reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

a to nie prawda ze pród indukcją jest skrócony,własnie jest wydłuzony.Dzien w dzień to słysszałam na oddziale jak dziewczyny chciały szybki poród.
 
reklama
ale indukcja w moim przypadku musi być skrócona bo mam astmę i będę rodzić przy pełnej obsłudze operacyjnej . indukcja i założenie przyssawki lub cc .
 
najbezpieczniej cc bo indukacja to kroplówka z oksytpocyną która albo skurcze rozwinie bardziej albo je całkiem wyciszy.I jest bolesniejsza i dluzej trwa(to nie sa informacje Z internetu tylko z oddzialów ginekologicznych bo bardzo sie interesowałam wszystkim mimo ze miałam i tak cesarke) nawet moja gin mówiła ze przy oksytocynie czesto musza na cesarke zabierac bo wtedy skurcze sa sztucznie wywołane i sa tak silne ze dziecko nie radzi sobie i tetno zanika.osobicie to przezyła.Moja sasiadka i kolezanka z dzieciństwa miala pierwszy poród wywoływany to ryczała a jak po terminie szła na 2 to tak sie w domu zdenerowowala że juz na izbie przyjec odbierali jej porób
 
zgodzę się z tobą ale przy astmie to lekarze cuda wymyślają , i ja już mam chyba 3 wersję porodu , biorę leki sterydowe i oni sami nie wiedzą jak będę rodzić . wolała bym mieć to za sobą bo nerw mi napsuli i już nic nie wiem bo co wizyta to inna wersja. bo tak lepiej dla mnie a tak dla dziecka i mętlik cały czas , :szok:
 
ja na ostatniej wizycie u okulisty dowiedziałam się, że mam obustronne zatarcie tarcz nerwów wzrokowych- czy jakoś tak, mam jeszcze iść na badanie pola widzenia, to jesli by się potwierdziło chyba będę rodziła cc?
 
Ewelinko wskazaniem do cc jest tylko wada wzroku przy ktorej mozliwe jest odklejenie sie siatkowki spowodowane parciem podczas porodu,jesli Twoja wada nie jest zwiazana z takim ryzkiem to muszisz rodzic sn.Zreszta czemu nie pytalas okulisty to on jest sepcjalista, i on wydaje zaswiadczenie do cc..
 
okulista mnie narazie pokierował na konsultację do neurologa, bo jest podejrzenie, ze zarte tarcze nerw wzrokowych mogą miec jakieś podłoże neurologiczne i na badanie pola widzenia. do okulisty idę powtórnie z wynikami w przyszłym tyg.
 
Ewelinko wskazaniem do cc jest tylko wada wzroku przy ktorej mozliwe jest odklejenie sie siatkowki spowodowane parciem podczas porodu,jesli Twoja wada nie jest zwiazana z takim ryzkiem to muszisz rodzic sn.Zreszta czemu nie pytalas okulisty to on jest sepcjalista, i on wydaje zaswiadczenie do cc..

ale wiesz spotkałam się z taką wadą i moja koleżanka rodziła naturalnie 17 godzin , potem wykorzystali wakum ( pisownia chyba nie tak ale wiadomo o co chodzi ,)
 
reklama
to co mam pewnie będzie kwalifikowało się do cc, bo okulista powiedział, ze jak powierdzi te zatarcie badanie pola widzenia to mi wypisze wskazanie. W szpitalu w którym planuje rodzić nie uznają takich zaswiadczeń od zwykłego dr, musi byc prof a i tak czasem kierują na konsultacje...
 
Do góry