reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Cześć
Jestem tu nowa, ale bardzo spodobało mi sie wasze forum. Jestem w Austrii ponad rok mam 2-letniego synka ktorego urodzilam w Polsce przez Cesarskie cięcie i za niecały miesiac bede rodzic córeczke również przez cesarskie ciecie jestem zameldowana w Willhelminespital i mam juz wyznaczona date porodu. Chcialam popytac czy moze któraś z was tam miala cesarskie cięcie i jak mniejwiecej tutaj to wyglada? wiem tylko tyle ze jest tam duzo położnych polek co dla mnie duzo daje bo nie znam zd dobrze języka wiem równiez ze moj mąż moze byc ze mna na sali operacyjnej i ze bede miala znieczulenie miejscowe. Bardzo bym prosila o jakie kolwiek informacje na ten temat poniewaz zostal mi nie caly miesiac a ja zaczynam sie denerwowac , boje sie rowniez znieczulenia miejscowego ? moze wiecie ile po takim znieczuleniu trzeba tutaj lezeć?
dziękuje i prosze o pomoc
 
reklama
WGKK zwraca tylko jakas czesc, zalezy ile zaplacilas.
Muisz wypelnic formularz, w kazdej filli WGKK powinni miec taki stojak z formularzami. Oddajesz ten formularz wraz z oryginalem rachunku lekarza, ktorego wezwalas w filli kasy chroych lub wysylasz listem. Pamietaj, zeby zrobic kopie rachunku przed wyslaniem! :tak:
 
Witam serdecznie po chwilowej przerwie! Chciałam tylko donieść, że zdecydowałam się na Göttlicher Heiland, dzisiaj się zameldowałam :) Dziękuję za odpowiedzi w sprawie witamin, chyba w coś się zaopatrzę, w przyszły weekend jadę do Polski. Dowiedziałam się też o Nackentransparenz i Organscreening, ktoś wspominał, że oba badania w 12. tygodniu, ale dziś mi powiedziano, że Nackentransparenz robi się między 12.-14. tyg, a Organscreeing między 19.-23. tyg, więc na oba mam jeszcze trochę czasu :)
 
Poziomeczka dziekuje za odpowiedz, napewno pojde po ten formularz.
Dziewczyny a moze orientujecie sie w takiej sprawie .
Moj maz ma firme i teraz przypadu mu 4miesieczny macierzynski ( jesli z niego nie skorzsta to przepadaja pieniazki za 4 misiace) dowiedzialam sie tyle ze podczas macierzynskiego nie musi zamykac firmy, moze normalnie pracowac ale jakiegos dochodu nie moze przekroczyc? Czy wiecie jak to sie robi dokladnie i jaka to jest suma?
Moze ktoras z Was wie orientuje sie w temacie bo niestety przepisy sie pozmienialy i nie idzie przesunac tego na moja rzecz.
Z gory dziekuje i pozdrawiam
 
Hej

Dziewczyny nie znacie czasem jakichs lokali do wynajecia na urodziny dla dziecka???bez zadnych animacji itp. samo lokum,z ewentualnym zapleczem kuchennym,a najlepiej w 23 bez. lub okolicach:-)
A moze ktorach robila w M"Donaldzie i moze sie podzielic czy to dobry pomysl?
 
Beabea ja bylam na urodzinach w M2Donaldzie i nie polecam dla malych dzieci , Max mial 5 a Gabi 2 latka , jakies zwiedzanie kuchni bylo , torcik marny , i jedzenie takie jak rodzic zamowil . Dobrze ze byl plac zabaw bo impreza trwalaby godzine a tak te 3 godziny bylismy
Ja niestety nie znam a tez 23 mnie interesuje :)
 
reklama
No wlasnie Kathinka ciezko cos znalezc takiego,bo wprawdzie mamy tu w naszym bezirku i Bogie Park i Ferbie na SCSie ale koszt jak dla nas za duzy na ok 10 dzieci a wiadomo ze i rodzicow trzeba policzyc i ok 250 euro za ok 3 godz spassu to troche sporo.
No my nie mamy takiego szczescia zeby takie pomieszczenia w dodatku gratis na rezerwacje byly na osiedlu jak gdzie indziej bywa w nowszych budownictwach:no:
A Mcdonald pewnie lepszy niz nic zwlaszcza taki gdzie jednak ten placyk zabaw jest,no ale taki fajny trzeba wyszukac bo nie wszedzie widzialam.Tyle ze na stronach inter. pisze ze zabawa 1,5 godz trwa to troche krotko -chyba? A o szczegoly trzeba pytac w konkretnej resteuracji.Nie wiem sama.
 
Do góry