reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

dla mnie 8 zbóż ma smak biszkopcika. Słodziutka taka

faktycznie i jest słodkawa i zabarwia mleczko troche na pomaranczowo, ale wydawało mi sie ze w posmaku jest taka troche zbożowa - no nie wiem, chyba ze mi sie pomylilo, miałam ją b. dawno temu - jako pierwszą a za każdym razem mam jakies inne kaszki.
 
reklama
Ja też używam Nestle zdrowy brzuszek, miałam 8 zbóż, a teraz 5 z lipą - myślę ze w amsku są podobne do siebie badz takie same. Kupilam tez ze sliwką ale biegunkowa kupka byla wiec juz wiecej jej nie dam.Mogę ją oddać, otwarta jakis tydzien temu, wzięlam z niej 3 miareczki chyba tylko.
Mama a Ty gdzie kupujesz te kaszki Hole? Na allegro?
 
Ja też używam Nestle zdrowy brzuszek, miałam 8 zbóż, a teraz 5 z lipą - myślę ze w amsku są podobne do siebie badz takie same. Kupilam tez ze sliwką ale biegunkowa kupka byla wiec juz wiecej jej nie dam.Mogę ją oddać, otwarta jakis tydzien temu, wzięlam z niej 3 miareczki chyba tylko.
Mama a Ty gdzie kupujesz te kaszki Hole? Na allegro?

nam przywiozła bratowa z Niemiec każda kaszke po jednym pudełku. Jak sie skonczą przed jej przyjazdem to pewnie allegro.
 
juz mi si przypomniało,z e te sloiczki H... cos tam to nie w rossamenie widzialam tylko w takim malym sklepiku osiedlowym (taka mala sieciówka ale kazdy sklepik ma inna nazwe wiec nie wiem jaka nazwa sieci). Może dlatego cena wyższa.

Jak zrobić smaczne owoce z twarożkiem? zeby takie jak słoiczek były
 
Klopsiki miesne z porem:

Miesko mielone wieprzowe (moze byc drobiowe)
Kilka plasterkow pora - podsmazamy na masle i dodajemy przyprawy curry
Marchewka utarta na duzych oczkach
Pieprz
Natka pietruszki
Jajko
Bulka namoczona w wodzie (mozna zastapic kasza manna)
Opcjonalnie: zmielone ziarna (np. slonecznik, siemie, dynia), tymianek

Wyrabiamy miesko, lepimy pulpeciki i gotujemy na wodzie lub parze.
Mozna serwowac z ziemniaczkami albo np. dodac do zupki jarzynowej.


Dziewczyny - macie jakies ciekawe pomysly na zupy (poza tymi tradycyjnymi krupnik, pomidorowa, ogorkowa itp.)?
 
Ja tez pytam.

Co myślicie o tym,żeby kawałek piersi z kurczaka w panierce (tzn samo żółtko) wsadzić do mikrofali i ustawić na funkcję grill i dać małemu /lub do piekarnika + ziemniaczki do tego?
 
Ja tez pytam.

Co myślicie o tym,żeby kawałek piersi z kurczaka w panierce (tzn samo żółtko) wsadzić do mikrofali i ustawić na funkcję grill i dać małemu /lub do piekarnika + ziemniaczki do tego?
w folię i do piekarnika, bo inaczej to suche będzie.
A moze zamiast jajaka to maselka daj? i koperku.
 
Pulpety rybne:

Rybka przepuszczona przez maszynke (ja dawalam dorsza) - 3 platy
1 lyzka kaszy mannej
1 lyzka bulki tartej
jajko
1 lyzka natki pietruszki
1/2 cebulki - przepuszczonej przez maszynke lub podsmazonej w kostce na masle/oleju
Szczypta pieprzu

Wyrobic pulpety - gotowac na parze ok. 20 min. lub w wodzie z zielem ang. i listkiem laurowym ok. 10 min.
 
reklama
Teściowa przyniosła małemu paczkowane takie plastry z łososia(wiece o c mi chodzi??:-)) 100g.

Nigdy jeszcze nie robiłam małemy ryby więc prosze o przepis jakiś na rybkę.Prosty przepis .
 
Do góry