reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

choruje na wrzody na jelicie, z powodu ciąży przestalam brać leki, co skutkuje bolem i krwawieniem z jelita, nie mam prawa sie denerwowac przy tej chorobie, bo grozi popenkanie jelita i wrzodów. czy moze to byc wskazaniem do cesarskiego ciecia?

Masz dokładnie takie same schorzenie jak ja. Jestem na etapie starania sie z mężem o dzidzie, ale już po rozmowie z ginekolożką i moim lekarzem prowadzącym chorobę wiem, że w moim przypadku nie zezwolą na porób siłami natury. Ginekolożka wyjaśniła mi to w ten sposób, że ja bez problemu urodzę naturalnie, ale podczas parcia i dużego nacisku na jelito grube, od razu po porodzie mogę znaleźć się na stole operacyjnym, ze względu na pęknięcie jelita - tak więc mniejsze zagrożenie dla mnie i dzidziusia będzie wtedy gdy wykonają cc. Ale porozmawiaj ze swoimi lekarzami, bo ja tylko przedstawiam to co dotyczy mojej osoby i choroby. W razie pytań pisz :-)
Życze powodzenia.
Pozdrawiam
 
reklama
a w którym tyg ciazy trzeba iść do okulisty? wcześniej trzeba o tym z ginem porozmawiac? ja chodzę w soczewkach i siła rzeczy o nie wie jaka mam duzą wadę, a mam - 7
 
zauwazyłam ze teraz bardzo duzo osób ma z powodu zwezonych wymiarow.ja mam 4 kolezanki które miały własnie dlatego cesarki
 
Witam dziewczyny,
możecie z góry mi ubliżać, ale mam nadzieję, że tak się nie stanie. Jestem po cesarkach 1- październik 2006, 2- wrzesień 2008, 3- grudzień 2010, teraz jest w kolejnej ciąży nieplanowanej i strasznie mnie dołującej, strasznie się boję wiem, że to jest ryzyko, boję się nawet iść do lekarza na pierwszą wizytę, boję się, że zostanę zmieszana z błotem.... dziewczyny czy miała któraś z was 4 cesarki, albo może któaś z was jest w 4 ciąży po 3 cesarkach.... Jakich lekarzy polecacie w Poznaniu, Swarzędzu....
 
KARINA/SARA wiesz forum nie jest po to żeby komuś ubliżać a zalogowane tu forumowiczki raczej służą i dobrą radą:-)!!!
Ja osobiście jestem po 2 cesarkach i tak do konca nie moge sie odnieść do Twojego pytania-mogę co najwyżej pogdybać!!
Radze sie wybrac do lekarza-on Ci najrzetelniej wszystko wytłumaczy,rozwieje Twoje wątpliwości-bowiem nawet jesli któraś z dziewczyn przeżyła osobiście to o co pytasz to pamiętaj ze każda z nas jet inna,każdy organizm jest inny i nie da sie tego zaszufladkować!!
Fakt poszukaj dobrego lekarza ,nie bój sie ze zostaniesz zmieszana z błotem-nie sądzę żeby śie tak mogło stać!
popytaj dziewczyn na forum regionalnym z Twoich okolic może ci jakiegoś POLECĄ!!
pozdrawiam
 
Wiesz przy 3 ciąży zostałam zmieszana z błotem na pierwszej wizycie u lekarza, zmieniłam lekarza i drugi też powiedział swoje, a na koniec w szpitalu usłyszałam co nie co....Ja już mam dosyć opinii lekarzy co do mojego życia, że jestem nie poważna itp... owszem trójka była chciana, ale teraz nie planowałam tego...nie należę do osób, które bez żadnych skrupułów mogą usunąć po cichaczu ciążę, ja nie mogłabym, jednak gdy będę miała do wyboru ja czy dziecko...(bo tak naczytałam się na forach internetowych) wybiorę dziecko....z nadzieją, że i ze mną będzie wszystko ok...że dotrwam do końca ciąży. Myślę, że w najgorszym przypadku gdy będzie się cokolwiek złego działo, zakończą ciąże wcześniej i będzie wcześniak, ale wiem też że może być zupełnie inaczej, że może mi macica pęknąć, czego naprawdę chciałabym uniknąć, jak każda zresztą z nas. Trudno opierać się na poleceniach innych dziewcząt, które były u jakiegoś gina z jedną bądź dwiema ciążami bo on inaczej patrzy na zwykłe przypadki, a inaczej na przypadek taki jak ja.Dlatego najlepiej jakby mi ktoś polecił lekarza, który już prowadził 4 ciążę po 3 cesarkach....a takie dziewczyny trudno znaleźć, są posty ale z datami starymi....:(
 
Ja za 12 dni będę miała 3 cc i moj lekarz z tego dramatu nie robił wytłumaczył mi tylko jakie groza mi powikłania.......idz do swojego lekarza ..porozmawiaj nikt Cię nie zlinczuje .
 
reklama
do tego co mnie ostatnio wyzwał nie pójdę, muszę znaleźć innego. Najgorsze jest to, że mam mały odstęp czasu po ostatniej cesarce, pozdrawiam wszystkie cesarzowe, może jednak znajdzie się jakaś czterokrotna cesarzowa....
 
Do góry