reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Jestem właśnie po amnio. Nie ukrywam, że mnie bolało. Podczas pobierania płynu pytali sie czy chce FISH. Powiedziałam, ze tak, ale nie wiem na czym to polega
 
Tez mnie bolało i czekałam tylko kiedy skończą. :( Fish to przyspieszony wynik na najczęstsze wady, u mnie nie było takiej możliwości - będziesz wiedzieć wcześniej co i jak :)
 
Dzis odebralam fish i wg wynikow nie wykazano trisomi 13,21 i 18tej. Ale mój lekarz powiedział, ze gdyby wiedzial, ze zrobie to badanie to by mi je odradzil, gdyz nie jest one miarodajne. Mam czekac na wyhodowanie komorek i wtedy cos będzie wiadomo, bo tym wynikiem mam sie nie cieszyć. Dzwoniłam do lekarki, która robila mi amniopunkcję wczoraj i ona powiedziala, ze wyniki sa dobre i ze to oznacza, ze dziecko nie ma ZD a u mnie nie ma kosci nosowej. To co to wszystko oznacza? Bo ja zwariuje.
 
Iza ogólnie można powiedzieć że Fish to wynik taki na 98-99 % jeszcze tylko na resztę info. no i gratulacje :)
 
reklama
Przy pierwszej ciąży coś mnie podkusiło i zrobiłam badania prenatalne... Wynik ZD 1:80.......
Mimo obaw nie zdecydowałam się na Amniopunkcję.... bo nic by to u mnie nie zmieniło... Córcia urodziła się zdrowa :)
Ale ciąża była pełna stresu i obaw.
W ciąży z drugą córką nie robiłam tych badań chociaż lekarz bardzo mnie namawiał... i mimo ryzyka przedwczesnego porodu cieszyłam się ciążą i byłam spokojna ... córcia urodziła się o czasie i także zdrowa :)
Nie polecam tego badania.....
 
Do góry