reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

No i wszystko jasne, masz podwyższona beta hcg. Powinna być poniżej 2,5MoM. Ale bialko pappa w normie. Przy ZD jest wysoka bhcg >2,5 i niskie białko <0,5MoM. Przy pozostałych trisomiach 13 i 18 zarówno bhcg jak i pappa są poniżej 0,5MoM.
Moja bhcg wynosiła 5 MoM a białko 0,2 MoM, więc wyniki fatalne a mam zdrowe dziecko. U Ciebie sytuacja wygląda o niebo lepiej bo masz jedynie podwyższona bhcg a białko ok. Czy znasz już płeć dziecka? Wysoka beta często bywa przy dziewczynkach ;) Trzymam kciuki za Ciebie i twoje maleństwo. Daj znać co powiedział twój i gin i w ogóle co dalej.
 
reklama
Jestem po wizycie i moja dr powiedziała, że jak najbardziej nifty jest super wyjściem i sama na moim miejscu by tak postąpiła. Tak więc zrobię.
 
Hej... czytam Wasze historie juz od tygodnia. Sama jestem w podobnej sytuacji i tak jak większość z Was przeczytałam już chyba wszystkie fora. Sama nie wiem co mam myśleć o moim "przypadku"... jak przestać wymyślać te najgorsze scenariusze?
Moja historia...
Mam 34 lata, mieszkamy w UK, 2 zdrowych chłopców (10 i 7 lat), obecnie jestem w trzeciej ciąży... Długo zastanawialiśmy sie z mężem nad trzecim dzieckiem, ale to uczucie, że jeszcze kogoś:) w naszej gromadce brakuje WYGRAŁO ;)
W 9 tc dostałam infecji dolnych dróg moczowych i przez nastepne 20 pare dni brałam antybiotyki ( cafalexin, duomox i amoxycyline ) po takiej kuracji byłam wykończona, infekcja sie zatrzymała...
W 13 tygodniu ciąży badanie USG... badanie krwi. Moja położna kazała czekać na wyniki 3 dni... jeśli bedzie ok to nie będą dzwonić.
Zadzwonili...
W gabinecie moja położna przekazała mi wiadomość, że jestem w bardzo wysokiej grupie ryzyka ZD 1:6 !!!!!!!!!!!!
Na pytanie o szczegółowe wyniki krwi itd odpowiedziała, że oni otrzymuja gotowy wynik określający ryzyko, że moje ryzyko zostało obliczone na podstawie wieku 34+ ...wagi 99kg (sporo:eek:) ...wyników krwi ,których nie znam i NT=1,9 przy CRL=69,2 . Skierowali na amnio...
Zaczęłam czytać ...wszystko i wszędzie. Mój opis USG wygląda tak: "serce płodu widoczne" (sama widziałam, żę serduszko bije)
"CRL=69,2" (13t+1 dzień ciąży idealnie), NT=1,9 mm. ... to wszystko. Badanie trwało może 5 minut...Pani bardzo się denerwowała ponieważ mój łobuz leżał brodą blisko klatki piersiowej, ale w końcu zmierzyła. Nie mam pojęcia jak wstawić fotkę z Usg :no:
Amnio mam jutro... Boję sie jak cholera...Wynik 22 grudnia. Szukam sobie miejsca... szukam sensu... nie potrafIę odpowiadać na pytania dzieci o dzidzie...Zamknęłam sie w domu....
Powiedzcie mi czy ten mój maraton antybiotykowy mógł mieć wpływ na moje wyniki krwi ? choć ich nie znam i nie wiem czy to one są złe...
 

Załączniki

  • 20151130_175757-1[1].jpg
    20151130_175757-1[1].jpg
    16,4 KB · Wyświetleń: 233
Ostatnia edycja:
Zuzaczek specjalista nie jestem a tym bardziej lekarzem, ale mój ginekolog mówił, że wszelkie zmiany w organizmie: u mnie był to krwiak i karmienie piersią ma wpływ, więc jeśli takie rzeczy mają wpływ to infekcja i antybiotyki wg mnie też mają. Czy Twoje wyniki są tylko na podstawie badań krwi czy również usg? U mnie był brak kości nosowej plus niezbyt ciekawe wyniki krwi. Miałam amniopunkcje i dziecko jest zdrowe. W szpitalu podczas amniopunkcji mówili, że wg nich dziecko raczej jest zdrowe, gdyż przez tych zespołach występuję jeszcze jakiś inny marker. Ale prawda jest taka, że to jest życie i na to nie mamy wpływu. Musisz myśleć pozytywnie (wiem łatwo się mówi!) ale jest to 1:6, nie masz jeszcze wyniku. Dziecko będzie chore dopiero jeśli to potwierdzą a tak to jak na razie masz zdrowe dziecko i czekasz tylko na formalności. Z dziećmi porozmawiaj i powiedz im, że nie wiecie czy dzidziuś jest zdrowy i czekanie na wyniki. Muszą wiedzieć co się dzieje, bo nawet maluszki czują, gdy coś jest nie tak. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze!!!!! Wierzę w to, że 1:6 to nie wyrok i będzie dobrze. Zwłaszcza, że jeśli określają to po krwi to często to są statystyki.
 
...udało mi się wstawić zdjęcie z USG :-D
iza_marta ...położna powiedziała, że na podstawie USG , wieku, wagi i wyników krwi... nikt nie sprawdzał niczego innego. Na usg określono tylko CRL i NT, które są w normie jak słyszałam.
 
Ostatnia edycja:
Zuzaczek, wiem jak się teraz czujesz, ale naprawdę nie wszystko jeszcze przesądzone. Ryzyko jest duże, ale popatrz na to procentowo: masz 83,3% na zdrowe dziecko. To moim zdaniem całkiem dużo. Usg masz bez zarzutów, a to najważniejsze, tego się trzymaj. Czekaj spokojnie na amnio i staraj się nie denerwować, bo to bardzo szkodzi dziecku. Ja myślę, że te antybiotyki, które brałaś mogły mieć wpływ na takie wyniki. Trzymam kciuki, daj znać jak się czujecie i jak wyniki. Mam nadzieję, że otrzymasz piękny prezent na święta, prawidłowy kariotyp twojego maleństwa. Pozdrawiam
 
...NIESTETY nie udało sie pobrać płynu owodniowego w środę...pani nie potrafiła się przebić, miałam wrażenie że robi to pierwszy raz. We wtorek 22/12 następna próba ale już z innym lekarzem, który prawdopodobnie jest o niebo lepszy od tej poprzedniej. tzrymajcie kciuki za mojego bobaska... zaczyna być coraz ciężej bo pojawiły sie pierwsze kopniaczki :) a ja strasznie boje sie wyniku ... na szczescie udało mi sie ukradkiem podpatrzec moje wyniki krwi
hCGb 125ng/mL po skorygowaniu MoM 5,28
NT 1,900 mm po skorygowaniu MoM 1,06
PAPP-A 502mU/L po skorygowaniu MoM 0,29
jest napisane przy kazdym wyniku weight corrected ...czy to oznacza ze wynik jet korygowany z moja waga?
:( :( :( wiec chyba nie jest dobrze
przypomne ze mam 34 lata, waga 99kg, NT 1,9 CRL 69,2 innych markerów nie ma...
 
Zuzaczek ja miałam prawie identyczne wyniki: bhcg 5MoM, Pappa 0,2MoM, NT 1,7mm. Moje ryzyko było 1:58 a to tylko dlatego, że byłam od Ciebie młodsza, w ciąży miałam 28l. Wiem jak bardzo się boisz, mnie tez po takich wynikach świat się zawalił, ale udało się, mam zdrową, najcudowniejszą na świecie córeczkę, która zaraz skończy roczek :). Musisz wierzyć, że będzie dobrze. Trzymam kciuki i czekam na dalsze wieści.
 
reklama
Do góry