reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Vixen Göttlicher Heilleid polecam i ja :) Rodzilam tam 3 moich dzieci i jestem bardzo zadowolona. Powiem ci tam jest jak w hotelu . Nie obrazajac innych szpitali bo widzialam tylko Willhelinen to niebo a ziemia jesli chodzi o sale , lazienki sale porodowe . Jesli potrzebujesz koniecznie mowiaca po polsku polozna to w Willhelminen na pewno trafisz na taka w Göttlicher Heilland nie trafilam przy 3 porodach . W obu mozrsz wybrac si ena ogladanie szpitala i sal i na pogadanke .
Göttlicher Heilland nie jest prywatnym szpitalem , ma tylko sonderklasse . To dla tych co maja dodatkowe ubezpieczenie i zycza sobie pokoik rodzinny
 
Serdecznie Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Patili tak, mam już MKP i za Twoją radą zamelduję się szybciej, jutro mam zamiar odwiedzić Göttlicher Heiland.
poziomeczka bardzo dziękuję za linki.
Kathinka właśnie też takie opinie słyszałam o GH, więc chyba bardziej skłaniam się ku temu szpitalowi.
Wiem, że najlepiej byłoby wybrać coś najbliżej miejsca zamieszkania, ale w zaraz na początku chcemy z mężem wynająć coś większego, więc ciężko powiedzieć, gdzie trafimy... Może zrobimy na odwrót i będziemy szukać mieszkania bliżej szpitala na który się zdecyduję ;)
Mam jeszcze jedno pytanie, tym razem już takie ogólne dotyczące ciąży. Na pierwszej wizycie dostałam witaminy dla kobiet w ciąży do 12 tc, już się skończyły a na następnej wizycie nie dostałam już żadnych zaleceń. Mogę brać na własną rękę jakieś witaminy dla ciężarnych czy raczej uznać, że skoro lekarz nic nie przepisał, to mam nie brać? Staram się zdrowo odżywiać, warzywa, owoce itd, czy wystarczająco?:)
 
witaminy masz brac caly czas , nie dasz rady zapewnic dzidziowi odpowiedniej ilosci witamin i mineralow , a raczej ono sobie wezmie ale twoim kosztem
Ja jechalam do szpitala z 13 potem z 12 a i z 23 bym jechala gdyby nie cesarka , nie ma obawy jak cos karetki sa
 
Vixen, nie chce ci mieszac, hihihi. Ale ja rodzilam w St. Josef Spital na Hütteldorf I bylo super (no jesli mozna porod okreslic jako super, hihihi)
Warunki swietne, bardzo sobie chwale. Ale to chyba kazda dziewczyna, ktora jest zadowolona poleca swoj wlasnie spital.
Wydaje mi sie ze bezandziejnego i zlego szpitala nie ma!
Nie wiem co ci przepisal lekarz ale moj gin przepisywal mi Femibion, najpierw ten do 12tc a potem jest jeszcze taki od 12tc do konca.
Ja bralam gdzies do ok 6go miesiaca i potem lekarz powiedzial, ze nie jest to juz konieczne. Moge brac ale nie musze.
Zapytaj swego lekarza jesli masz watpliowsci. Najwazniejsze sa jednak te witaminy do 12tc, bo wtedy rozwoj jest najszybszy i najwazniejszy, trworza sie wszystkie ograny itd.
 
Vixen ja rowniez bralam do 12 SSW Femibion1, a potem (i wlasciwie do teraz, poniewaz karmie piersia) biore Femibion 2. Taniej wychodzi, jesli masz moliwosc zakupu tych tabletek w Polsce. Ostatnio placilam 54zl, a tu 26 euro:szok:
 
dokładnie każdy poleca szpital w którym rodziła i była zadowolona. Ja miałam kupe położnych Polek w Wilhelminen i poszłam tam ze względu na język właśnie. Decyzja należy do ciebie :tak: pozdrawiam i witam w gronie mamusiek!!!!
 
Vixen ja rowniez bralam do 12 SSW Femibion1, a potem (i wlasciwie do teraz, poniewaz karmie piersia) biore Femibion 2. Taniej wychodzi, jesli masz moliwosc zakupu tych tabletek w Polsce. Ostatnio placilam 54zl, a tu 26 euro:szok:

Ostatnio odwiedzila mnie w Wiedniu kolezanka ginekolog z Polski i przywiozla mi probki do konca ciazy (Femibion 2, Centrum materna DHA, Pregna). W sumie powiedziala mi, ze najwazniejszy jest kwas foliowy, cos tam jeszcze :) i kwas omega-3, reszta, co ciekawe ma nieudowodniony wplyw na ciaze... Z tych suplementow dostepnych w Polsce poleca wlasnie Pregne, bo jako jedyna zawiera kwasy omega-3.

Moj lekarz austryjak zalecil mi femibion 1, a teraz femibion 2. Probke mialam z Austrii, opakowanie kupilam w Polsce no i cena faktycznie kuszaca w Polsce, ale sklad zupelnie inny! Polski Femibion 2 nie zawiera: Witaminy D, Magnezu, Zelaza, Cynku, Manganu, beta karotenu i miedzi, a ten austryjacki juz tak no i polski Femibion jest ubozszy jakosciowo tzn. np witaminy C jest o 70mg mniej i foliatow o polowe mniej ;/ Taki maly szpieg ze mnie ;)

ja postanowilam sie nie przejmowac tymi suplementami i poki co wcinam te "probki" od znajomej... mam nadzieje, ze was nie zanudzilam moim wywodem, haha :)
 
dziewczyny, nie dajcie sie zwariowac!
najwazniejszy jest kwas foliowy i to w dodatku powinno sie go zaczac brac ok 2 miesiecy zanim zajdzie sie w ogole w ciaze! I potem w pierwszym trymestrze.
A przede wszystkim nalezy sie zdrowo odzywiac, jest duzo warzyw, gotowanych, surowych, dobrze je myc! byc duzo na swierzym powietrzu, nie stresowac sie!
W ogole gdy ogladam polska TV to wlosy mi deba staja ile tam jest reklam lekow! Przeciez to chore, na wszystko jakas tabletka albo syropek! Powariowali tam w tej Polsce! Nie dajcie sie zwariowac!
 
reklama
Czesc Dziewczyny
Dziekuje za odpowiedzi
Co do tych witamin to ja nie moge brac zadnych ze wzgledu na allergie na sztuczna witamine B12 a ona jest w kazdym zestawie. Pierwsza cize nie bralam nic corcia jest zdrowiutka, wazne jest tez zelazo zeby nie miec anemi. Teraz w drugiej ciazy tez nic nie biore tylko zelazo i magnez na bole brzucha w dole. Ja polecam zdrowe odrzywianie sie, jedzenie wszystkiego co tylko jest oczywiscie mowa o owocach, warzywach itp. Jesli tylko ktos jest zdrowy odzywia sie prawidlowo to nic maluszkowi nie zabraknie a i tak w czasie ciazy sa robione badania i lekarz wtedy zaleca co trzeba koniecznie wziasc :-)
Mam do Was pytanie bylam ostatnio na wakacjach z corcia i niestety musialam zamowic lekarza podobno WGKK zwraca za uslugi za granica. Czy ktoras moze wie z Was jak to sie robi, co trzeba wypelnic i gdzie wyslac. Bardzo bede wdzieczna za odpowiedz
Pozdrawiam
 
Do góry