reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Anna normalnie wyplywala mi....ale zauwazyli to dopiero po kilkunastu godzinach..bokiem wyplywal..ale nie wszystko,nie mam pojecia co zrobili.Polozna mnie podmywala na drugi dzien i mowi ze cewnik zle zalozony bo wyplywa bokiem...:crazy:
 
reklama
To "dobry" szpital jak przy cięciu nie patrzyli czy jest mocz w worku... zawsze się patrzy aby zobaczyć czy nie ma krwi od uszkodzonego pęcherza. Moze po prostu cewnik stary był i sparciał albo za mało soli dostrzykneli i się wysunął.
 
a czy cewnikowanie jest bolesne? i czy mogę ogolic sie sama? i jeszcze jedno, ta pierwsza dobe przed cc, leze na oddziale polozniczym na ktorym pozniej bede po porodzie czy na patologii i musze przeniesc swoje rzeczy na inny oddział?


Czy jest bolesne to bym nie powiedziała, ale na pewno jest nieprzyjemne i źle jej wspominam.

Mi rzeczy a patologii na położnictwo przyniosła salowa
to nie prawda ze przy kazdej cesarce dostaje sie tlen.Tlen jest tylko wtedy gry sa komplikacje gdy spada saturacja czy cos tam innego,w kazdym badz razie oni widza na monitorze kiedy podawac.Ja mialam tlen ,ale dla tego ze czesto sie zdarza ze u osob niskich znieczulenie idzie do gory zamst do doły .Wtedy ciezko jest oddychac.godzine po cesarce moglam juz pic):):) .Dawali mi kroplówki odznieczulajace zebym mogla sama swobodnie oddychac i z tej przyczyny juz sie pilo wode:) cewnikowanie ja miałam przed zniecuzleniem.A tak sie bałam znieczulenia ze cholera. Facet mi gada zebym sie nie ruszała bo on teraz mnie chce znieczic.Dotkna mnie watą a ja tak podskoczyłam że nie wiem.Musiei mnie trzymac:D

Z tego co wiem to zawsze podają tlen i ja również miałam go podanego
 
Hej. Wiem, że taki temat mógł być ale nie znalazłam odpowiedzi.
W dzieciństwie chorowałam na zespół wpw - zaburzenia rytmu serca. Przez to nigdy nie cwiczylam na wf itp. Teraz jak przebiegnę kilka metrów mam zadyszkę, dodatkowo killka dni temu znowu mialam uczucie zaburzonego rytmu serca.. Wiem, że nie będę w stanie urodzic naturalnie, chcę mieć cc. Teraz musiałam zmienić kardiologa ze względu na wiek. Czy kardiolog może mi wystawić zaswiadczenie, żebym miała cesarkę?
 
Są różne wskazania do cc w Twoim przypadku są to wskazania pozapołożnicze.
Choroby sercowo-naczyniowe powodujące niewydolność krążenia (nie pamiętam dokładnie w jakim stopniu)są na pewno wskazaniem do wykonania cc i myślę,że powinnaś porozmawiać na ten temat ze swoim kardiologiem oraz z ginekologiem...pozdrawiam:-)
 
Aha, jeszcze jedno, bo nic na ten temat nie wiem. Czy z zaswiadczeniem płaci się za cc?\


edit: niby miałam to wyleczone ale czasem to wraca, szczególnie teraz...
 
Carmella moja szwagierka miala to samo nawet lezala 2 razy w szpitalu w czasie ciazy z powodu zbyt zabużonego rytmu serca,a rodzila natuaralnie,potwierdzenie od kardiologa miala ale lekarze tego nie uznali wg nich to nie jest duzy problem.Dodam ze szwagierka rodzila w szpitalu w ktorym pracuje(jest pielegniarka) a i tak nic to nie dalo.Jak idziesz na nfz to nie placisz za zaswiadcznie.

Anna szpital byl dobry,bo moczu troche w cewniku bylo ale sie jednak wydostowala gdzies bokiem(jakas czesc) tylko ta praktykantka cos zawalila..
 
reklama
Carmella Tak jak tu maziajka napisała, nic nie płacisz za CC, chyba że w prywatnej klinice chcesz robić to wtedy tak.
Carmella moja szwagierka miala to samo nawet lezala 2 razy w szpitalu w czasie ciazy z powodu zbyt zabużonego rytmu serca,a rodzila natuaralnie,potwierdzenie od kardiologa miala ale lekarze tego nie uznali wg nich to nie jest duzy problem.Dodam ze szwagierka rodzila w szpitalu w ktorym pracuje(jest pielegniarka) a i tak nic to nie dalo.Jak idziesz na nfz to nie placisz za zaswiadcznie.

Kardiolog musi Ci wyraźnie napisać że Twoja choroba jest wskazaniem do CC, czasami w szpitalu mają swoich kardiologów więc mogą się konsultować na ten temat.Tak jak napisała Maziajka Twoja choroba nie jest wskazaniem do CC, nie ma przeciwwskazań do porodu SN.(wiem bo przechodziłąm tą samą procedurę. Aczkolwiek jak bardzo chcesz to da się to załatwić-przynajmniej ja nie miałam z tym problemu w PL-gdzie jednak nie będę rodzić.
W razie pytań pisz.
 
Do góry