz kiedy wykonuje się badania Nimfy i czy możesz podać przybliżony koszt badania i jak to w ogóle wygląda i czy długo czeka się na wyniki?
Badanie wykonuje się od 10 tc. Pobierana jest krew matki i wysyłana do laboratorium DNA. Z krwi matki wyłapuje się DNA dziecka i bada się chromosomy czy jest wszystko ok. Odrazu ustalana jest płec dziecka. Na wyniki czeka się ok 7 dni roboczych.
Koszt badania 2340 zł. W klinice w której ja robiłam badanie, jest możliwość rozłożenia na raty.
 
Badanie wykonuje się od 10 tc. Pobierana jest krew matki i wysyłana do laboratorium DNA. Z krwi matki wyłapuje się DNA dziecka i bada się chromosomy czy jest wszystko ok. Odrazu ustalana jest płec dziecka. Na wyniki czeka się ok 7 dni roboczych.
Koszt badania 2340 zł. W klinice w której ja robiłam badanie, jest możliwość rozłożenia na raty.
Wooow spora kwota :shocked2: dziękuję za odpowiedź :biggrin2: porozmawiam dzisiaj z lekarka zobaczymy co ona powie dobrze ze wiem cenę przynajmniej nie dam się naciągnąć ;) oczekiwanie na wyniki to chyba najdłuższe 7 dni
 
Wooow spora kwota :shocked2: dziękuję za odpowiedź :biggrin2: porozmawiam dzisiaj z lekarka zobaczymy co ona powie dobrze ze wiem cenę przynajmniej nie dam się naciągnąć ;) oczekiwanie na wyniki to chyba najdłuższe 7 dni
:) można wykonać jeszcze test pappa ale wyniki to tylk statystyka, z samego naszego wieku ryzyko jest ok 1:70 dlatego ja nie chciałam wogole robić tego badania i zdecydowałam się na wyniki pewne a nie ststystyki i nerwy a Amnio poprostu się bałam
 
reklama
:) można wykonać jeszcze test pappa ale wyniki to tylk statystyka, z samego naszego wieku ryzyko jest ok 1:70 dlatego ja nie chciałam wogole robić tego badania i zdecydowałam się na wyniki pewne a nie ststystyki i nerwy a Amnio poprostu się bałam

To racja że są pewniejsze badania , tylko ta kwota trochę przerażająca no ale na zdrowiu nie można oszczędzać a Amnio nawet nie wchodzi w grę za duże ryzyko
 
Do góry