reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

dziewczyny a jak wygląda sytuacja przy ułożeniu dziecka pupką do wyjścia? lekarka mi mówi że mamy jeszcze czas na obrócenie się ale ja już trzęsę portami ze strachu:no: dodam że mam za sobą dwa porody SN i szło dość ciężko ale poradziłam sobie :-) a CC panicznie się boję:angry:
 
reklama
dziecko moze sie 1000obrocic.mam taka przyjaciolke gdzie jej dziecko bylo pupa obrocone.dzien przed cesarka bylo glowka potem na obchodzie lekarz wymacal ze znow pupa.przęd cesarka maly byl glowka wiec poszla na kroplowe na porodowe.moj antek chociaz miejsca nie mial to teZ SIE obraćal.w 35mialam poprzecznie
 
dziewczyny a jak wygląda sytuacja przy ułożeniu dziecka pupką do wyjścia? lekarka mi mówi że mamy jeszcze czas na obrócenie się ale ja już trzęsę portami ze strachu:no: dodam że mam za sobą dwa porody SN i szło dość ciężko ale poradziłam sobie :-) a CC panicznie się boję:angry:

Moja córa od 25 tyg była pupą do dołu i niestety tak została już do porodu i miałam CC.

Też panicznie się bałam ale nie było tak strasznie.

Ale jeśli rodziłaś 2 razy SN to raczej nie będziesz miała cesarki, moja kumpela miała położenie miednicowe (to był drugi poród) i rodziła naturalnie. Tylko u pierwiastek stosuje się CC
 
Dziewczyny, czy któraś z Was przeszła operację usunięcia zaćmy i jest (lub była) w ciąży? Interesuje mnie, czy przebyta operacja jest wskazaniem do wykonania cesarskiego cięcia?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :)
 
Witajcie, mam taki problem strasznie boje się porodu i nie wiem jak mam to powiedzieć:-( mojemu lekarzowi że nie dam rady urodzić naturalnie...miałam w 20-tyg, łożysko brzeżnie przodujące i powiedział że musi być cc, no i że ,pierwsze dziecko urodziło się przez cc to i drugi poród też tak się odbędzie , teraz byłam na kontroli i powiedział że jest wszystko ok łożysko się cofnęło, tylko jest mało wód płodowych... ale nie widzi przeszkód do naturalnego porodu. Jestem podłamana, jak teraz jest mam się go spytać wprost że chce cesarkę czy jak?nie wiem co zrobić...
 
Myślę, że lekarz nie będzie zaskoczony jak mu po prostu powiesz, że chcesz cesarkę. Nie wiem czy lekarze godzą się czy nie jeśli nie ma wskazań, pewnie zależy od lekarza. Jest coś takiego jak paniczny lęk przed porodem siłami natury. Jest to typowa fobia uznana klinicznie i stanowi podstawę do cesarki. Oczywiście w naszych realiach nie wszędzie bierze się to pod uwagę, ale coś takiego jest i nie jest to ani tchórzostwo, ani fanaberia tylko "choroba". A cesarkę na życzenie w dzisiejszych czasach nie trudno sobie załatwić. W najgorszym wypadku trzeba zapłacić. Więc nie martw się...
 
Masz prawo do wyboru i gin prowadzący powinien przedstawić Ci plan porodu naturalnego i CC. Zgodnie z obowiązującycmi zasadami oni muszą dać Ci alternatywę a Ty decydujesz czy chcesz rodzić SN czy CC. Dzieje się tak ze względu na to, że to Twój drugi poród a pierwszy nie odbył się siłami natury.
Także walcz :)
 
Popieram słowa anki_d. Ja też miałam cesarkę i moja gin po porodzie mnie uświadomiła, że w przypadku kolejnej ciąży TO JA mam prawo zdecydować, w jaki sposób chcę rodzić. Tzn. jesli nie będzie przeciwskazań to mogę rodzić sn, a nawet jeśli nie będzie to mam prawo ubiegać się o cc. Po drugie - piszesz, że masz mało wód płodowych. To też jest niekiedy wskazaniem do cesarki. Także moim zdaniem powiedz lekarzowi wprost, że chcesz cesarki :tak:
 
ja w wypisie ze szpitala, mam wpisane CC z wyboru :) Bo przy drugim CC ten wybor masz.. jak sie boisz to przy przyjmowaniu do szpital wpisz ze ze względu na podwyższone ryzyko porodu po Cesarskim Cieciu nie zgadzasz sie na poród silami natury :)
 
reklama
Witajcie, mam taki problem strasznie boje się porodu i nie wiem jak mam to powiedzieć:-( mojemu lekarzowi że nie dam rady urodzić naturalnie...miałam w 20-tyg, łożysko brzeżnie przodujące i powiedział że musi być cc, no i że ,pierwsze dziecko urodziło się przez cc to i drugi poród też tak się odbędzie , teraz byłam na kontroli i powiedział że jest wszystko ok łożysko się cofnęło, tylko jest mało wód płodowych... ale nie widzi przeszkód do naturalnego porodu. Jestem podłamana, jak teraz jest mam się go spytać wprost że chce cesarkę czy jak?nie wiem co zrobić...

ponieważ pierwszy poród miałaś przez cc to przy drugim masz prawo wyboru, ale lekarze bynajmniej u mnie w mieście zdecydowanie odradzają sn po cięciu, ze względu na możliwe komplikacje. Walcz o swoje kobitko :-) ja drugi poród też będę mieć przez cc, lekarz na pierwszej wizycie już mnie uświadamiał.
 
Do góry