reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam,

Potwierdzam, Max-Way'a można kupić w Tosi - właśnie przed chwilą z nim wróciłam :)
Oooj, co ja przeszłam z tym wyborem fotelika.... Ale może od początku: mój synek ma teraz 9 m-cy i waży 10kg. Kołyska była już dla niego ciasna, więc nas szybko przesadziliśmy go do Maxi Cosi Tobi (pożyczonego do czasu, aż zakupimy swój). Na co dzień jeżdżę Nissanem Micra K12 (2006) i tym też samochodem głównie wożę małego. Od święta jeździmy autem męża - Fordem Mondeo combi (2005). Ponieważ tylko w moim aucie jest isofix, szukałam fotelika montowanego pasami. Na początku myślałam, że kupimy Tobiego, bo w miare dobre wyniki w testach, wizualnie ok, mały dobrze się w nim czuje. Niestety, moje nastawienie zmienił jeden incydent - zjeżdżałam z ronda i na pasach wyszedł mi niespodziewanie pieszy. Przy prędkości 40km/h i nagłym hamowaniu, dziecku poleciała głowa centralnie w dół. Nie chcę myśleć, co się dzieje przy większych prędkościach :( Przeżyłam przez tę sytuację taki stres, że powiedziałam, że wracamy do fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy. Niestety okazało się, że sporo takich fotelików odpada ze względu na moją Micrę, umiejscowienie zapięcia pasów i pionowe siedzisko kanapy. Ostatecznie wyszłam ze sklepu z Britaxem Max-Way.
Moje pierwsze wrażenia: Max-Way po zamontowaniu i naciągnięciu pasów trzyma się mega stabilnie i jest nie do ruszenia. Sam fotelik zajmuje niedużo miejsca, jak na model montowany tyłem. Siedzisko obszerne, pozycja dla dziecka ciut w kołyskę - przymierzałam małego, wyszło super!!! Jedyne co, to dobili mnie w sklepie tym, że mam sobie odpuścić przekładanie tego fotelika między 2-ma autami, bo montaż trochę zajmuje, no i trzeba umieć to dobrze zrobić. To prawda?

Ja sama niewiele słyszałam o tym modelu (choć widzę tu na forum jest baardzo polecany :-)) - chyba niedawno wszedł na polski rynek, prawda? Ponoć starczy dla dziecka do wieku 4-5 lat. A jak jest w praktyce, czy takie przeciętnych gabarytów dziecko wytrzyma tyle w tej pozycji? Wiem, wiem... jak nie zna innej - to bez problemu, ale na prawdę dzieci tak długo użytkują tego typu fotelik? Generalnie chcę się upewnić, czy ten zakup to dobry wybór (choć moja intuicja mówi mi, że tak), bo jakby co, mam 3 dni na zwrot.

Zatem proszę o opinię.

No ukłony dla Tosi za 3 dni za zwrot po rozpoczęciu użytkowania :tak:

Tak fotelik to nowość, odnośnie tych 4 lat i 25kg to wg mnie nie ma szans, ale jeżeli się uda to wspaniale = nic dziecku nie będzie, tak ma być :-D

Wybór według mnie bardzo dobry - może być Pani spokojna!
 
reklama
Dzień dobry,

mam pytanie o foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. Mam dwie małe córeczki (niby mają 15 miesięcy, ale nie dobiły jeszcze do 9kg), w końcu jednak czeka nas przesiadka na fotelik następny. Jesteśmy zdecydowani na foteliki montowane tyłem, ale wiadomo - testy dla nich są mało adekwatne, to chcieliśmy zapytać eksperta. Wybraliśmy fotelik Britax Multi Tech II, choć nie ukrywam, że cena jest nieco powalająca (zwłaszcza, że razy dwa :) ). Polecono nam dodatkowo Maxi Cosi Mobi, który teoretycznie jest ok, a jak w praktyce? Czy posadziłby Pan własne dziecko w tym foteliku? Różnica cenowa między tymi fotelami to ładnych kilkaset zł, Britax ma oceny niezłe (biorąc pod uwagę niedociągnięcia ADAC w testach fotelików jeżdżących tyłem), ale Mobi tych ocen nie ma wcale.

Dzień dobry ;)
Ekspert to Pan Paweł z fotelik.info - ja tylko coś tam wiem, coś tam staram sie podpowiedzieć ;-)

Mając do wyboru Mobiego i Multi Techa oraz np Max Waya zdecydowanie postawiłbym na Britaxa (1. max 2. multi) z kilku względów, ale w poprawnie zamontowanym Mobim woziłbym swoje dziecko bez żadnych wyrzutów sumienia.

Niestety często brakuje ocen do wielu ciekawych fotelików, ale wg mnie rwf dobrego producenta to dobry pomysł (sama jazda tyłem to już bardzo dużo nawet bez tych gwiazdek).

Mobiego miałem przyjemność montować i przy poprawnym montażu, który nie jest łatwy było bardzo stabilnie.
 
I jeszcze mam pytanie - na wszelkich filmikach instruktażowych, pokazujących, jak montować foteliki, są one umieszczane za siedzeniem pasażera. Czy one zajmują aż tyle miejsca, że nie zmieszczą się za kierowcą? Skoro musimy zamontować takie dwa, to taki fakt by je dyskwalifikował zupełnie :(

Trochę miejsca jednak potrzebuję, mimo wszystko wirtualnie nic nie stwierdzimy = przymiarki wszystko wyjaśnią.
 
No ukłony dla Tosi za 3 dni za zwrot po rozpoczęciu użytkowania :tak:

Tak fotelik to nowość, odnośnie tych 4 lat i 25kg to wg mnie nie ma szans, ale jeżeli się uda to wspaniale = nic dziecku nie będzie, tak ma być :-D

Wybór według mnie bardzo dobry - może być Pani spokojna!


Dziękuję za odpowiedź, uspokoił mnie Pan co do wyboru.
Nadal jednak nie daje mi spokoju kwestia, na ile czasu w takim razie może starczyć ten fotelik (zakładając, że dziecko jest przeciętnej postury). Jak Pan sądzi, może zna Pan jakiś użytkowników?

Na koniec sprostuję tylko tę opcję zwrotu :) - fotelik stoi nie używany na razie. Tylko pod takim warunkiem Tosia dała mi 3 dni do namysłu.
 
Dziękuję za odpowiedź, uspokoił mnie Pan co do wyboru.
Nadal jednak nie daje mi spokoju kwestia, na ile czasu w takim razie może starczyć ten fotelik (zakładając, że dziecko jest przeciętnej postury). Jak Pan sądzi, może zna Pan jakiś użytkowników?

Na koniec sprostuję tylko tę opcję zwrotu :) - fotelik stoi nie używany na razie. Tylko pod takim warunkiem Tosia dała mi 3 dni do namysłu.

Żadnego klienta nie znam niestety bo fotelik jest za nowy, ale patrząc na jego wymiary i dziecko 4 letnie to czarno to widzę ;)
 
Jakiś czas temu sama miałam problem z wyborem fotelika więc może moja opinia komuś pomoże.

Posiadam Britax First Class Plus dedykowany dla dzieci 0-18kg (montowany pasami) rok zakupienia sierpień 2012, model "krówka" i samochód Renault Megane Combi 2004.

britax-first-class-plus-cowmooflage.png

Dziecko waży na chwilę obecną 10,500kg i jest wożone tyłem, sporadycznie przodem do kierunku jazdy.

Oczywiście to tylko moje opinie, ale może pomoże komuś w podjęciu decyzji:
1) fotelik nadaje się dla dziecka które już samodzielnie siedzi, pozycja półleżąca praktycznie tam nie istnieje dlatego wg. mnie nie nadaje się dla dzieci które nie siedzą samodzielnie, a wkładka nic tu nie zmienia.

2) Materiał "krowa" (na zdjęciu) świetnie się sprawdza, warto dodać te kilka groszy więcej, dziecko się tak nie poci, na materiale nie widać bardzo zabrudzeń.

3)Samo siedzisko jest dosyć szerokie, bez problemu wkładam 15 miesięczne dziecko w kombinezonie.

4) Co do montażu - jest on dosyć skomplikowany, czasochłonny, trzeba mocno naciągnąć pasy aby fotelik stał dosyć stabilnie. W moim modelu samochodu lepiej trzyma się fotel zamontowany tyłem, na pewno to zasługa fotela przedniego który go dodatkowo blokuje.

Gdybym miała kupić go jeszcze raz... Pewnie bym kupiła, nie znalazłam dobrej alternatywy w tym przedziale cenowym (zapłaciłam 750zł).

Minusy - brakuje mi tam porządnego zagłówka aby dziecko mogło oprzeć głowę na bok jak zaśnie.
Wolałabym montaż na isofix - trzymają się mocniej.

Co do dzieci. Woziłam w tym foteliku synka koleżanki - ma niespełna 3 latka, siedział dosyć wygodnie i jeszcze miał zapas miejsca.

Mogę jeszcze polecić sklep we Wrocławiu, Pan ma wiedzę na temat fotelików, można takowy przymierzyć do samochodu, pokaże jak zamontować, ale to może na priv bo nie wiem, czy można wkleić link sklepu. Polecam po wstępnym zdecydowaniu się na sklep i modele fotelików - wizytę z dzieckiem w takim sklepie. Można "przymierzyć" dziecko do fotelika, przynajmniej ja mogłam tam gdzie mój kupiłam.
 
Jakiś czas temu sama miałam problem z wyborem fotelika więc może moja opinia komuś pomoże.

Posiadam Britax First Class Plus dedykowany dla dzieci 0-18kg (montowany pasami) rok zakupienia sierpień 2012, model "krówka" i samochód Renault Megane Combi 2004.

britax-first-class-plus-cowmooflage.png

Dziecko waży na chwilę obecną 10,500kg i jest wożone tyłem, sporadycznie przodem do kierunku jazdy.

Oczywiście to tylko moje opinie, ale może pomoże komuś w podjęciu decyzji:
1) fotelik nadaje się dla dziecka które już samodzielnie siedzi, pozycja półleżąca praktycznie tam nie istnieje dlatego wg. mnie nie nadaje się dla dzieci które nie siedzą samodzielnie, a wkładka nic tu nie zmienia.

2) Materiał "krowa" (na zdjęciu) świetnie się sprawdza, warto dodać te kilka groszy więcej, dziecko się tak nie poci, na materiale nie widać bardzo zabrudzeń.

3)Samo siedzisko jest dosyć szerokie, bez problemu wkładam 15 miesięczne dziecko w kombinezonie.

4) Co do montażu - jest on dosyć skomplikowany, czasochłonny, trzeba mocno naciągnąć pasy aby fotelik stał dosyć stabilnie. W moim modelu samochodu lepiej trzyma się fotel zamontowany tyłem, na pewno to zasługa fotela przedniego który go dodatkowo blokuje.

Gdybym miała kupić go jeszcze raz... Pewnie bym kupiła, nie znalazłam dobrej alternatywy w tym przedziale cenowym (zapłaciłam 750zł).

Minusy - brakuje mi tam porządnego zagłówka aby dziecko mogło oprzeć głowę na bok jak zaśnie.
Wolałabym montaż na isofix - trzymają się mocniej.

Co do dzieci. Woziłam w tym foteliku synka koleżanki - ma niespełna 3 latka, siedział dosyć wygodnie i jeszcze miał zapas miejsca.

Mogę jeszcze polecić sklep we Wrocławiu, Pan ma wiedzę na temat fotelików, można takowy przymierzyć do samochodu, pokaże jak zamontować, ale to może na priv bo nie wiem, czy można wkleić link sklepu. Polecam po wstępnym zdecydowaniu się na sklep i modele fotelików - wizytę z dzieckiem w takim sklepie. Można "przymierzyć" dziecko do fotelika, przynajmniej ja mogłam tam gdzie mój kupiłam.


Super, że opisałaś tego Britaxa, bo rozważam go jako drugi fotelik do auta męża ;)
 
Witam,
właśnie jestem na etapie zakupu fotelika 9-18 kg dla mojej córki. Samochód to Jeep Grand Cherokee 2006 rok z USA. Z tego co wiem w moim samochodzie jest system Latch, który powinien odpowiadać europejskiemu isofix. Czy mógłbym prosić, bazując na doświadczeniu, o podanie najlepszego fotelika do mojego samochodu w cenie do około 1000 zł? Problemy o jakich czytałem w internecie to niezbyt długie pasy (w przypadku footelika bez isofix) oraz dość nietypowy kąt nachylenia kanapy. Z góry dziękuję za wskazówki.
 
reklama
Jakiś czas temu sama miałam problem z wyborem fotelika więc może moja opinia komuś pomoże.

Posiadam Britax First Class Plus dedykowany dla dzieci 0-18kg (montowany pasami) rok zakupienia sierpień 2012, model "krówka" i samochód Renault Megane Combi 2004.

Cudnie - ja również bardzo dziękuję za feedback! Tworząc wątek miałem nadzieję właśnie na takie informacje od rodziców :tak:
 
Do góry