Strona 4 z 5 Pierwszy 345 Ostatni
31. do 40. z 42
    Początkująca(y) Avatar Paulinaa88
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    2
    Dziękuję (Otrzymane)
    3
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Czego NIE WOLNO jeść w ciąży?

Czytałam również, że poza witaminą A również wit E jest szkodliwa i powinno się jej unikać - generalnie lepiej ograniczać spożycie witamin, których nadmiar gromadzi się w organizmie, a nie jest usuwany wraz z moczem. Jedynie witamina D z nich jest bardzo bardzo ważna, a resztę lepiej przyjmować po prostu w pożywieniu

Antosiowa Rodzicielka :) Avatar Patisa
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    55
    Dziękuję (Otrzymane)
    31
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cytat Napisał(a) Paulinaa88 Zobacz post
    Dokładnie, trzeba unikać wit A, bardzo często leki z wit A maja ostrzeżenie, że uszkadzają płód i nie wolno ich spożywać w czasie ciąży, dlatego też unikajmy również tranów wszelakich no i faktycznie jedzmy po prostu mniej ryb, ponieważ zawierają szkodliwe metale ciężkie (rtęć) - kumuluje się w mózgu, nie jest usuwana z organizmu!! Lepiej też wybierać suplementy z omega-3 z innych źródeł niż z ryb (są np z alg również - warto czytać jakie suplementy wybieramy)
    Sama wit A jest potrzebna w ciązy. jest nawet w skladzie suplementów dla ciężarnych. Sęk jednak w tym, że ta witamina odkłada sie w organiźmie i jej nadmiar jest bardzo niebezpieczny. Unikać tranów ? Dobre źródło kwasów z rodziny omega -3 : DHA i EPA, w dodatku łatwo przswajalne. Można,a nawet powinno się sporzywać, z tym, że nie codziennie, bo właśnie zawiera duzo wit A. Ale oprócz niej jest też źródłem niezbędnej do przyswajania wapnia wit D !

Co do alg - rzeczywiście to jest jeszcze lepsze źródło DHA i EPA ( omega 3 ). Z tego co ostatnio czytałam, tuńczyki i łososie są tak świetnym źródłem tych kwasów tłuszczowych nie dlatego, że je same syntetyzują, ale właśnie dlatego, że spożywają algi bogate w te kwasy. :)

Choć generalnie jak ktoś sie suplementuje w ciąży, to np. prenatal 2 ma dwuskładnikowa dawkę na dobę - tabletka z witaminami i tabletka z czystym DHA ( omega 3 ) .
    Także co kto woli.

Wit E też się kumuluje i też może szkodzić.
    trzeba uważać nie tylko na potrawy bogate w te witaminy, ale też na kosmetyki - multum kremów ma w swoim składzie wit E i A ( świetnie działają na skórę, a jesli ktoś nie jest w ciąży, to nie ma obaw )

Zadomowiona(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    19
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cytat Napisał(a) andziaa21 Zobacz post
    Ja jadłam wszystko, unikałam tylko ostrych przypraw. A tak to po troszku jak miałam na coś ochotę to jadłam wszystko, ponieważ powinno się jeść z ograniczeniem wszystko na co się ma ochotę.
    niestety to bardzo błędne myślenie

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cytat Napisał(a) oliwia2 Zobacz post
    niestety to bardzo błędne myślenie
    Nie no z waszego za to myślenia wynika ze nie powinno sie nic jesc najlepiej przez te 9 miesięcy -zyc o suchym chlebie i wodzie-chociaż z tym chlebem to tez nie wiadomo przeciez z czego on jest - jak juz tu ktos napisał w każdym produkcie jest COS co w waszej liście jest ZABRONIONE! Bez przesady ciaza to nie choroba i trzeba sie po prostu racjonalnie odżywiać i jesc dla dwojga a nie za dwoje. Wasza lista jest bezsensowna bo nie kazdy ma możliwość zrobic sobie wędlinę upiec chleb marchewkę zasadzić etc i takich ludzi jest większość - to co im nic nie wolno jesc w takim razie tak? Super - poza tym lekarze/ dietetycy/ nie piszą/mowia takich głupot jak wy tutaj. Po prostu wszystko z głowa i zdrowym rozsądkiem.

Antosiowa Rodzicielka :) Avatar Patisa
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    55
    Dziękuję (Otrzymane)
    31
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Spoko. To wierz swoim lekarzom i dupy nie zawracaj - na pewno każdy lekarz żyje pełni troski o swoich pacjentów.
    My tu piszemy czego nalezy unikać. Nie piszemy całych list tego co jest wskazane, choć może tez przydałby się taki wątek.
    Żadna z nas nie żyje o chlebie i wodzie, zapewniam Cię. A jak się powstrzymamy od żarcia ociekających tłuszczem karkówek, fast foodów, zupek chińskich czy surowizny to tylko na zdrowie dziecku i nam pójdzie.

Jasne... nie każda kobieta dba o to co je podczas ciąży. I dlatego nie każda po porodzie wygląda zdrowo i szczupło. Jedz ile wlezie, co popadnie "bo wolno duzo" a potem nie płacz że 30 kg nie wiadomo skąd przytyłaś.

Poza tym... "ciąża to nie choroba" - mów za siebie. Nóż się w kieszeni otwiera gdy to słyszę. Powiedz kobietom, które rzygają przez 4 miesiące ( np ja ), mają zawroty głowy i ciśnienie tak niskie, że ledwo wstają z łóżka, że to nie choroba. Albo jak łapią mnie nerwobóle kręgosłupa tak silne, że się wyprostowac nie mogę i ledwo do łazienki siku idę.

Masz jeszcze o tyle usprawiedliwienie, ze sama w ciąży jesteś. o byś nie poczuła jak ciąża potrafi kobiecie ciążyć.
    Ale mam ochotę walnąć w gębe każdego głupiego ginekologa, który bredzi takie mądrości z debilnym usmieszkiem.

Zresztą... podczas pierwszego porodu spotkałam takiego, który wyszedł od rodzącej cały we krwi, przylazł do nas ( na sale przedporodową) i zaczął robić sobie "żarty" z tamtej kobiety. Gdybym wtedy nie była w bólach to bym go przez okno na tym piętrze wypieprzyła...

Administrator
    PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    2
    Dziękuję (Dane)
    341
    Dziękuję (Otrzymane)
    427
    Lubi (Dane)
    36
    Lubi (Otrzymane)
    17

7. Dziękuję aniaslu dziękuje za post
    Początkująca(y) Avatar Vemona
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Mam pytanie odnośnie sera pleśniowego - ostatnio czytałam, że te nasze polskie sery pleśniowe jak np. Turek są bezpieczne i można je jeść...
    Ja bardzo lubię te sery, w pierwszym trymestrze unikałam ale zastanawiam się czy faktycznie są tak szkodliwe?
    W programie Bosackiej "O Matko" było powiedziane, że sery te były by szkodliwe gdyby były przyjmowane drogą płciową.
    Jak jest faktycznie?

Administrator

PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    97
    Dziękuję (Dane)
    72
    Dziękuję (Otrzymane)
    102
    Lubi (Dane)
    37
    Lubi (Otrzymane)
    34

Ciężarne nie powinny jeść serów niepasteryzowanych, ponieważ grozi im zakażnie listeriozą. Zdarza się ono rzadko, ale jego następstwa sa groźne dla mamy i dziecka. Poczytaj więcej "Co to listerioza" i może wstrzymaj się do czasu, kiedy maluch już będzie z Tobą:)

Fan(ka) Avatar sunovia
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1166
    Dziękuję (Otrzymane)
    1903
    Lubi (Dane)
    21
    Lubi (Otrzymane)
    178

Ale właśnie Turki, Presidenty i tym podobne są z mleka pasteryzowanego - i je spokojnie można jeść.

Aniołek 3.10.2011 (6tc)

Administrator

PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    97
    Dziękuję (Dane)
    72
    Dziękuję (Otrzymane)
    102
    Lubi (Dane)
    37
    Lubi (Otrzymane)
    34

sunovia masz rację i dlatego pierwsze , co trzeba robić to czytać etykiety:) i niepasteryzowanym produktom mówić nie, a resztą się delektować ;)

Strona 4 z 5 Pierwszy 345 Ostatni

Zasady pisania postów