reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hey dziewczyny,

kurcze, ja to zawsze mam pecha... bylismy z mezem rano na grzybach, a pozniej na wycieczce w okolicach St. Pölten no i zlapalam kleszcza. oczywiscie zorientowalam sie dopiero wieczorem. majac "doswiadczenie" z kleszczami postanowilismy go sami usunac. byl malenki i wydawal sie zupelnie nieszkodliwy... niestety troszke z niego zostalo, doslownie malenki punkcik. jestem przerazona, tym bardziej, ze jestem w ciazy ;/ jutro rano wybieram sie do szpitala. czy ktoras z Was miala podobna przygode? teraz sobie mysle, ze pierwsze co powinnam byla zrobic, to jechac z tym do szpitala...
 
reklama
czesc dziewczyny! melduje sie po urlopie!
oczywiscie wszystkiego nie przeczytalam,wiec w skrocie kilka dpowiedzi:

nem, ja uzywalam na przemian Linomagu i Sudokremu. oba kremy kupowalam w polsce. oba super!

Beabea, tak, Guntramsdorf, Gumpoldskirchen to sa super klimaty. My mamy am znajomych i czasami tam bywamy. Znamy te klimaty. Na jesien jest duzo festynow i swiet wina! ty to masz blisko a ja przez caly wieden przejechac, ale sie oplaca.

a ja dzisiaj pranie i rozpakowywaniea jutro juz do pracusi.
pozdrawiam was!
 
Witajcie dziewczyny
Dziewczyny jesli wiecie gdzie mozna kupic sukienke wieczorowa ciazowa w Wiedniu prosze pomozcie. Mam za 3tyg wesele brata a ja w moja sie poprostu nie mieszcze, jestem podlamana bo wiem ze tu ciezko bardzo kupic cos w co zmiesci sie brzuszek w dodatku zeby bylo eleganckie i efektywne.
Bardzo prosze o wszystkie mozliwosci jakie tylko znacie
Z gory dziekuje bardzo za podpowiedzi
 
Sindi na Mariahilferstr. (miedzy Peek'em a Leinerem, niestety dokladnego adresu nie znam) jest sklep z odzieza ciazowa. Wprawdzie nie bylam w srodku, ale moze warto sie tam wybrac, witryna wygladala zachecajaco.

Nem trzymam kciuki!!!!!!

Powiedzcie mi, Wasze dzieci maja paszporty polskie? Jak dlugo sa one wazne? Kilian ma paszport niemiecki, ktory jest wazny 6 lat. Ale juz mam schiza, ze beda problemy, jak gdzies pojedziemy, a tam bedzie zdjecie czterotygodniowego brzdaca! Do tego on ma inne nazwisko niz ja...
 
Cześć,

mam pytanko, byłam dzisiaj na kolejnej wizycie u ginekologa i dostałam skierowanie na usg serca płodu, ponieważ w Polsce powiedziano mi, że dziecko ma zwapnienie na zastawce mitralnej serca, jednak Dr Miechowiecki nie napisał mi w którym szpitalu mam to zrobić, a ja z wrażenia nie pamiętam co mówił, i teraz nie wiem czy muszę to zrobić w szpitalu, w którym będę rodzić, czyli Wilhelminenspital czy mogę np. w AKH. Będę wdzięczna za podpowiedź.
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na przeziębienie? Znowu mnie coś złapało, myślę że to zatoki, strasznie boli mnie gardło i mam ropny katar:( mam tylko sól morską do nosa i tabletki na gardło, ale to mi nie pomaga:(
 
Ola moze zadzwon do doktora i zapytaj poprostu. Ja tez chodzilam do Miechowieckiego :) Na przeziebienie w ciazy to ja cherbate z miodem i cytryna, cieple skarpety na nogi i szauwia do plukania gardla. A na zatoki parowki pod recznikiem robilam z dolewka amolu.
Na bardziej szczegolowe badania chodzilam do szpitala w ktorym mialam rodzic :tak:

Sindi ja mialam zwykla prosta satynowa sukienke tylko dluzsza kupijam, brzusio sie fajnie ukladal w niej.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję za odpowiedź. Już wszystkiego się dowiedziałam jeśli chodzi o usg, mam je zrobić w UFK przy AKH, mój mąż mnie zarejestrował już. Czy mogłybyście mi polecić jakiegoś dobrego internistę? Przeziębienie nie ustępuje, czuje się fatalnie i chyba bez pomocy lekarza się nie obejdzie. Mam jeszcze pytanko o MuterrKindPass, tam jest taka kartka, którą niby internista musi wypełnić czy to jest konieczne by dostawać Karenz? Dr Miechowiecki powiedział mi, że nie ma potrzeby uzupełniać tego, wolę zapytać żeby później się nie okazało, że czegoś mi brakuje i pieniążki nie będą mi się należeć. Musi być 5 wizyt aby go dostać?
 
reklama
Hey,

ja jestem w 15 tygodniu, dzisiaj mialam wizyte u mojego ginekologa austryjaka i wlasnie zwrocil mi uwage, ze do 16 tygodnia powinnam sie zglosic do internisty. Nie wiem czy jest to konieczne, zeby dostac Karenz, ale skoro jestem ubezpieczona i jest to za darmo, wiec nie widze problemu by tego nie zrobic. Wiem tylko, ze ciezko z terminami u internistow. Moj maz szukal internisty caly dzien i wydzwanial po Wiedniu i udalo sie mu zalatwic termin dopiero 2 tygodnie pozniej. Wiec ide dopiero w poniedzialek.

Dziewczyny a ja z innej beczki. Czy ktoras z Was korzystala z pomocy poloznej. Gdzie mozna ja wynajac? Czy moze byc z innego szpitala? No i czy duzo kosztuje taka impreza?

Pozdrawiam,
trzymajcie sie cieplutko :-)
 
Do góry