reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

reklama
No globulka zzałożona w nocy wypłynęła mi do pojemniczka ....bo mam co 6 godzin na zmianę luteinę dopochwowo i cyclogest
Zastanawia mnie dlaczego masz na zmiane luteine i cyclogest, skoro to ten sam lek, czy masz po prostu o kazdej godzinie inne dawki? Cyclogest jest znacznie lepszy o tyle, ze lepiej sie wchlania i daje mniej działań ubocznych co wynika oczywiscie nie z samego leku ale z lepszych subst pomocniczych uzytych do produkcji. Na tej samej zasadzie stosujemy w ciazy Clexane a nie Neoparin bo oba są za darmo. Dla nieciężarnych Clexane jest znacznie drozszy niz Neoparin
 
Zastanawia mnie dlaczego masz na zmiane luteine i cyclogest, skoro to ten sam lek, czy masz po prostu o kazdej godzinie inne dawki? Cyclogest jest znacznie lepszy o tyle, ze lepiej sie wchlania i daje mniej działań ubocznych co wynika oczywiscie nie z samego leku ale z lepszych subst pomocniczych uzytych do produkcji. Na tej samej zasadzie stosujemy w ciazy Clexane a nie Neoparin bo oba są za darmo. Dla nieciężarnych Clexane jest znacznie drozszy niz Neoparin
Nie mam pojęcia . przy poprzednich transferach miałam luteinę pod język co 6 godzin i luteinę dopochwowo rano i wieczorem i prolutex rano a teraz mam luteinę pod język co 6 godzin i na zmianę luteinę dopochwowo i cyclogest no i prolutex rano
 
Powiecie mi co oznacza duża ilość szczawianu wapnia w moczu? Czy może to być od tego że piję bardzo dużo herbaty?
Kaja, na temat szczawianu wapnia się nie wypowiem, ale na temat dużych ilości herbaty. Przestań pić herbatę!! Herbata zawiera teinę i kofeinę, więc jeśli pijesz jej dużo to masakra dla płodu. Oprócz tego, jeśli poza czarną herbatą pijesz dużo zielonej to też bardzo źle. Zielona herbata źle wpływa na krążenie. Ja sobie tak ciążę załatwiłam. Mało ruchu, olbrzymie ilości zielonej herbaty i brak heparyny w ciąży. Zrób badanie z krwi na PAI-1. To badanie genetyczne. Jeśli wyjdzie ci mutacja to w te pędy po heparynę do lekarza. Wielu lekarzy w Polsce i za granicą nawet nie słyszało o PAI-1. Poczytaj o tym. Kliniki leczenia niepłodności, na Twoje życzenie, pobiorą ci krew do tego badania.
Do picia wybieraj wodę, a jeśli chcesz coś na ciepło to "herbatka" z roiboos (czerwonokrzew) dostępna w wielu supermarketach - nie jest to prawdziwa herbata i nie zawiera ani teiny ani kofeiny.
 
Kaja, na temat szczawianu wapnia się nie wypowiem, ale na temat dużych ilości herbaty. Przestań pić herbatę!! Herbata zawiera teinę i kofeinę, więc jeśli pijesz jej dużo to masakra dla płodu. Oprócz tego, jeśli poza czarną herbatą pijesz dużo zielonej to też bardzo źle. Zielona herbata źle wpływa na krążenie. Ja sobie tak ciążę załatwiłam. Mało ruchu, olbrzymie ilości zielonej herbaty i brak heparyny w ciąży. Zrób badanie z krwi na PAI-1. To badanie genetyczne. Jeśli wyjdzie ci mutacja to w te pędy po heparynę do lekarza. Wielu lekarzy w Polsce i za granicą nawet nie słyszało o PAI-1. Poczytaj o tym. Kliniki leczenia niepłodności, na Twoje życzenie, pobiorą ci krew do tego badania.
Do picia wybieraj wodę, a jeśli chcesz coś na ciepło to "herbatka" z roiboos (czerwonokrzew) dostępna w wielu supermarketach - nie jest to prawdziwa herbata i nie zawiera ani teiny ani kofeiny.
Zielonej nie piję za to zwykłej dużo.....to mnie nastraszyłaś, ograniczać zacznę . dzięki
 
Dużo to znaczy 3 kubki po 400 ml dziennie, chyba przestawia się na kawę inkę bo czytam że można
Inka jest dobra pod warunkiem, że nie będziesz mieć cukrzycy ciążowej. Gdyby cię na późniejszym etapie zdiagnozowali w tym kierunku to Inka też będzie do odstawienia. Tak jak pisze Melapola, najlepsza jest woda.

Generalnie dziewczyny co ciążę zaczęły- zbadajcie Pai-1. To bardzo częsta mutacja wśród populacji i trzeba wtedy zastrzyki z heparyny brać całą ciążę. Zbadajcie też czy nie macie mutacji MTHFR - ona sprawia, że przyswajanie kwasu foliowego jest słabe. Wtedy trzeba przyjmować metylowaną wersję kwasu foliowego i wyższą dawkę niż zalecana. Obie mutacje bardzo częste więc być może je macie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeszcze dodam, że jeśli jesteście koło 40stki i jest to pierwsza ciąża to ryzyko preeklampsji (stan przedrzucawkowy) jest wyższe. Przyjmuje się na to 150mg Acardu dziennie (zawsze brać na noc). Albo od początku ciąży albo od 12 tygodnia. Do 36 tyg ciąży. Ale i z heparyną i z Acardem musi się to odbywać pod kontrolą lekarza gdyż od tego mogą powstawać krwiaki w łożysku i krwotok przy porodzie. Bez tego natomiast zdarza się wewnątrzmaciczne obumarcie płodu lub preeklampsja. Posprawdzajcie to wszystko pod lekarską kontrolą.
 
Do góry