reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Dziewczyny z krwiakami - czy jesteście na l4? Czy macie zalecenie leżeć i nie przemęczać się?
Ja od dwóch lekarzy usłyszałam, że mam normalnie żyć. Ciekawa jestem jakie jest ogólnie podejście do tematu :)
Mi na izbie przyjęć mówili, że normalnie mam zachować aktywność, potem już mój lekarz mówił to samo. Na L4 jednak poszłam, mam stresującą pracę 24h pod telefonem.
 
reklama
Ja z córką w ciąży miałam idealna cerę,włosy i paznokcie :)
Teraz też twarz mam super ,wyjaśniała mi mam wrażenie i jest gładsza. Dopiero jedna krosta mi wyszła na skroni a tak nic a nic.

Dobra dziś bolą mnie piersi,czyli to tak dwa dni bolą dwa dnie ,już to wiem 🙂

No i mój cukier na czczo dziś.83
No super ten cukier, oby tak dalej. Ja dziś 91 i uważam to za sukces 🥴🙈
 
A ja dziewczyny trochę zamilklam bo kiepsko u mnie ze zdrowiem :/
Zaczął się urlop i zapalenie pecherza ale udało mi się z sokiem żurawiny i zakwaszając organizm a unikając cukru, może tez szybko wyłapałam i udało się bez leków ale niestety chyba mnie przewiało bo nie kapalam się w morzu i dostałam obustronnego zapalenia uszu, musiałam iść do lekarza bo niestety w aptece babka powiedziała ze tylko akustone a to są oleje do czyszczenia uszu, w środę chyba cały dzień przespałam, wzięłam paracetamol ale nie pomogło nic, wiec osłabienie, gorączka opuchnięta buzia ból uszu i wydzielina No i głucha byłam i wyladowalam u laryngologa i mam antybiotyk miejscowo do uszu ale jednak 😞 lekarz powiedział ze infekcja nieleczona jest gorsza niż antybiotyk ze to nie doustnie, ginekolog tez kazał wziąć ale martwię się okropnie :(
Biorę, jest mi lepiej ale się martwię 😞
Wierze jednak ze będzie dobrze wszystko.
Wizytę mam 11.08 wiec będę do tego czasu się bać pewnie 😞
 
A ja dziewczyny trochę zamilklam bo kiepsko u mnie ze zdrowiem :/
Zaczął się urlop i zapalenie pecherza ale udało mi się z sokiem żurawiny i zakwaszając organizm a unikając cukru, może tez szybko wyłapałam i udało się bez leków ale niestety chyba mnie przewiało bo nie kapalam się w morzu i dostałam obustronnego zapalenia uszu, musiałam iść do lekarza bo niestety w aptece babka powiedziała ze tylko akustone a to są oleje do czyszczenia uszu, w środę chyba cały dzień przespałam, wzięłam paracetamol ale nie pomogło nic, wiec osłabienie, gorączka opuchnięta buzia ból uszu i wydzielina No i głucha byłam i wyladowalam u laryngologa i mam antybiotyk miejscowo do uszu ale jednak 😞 lekarz powiedział ze infekcja nieleczona jest gorsza niż antybiotyk ze to nie doustnie, ginekolog tez kazał wziąć ale martwię się okropnie :(
Biorę, jest mi lepiej ale się martwię 😞
Wierze jednak ze będzie dobrze wszystko.
Wizytę mam 11.08 wiec będę do tego czasu się bać pewnie 😞
Myślałam dziś o Tobie i miałam pytać gdzie się podziewasz:( zdrowiej :*
Czyli też podobnie. A jak narazie widzę ,że tylko ja panikuje 🙂uwazasz bardziej z jedzeniem ?
 
Ostatnia edycja:
Poszukaj alternatywy - w niektórych miastach jest taka sieciowka Fit Cake. Mają bardzo dobre ciasta bez cukru. W biedronce można znaleźć też Bonitki bez cukru, ale na bazie mąki pszennej, która też podnosi poziom cukru.
Dodatkowo warto patrzeć na składy, bo cukier jest we wszystkim jako dodatek - nawet w wędlinach. 😓
Ja jestem cukrzykiem, więc mierzę się z tym na co dzień.
Ja mam ct1. A Ty? Jak sobie radzisz? U mnie czasami takie pagórki (mam monitoring glikemii) 😉
 
Mi zawsze w ciąży na początku skacze cukier do góry, później się normuje. Miałam 96. Rozmawiałam z lekarzem poz. Mówił, że ogólnie norma jest restrykcyjna i to że jak jestem w ciąży zaraz nie oznacza, że mam cukrzycę, skoro zawsze mam na czczo podobny wynik. Chciał dać glukomer, nie chciałam. Zostawił mnie pod opieką lekarza od cukru, diabetologa? W pierwszej ciąży na początku miałam cukier 107. Potem już nawet po zjedzeniu słodyczy było okej. W tej ciąży też będę kontrolować glukometrem sama siebie.
 
reklama
Do mega mdłości doszedl już trzeci dzień ból.kiszek. ale taki, że muszę się położyć albo usiąść. Ja też nie mogę za bardzo jeść, ale zmuszam się, żeby żołądek pracował. Wiem, że to minie. Muszę być silna dla dzieci i pewny h spraw. Miłego weekendu dziewczyny!
 
Do góry