reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

My wczoraj wypróbowaliśmy przepis:




Biała kiełbasa duszona w musztardzie Dijon
0

Przygotowanie: 5 min
0

Gotowanie: 25 min
0

Trudność: łatwizna
0

0

Składniki na 4 porcje
0

0
4 białe, surowe kiełbasy
0
0
4 łyżki musztardy Dijon
0
0
wody tyle aby przykryć kiełbasę, 4 łyzki majeranku
0
0

Etapy przygotowania
0

1.
0
Zimną wodę rozmieszać z musztardą i zalać kiełbasę i dodać roztarty w dłoniach majeranek. Można dodać kilka rozgniecionych ząbków czosnku i cebulę pokrojoną w plastry.
0
2.
0
Gotować około 30 min i podawać ze świeżym pieczywem i sałatką ogórkowo-pomidorową.
0
3.
0
UWAGA - trzeba dodać pietruszkę lub koperek, w przeciwnym wypadku enzymy obecne w tych warzywach niszczą witaminy.
 
reklama
Dziewczynki jak zrobić dobrą panierkę do rybki dorsza? Coś kiedyś czytałam o wodzie mineralnej do ciasta, macie coś fajnego?
Myślicie ze środek rybki mogę dać małemu ze smażenia? Zeby nie było jak z tą frytką ;/
 
Dziewczyny, podpowiedzcie mi jakieś dania które możemy jeść razem z Alicją, bo nie mam pomysłów.
Ona nie uczula się, ma raczej mocny żołądek bo nawet rybę smażoną jadła i naleśnika, ale nie chcę przeginać i chcę gotować coś lekkostrawnego.

No i coś co da się w miarę szybko przygotować... Na razie mam tylko takie pomysły:
- rosół z kluskami lanymi i mięsem
- krupnik z mięsem
- ryż z jabłkami
- kurczak/indyk/łosoś i warzywa na parze
 
Ciasto serowe z brzoskwiniami


Składniki
0

0
30 dag (2 lekko czubate szklanki) mąki

0
0
15 dag białego sera

0
0
6 łyżek mleka

0
0
6 łyżek oleju

0
0
1/3 szklanki cukru

0
0
szczypta soli

0
0
proszek do pieczenia

0
0
Nadzienie:

0
0
1 kg świeżych brzoskwiń(lub duża puszka konserwowych w syropie)

0
0
1/3 kostki(ok. 7 dag) masła

0
0
2/3 szklanki cukru

0
0
2 jaja

0
0
50 dag dwukrotnie zmielonego białego sera

0
0
1/2 torebki budyniu waniliowego

0
0
sok i skórka otarta z połowy cytryny

0
0

Etapy przygotowania


0

1.
0
Ser przeznaczony na ciasto starannie zmiksowac z olejem, mlekiem i cukrem. Wsypac mąkę wymieszaną z solą i proszkiem do pieczenia, zagnieśc ciasto. Następnie rozwałkowac je na placek grubości ok. 1,5 cm i wyłozyc nim natłuszczoną tortownicę o średnicy 23 cm.



0
2.
0
Przygotowac nadzienie: 1/3 cukru odsypac, resztę dokładnie zmiksowac z jajami, serem, 1/3 miękkiego masła(resztę masła schłodzic) i proszkiem budyniowym. Masę tę wymieszac ze skórką otartą z cytryny. Wyłożyc ją równą warstwą na ciasto, rozłożyc na niej połówki brzoskwiń ( świeże owoce obrac i przekroic, a te z syropu tylko osączyc z zalewy), posypac resztą cukru. Wstawic ciasto do piekarnika nagrzanego do 180 st. i piec 45-50 min. Jeszcze ciepłe posmarowac uchwyconym przez pergamin pozostałym kawałkiem schłodzonego masła.
 
Dziewczyny, podpowiedzcie mi jakieś dania które możemy jeść razem z Alicją, bo nie mam pomysłów.
Ona nie uczula się, ma raczej mocny żołądek bo nawet rybę smażoną jadła i naleśnika, ale nie chcę przeginać i chcę gotować coś lekkostrawnego.

No i coś co da się w miarę szybko przygotować... Na razie mam tylko takie pomysły:
- rosół z kluskami lanymi i mięsem
- krupnik z mięsem
- ryż z jabłkami
- kurczak/indyk/łosoś i warzywa na parze

mozesz zrobic paluszki rybne z piekarnika albo fishcakes - kotlety rybe z piekarnika (sklad to ziemniaki puree,troszke masla, ziola jakie chcesz, ryba to abo ugotowana/uparowana biala ryba albo losos ew makrela z zalewy z puszki, mozna drobno pokrojona ugotowana marchewke, jajko, troche bulki tartej, wszystko posziabane widelcem, wymieszane, obtoczone w bulce i do piekarnika az sie zrumieni)

sama musze zrobic jutro dla swojej, bo ona woli jesc z reki niz lyzeczka :/

ja robie mielone z piekarnika, pulpeciki na parze, zapiekany makaron z warzywami itd
 
Dziunka a może kotleciki mielone z pieczarkami??

Formujesz małe kotleciki, smażysz . W garnku robisz bulion i wrzucasz pokrojone pieczarki, lisc laurowy, ziele angielskie i do tego kotleciki. Doprawiasz do smaku. Gotujesz az pieczarki beda miekkie, na koncu woda+maka. Podajesz z chlebem. Albo na smakach podawałam przepis na szoguna-też mozna do chleba go podac.

Ostatnio byłam na urodzinach i na kolacje było: sałatka gyros, sałatka warzywna, pieczone kurczaki, kotleciki z pieczarkami, jakas galareta z czym , kielbasa na ciepło. Pozniej tort i ciasto.
 
reklama
Sałatka selerowo-porowa

2 słoiczki selera w zalewie
2 pory
puszka kukurydzy
4 jajka
puszka ananasa
majonez
szczypiorek

selera odsączyć z zalewy, lekko wycisnąć, trochę pokroic ułożyć na dnie salaterki. . Pora (białą część) pokroic w cienkie plasterki i ułożyć na selerze. Na to kładziemy odsączoną kukurydzę, potem pokrojone jajka, nastepnie pokroony w drobna kostkę ananas. Wszystko polewamy majonezem. Na wierzch szczypiorek
 
Ostatnia edycja:
Do góry