reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Proszę jeszcze o propozycje fotelików tyłem do kierunku jazdy do auta vectra c.
(bez ograniczeń typu isofix, itp... byleby pasował do mojego auta)
Czy ma Pan jakieś doświadczenie w montażu takich fotelików w tym modelu auta?

Nie wiem czy to prawda ale maxi cosi mobi i foteliki britaxa nie pasują do vectry?
Zaproponowany przez Pana BeSafe iZi Kid jednak "ciut" za duży pułap cenowy.

Prosiłbym jeszcze o jakieś podpowiedzi w tym temacie.

pozdrawiam

 
reklama
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Proszę jeszcze o propozycje fotelików tyłem do kierunku jazdy do auta vectra c.
(bez ograniczeń typu isofix, itp... byleby pasował do mojego auta)
Czy ma Pan jakieś doświadczenie w montażu takich fotelików w tym modelu auta?
Nie wiem czy to prawda ale maxi cosi mobi i foteliki britaxa nie pasują do vectry?
Zaproponowany przez Pana BeSafe iZi Kid jednak "ciut" za duży pułap cenowy.
Prosiłbym jeszcze o jakieś podpowiedzi w tym temacie.


Niestety nie podam takich informacji, poprawność kompatybilności wyjdzie tylko podczas przymiarek - należy podjechać do dobrego sklepu i jeżeli ma swojej ofercie kilka dobrych modeli rwf, wybrać najlepiej pasujący i go tam kupić... (z fotelików rwf na pasy osobiście wybrałbym britax max way)

pozdrawiam
 
Uppps przeoczyłem :-D

Britaxy = świetny pomysł, osobiście wybrałbym Max Waya bo Multi Tech to trochę już bardziej hybryda kilku rozwiązań no ale jeszcze oczywiście zostaje kwestia kompatybilności, ale to wyjdzie tylko przy przymiarce.

Oba modele zamontowałem z powodzeniem w Loganie gdzie miejsca nie ma zbyt wiele więc nie jest tragicznie pod tym względem.

Pozdrawiam i 3mam kciuki!


Witam ponownie!


Piszę, aby podzielić się wrażeniami z zakupu fotelika... Przypomnę, że nasz samochód to VW Passat B5 Combi '99 (model 2000 r.).
Ostatecznie padło na Britax Max Way i póki co uważam, że była to świetna decyzja! :-) Bardzo dobrze wpasował się w nasz samochód. Ze względu na brak otworów w szynach musieliśmy zastosować wariant zastępczy przy zamocowaniu uprzęży i zrobiliśmy z nich pętlę wokół przedniego fotela. Jest to nieco gorsze rozwiązanie, ale mimo to fotelik jest również bardzo stabilny! Dodatkowej stabilizacji oprócz podpórki dodaje mu oparcie przedniego fotela - odsunęliśmy go maksymalnie do tyłu, więc pasażer nie może narzekać na nim na brak miejsca na nogi :wink:. Ogólnie montaż jest skomplikowany tylko z pozoru.

Pozycja spoczynkowa niestety nie robi wrażenia, córce opadała główka w dół w czasie snu, ale - po pierwsze - na karku miała gruby kaptur od zimowej kurtki, której choćby ze względów bezpieczeństwa nie powinna w ogóle mieć w foteliku (sytuacja wyjątkowa), a po drugie - mamy niekorzystnie nachyloną kanapę.
Fotelik jest bardzo lekki, głęboki, miękki w środku i bardzo ładnie się prezentuje (kolor Max) :tak:.

Nieoceniona była pomoc sprzedawcy, który dobrze wiedział co i jak po kolei robić i nie musiał wspomagać się instrukcją :wink:.

Dodatkowo cena okazała się niższa od fotelika Besafe Izi Kid x3 (na pasy), więc jak ktoś jest zainteresowany i chciałby wiedzieć gdzie kupić ten fotelik w Trójmieście, to odpowiem na privie, żeby nie robić reklamy :happy2:.


Jeszcze raz dziękuję Panu z e-foteliki :happy2:.

Pozdrawiam serdecznie!
 
Witam!
Chcielibyśmy również zakupić dla naszego malca fotelik tyłem do kierunku jazdy. Czy ktoś się orientuje gdzie Warszawie można dostać w sklepie stacjonarnym fotelik britax max way?
Proszę również o opinie o foteliki besafe izi combi 3x. Sprzedawca w jednym ze sklepów twierdził ze ma 5 w ADAC, a ja nie mogę go znaleść w teście 2007-2012?
Dziękuję za podpowiedź.
 
Witam ponownie!


Piszę, aby podzielić się wrażeniami z zakupu fotelika... Przypomnę, że nasz samochód to VW Passat B5 Combi '99 (model 2000 r.).
Ostatecznie padło na Britax Max Way i póki co uważam, że była to świetna decyzja! :-) Bardzo dobrze wpasował się w nasz samochód. Ze względu na brak otworów w szynach musieliśmy zastosować wariant zastępczy przy zamocowaniu uprzęży i zrobiliśmy z nich pętlę wokół przedniego fotela. Jest to nieco gorsze rozwiązanie, ale mimo to fotelik jest również bardzo stabilny! Dodatkowej stabilizacji oprócz podpórki dodaje mu oparcie przedniego fotela - odsunęliśmy go maksymalnie do tyłu, więc pasażer nie może narzekać na nim na brak miejsca na nogi :wink:. Ogólnie montaż jest skomplikowany tylko z pozoru.

Pozycja spoczynkowa niestety nie robi wrażenia, córce opadała główka w dół w czasie snu, ale - po pierwsze - na karku miała gruby kaptur od zimowej kurtki, której choćby ze względów bezpieczeństwa nie powinna w ogóle mieć w foteliku (sytuacja wyjątkowa), a po drugie - mamy niekorzystnie nachyloną kanapę.
Fotelik jest bardzo lekki, głęboki, miękki w środku i bardzo ładnie się prezentuje (kolor Max) :tak:.

Nieoceniona była pomoc sprzedawcy, który dobrze wiedział co i jak po kolei robić i nie musiał wspomagać się instrukcją :wink:.

Dodatkowo cena okazała się niższa od fotelika Besafe Izi Kid x3 (na pasy), więc jak ktoś jest zainteresowany i chciałby wiedzieć gdzie kupić ten fotelik w Trójmieście, to odpowiem na privie, żeby nie robić reklamy :happy2:.
Jeszcze raz dziękuję Panu z e-foteliki :happy2:.

Pozdrawiam serdecznie!

Fantastycznie, cieszę się że mogłem pomóc. I oczywiście przykład pięknie ukazał jak ważne są przymiarki.

Pozdrawia serdecznie i życzę bezpiecznych podróży.
 
Witam!
Chcielibyśmy również zakupić dla naszego malca fotelik tyłem do kierunku jazdy. Czy ktoś się orientuje gdzie Warszawie można dostać w sklepie stacjonarnym fotelik britax max way?
Proszę również o opinie o foteliki besafe izi combi 3x. Sprzedawca w jednym ze sklepów twierdził ze ma 5 w ADAC, a ja nie mogę go znaleść w teście 2007-2012?
Dziękuję za podpowiedź.

izi combi x3 isofix w 2011 ocena ogólna 3. (składowa bezpieczeństwo 4)

Max waya w Warszawie, proponuje sprawdzić tosia lub autofoteliki.

Pozdrawiam
 
Witam,

Potwierdzam, Max-Way'a można kupić w Tosi - właśnie przed chwilą z nim wróciłam :)
Oooj, co ja przeszłam z tym wyborem fotelika.... Ale może od początku: mój synek ma teraz 9 m-cy i waży 10kg. Kołyska była już dla niego ciasna, więc nas szybko przesadziliśmy go do Maxi Cosi Tobi (pożyczonego do czasu, aż zakupimy swój). Na co dzień jeżdżę Nissanem Micra K12 (2006) i tym też samochodem głównie wożę małego. Od święta jeździmy autem męża - Fordem Mondeo combi (2005). Ponieważ tylko w moim aucie jest isofix, szukałam fotelika montowanego pasami. Na początku myślałam, że kupimy Tobiego, bo w miare dobre wyniki w testach, wizualnie ok, mały dobrze się w nim czuje. Niestety, moje nastawienie zmienił jeden incydent - zjeżdżałam z ronda i na pasach wyszedł mi niespodziewanie pieszy. Przy prędkości 40km/h i nagłym hamowaniu, dziecku poleciała głowa centralnie w dół. Nie chcę myśleć, co się dzieje przy większych prędkościach :( Przeżyłam przez tę sytuację taki stres, że powiedziałam, że wracamy do fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy. Niestety okazało się, że sporo takich fotelików odpada ze względu na moją Micrę, umiejscowienie zapięcia pasów i pionowe siedzisko kanapy. Ostatecznie wyszłam ze sklepu z Britaxem Max-Way.
Moje pierwsze wrażenia: Max-Way po zamontowaniu i naciągnięciu pasów trzyma się mega stabilnie i jest nie do ruszenia. Sam fotelik zajmuje niedużo miejsca, jak na model montowany tyłem. Siedzisko obszerne, pozycja dla dziecka ciut w kołyskę - przymierzałam małego, wyszło super!!! Jedyne co, to dobili mnie w sklepie tym, że mam sobie odpuścić przekładanie tego fotelika między 2-ma autami, bo montaż trochę zajmuje, no i trzeba umieć to dobrze zrobić. To prawda?

Ja sama niewiele słyszałam o tym modelu (choć widzę tu na forum jest baardzo polecany :-)) - chyba niedawno wszedł na polski rynek, prawda? Ponoć starczy dla dziecka do wieku 4-5 lat. A jak jest w praktyce, czy takie przeciętnych gabarytów dziecko wytrzyma tyle w tej pozycji? Wiem, wiem... jak nie zna innej - to bez problemu, ale na prawdę dzieci tak długo użytkują tego typu fotelik? Generalnie chcę się upewnić, czy ten zakup to dobry wybór (choć moja intuicja mówi mi, że tak), bo jakby co, mam 3 dni na zwrot.

Zatem proszę o opinię.
 
Dzień dobry,

mam pytanie o foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. Mam dwie małe córeczki (niby mają 15 miesięcy, ale nie dobiły jeszcze do 9kg), w końcu jednak czeka nas przesiadka na fotelik następny. Jesteśmy zdecydowani na foteliki montowane tyłem, ale wiadomo - testy dla nich są mało adekwatne, to chcieliśmy zapytać eksperta. Wybraliśmy fotelik Britax Multi Tech II, choć nie ukrywam, że cena jest nieco powalająca (zwłaszcza, że razy dwa :) ). Polecono nam dodatkowo Maxi Cosi Mobi, który teoretycznie jest ok, a jak w praktyce? Czy posadziłby Pan własne dziecko w tym foteliku? Różnica cenowa między tymi fotelami to ładnych kilkaset zł, Britax ma oceny niezłe (biorąc pod uwagę niedociągnięcia ADAC w testach fotelików jeżdżących tyłem), ale Mobi tych ocen nie ma wcale.
 
I jeszcze mam pytanie - na wszelkich filmikach instruktażowych, pokazujących, jak montować foteliki, są one umieszczane za siedzeniem pasażera. Czy one zajmują aż tyle miejsca, że nie zmieszczą się za kierowcą? Skoro musimy zamontować takie dwa, to taki fakt by je dyskwalifikował zupełnie :(
 
reklama
Witam,
chciałabym poradzić się pana e-foteliki,jaki fotelik wybrać dla mojej 8,5 miesięcznej dzieciny.Kinga waży 9,5 kg i mierzy około 75cm.Zależy mi na zmianie fotelika (0-13) na fotelik z kategorii 9-18 lub 9-25,mocowany przodem do kierunku jazdy z możliwością ustawienia w pozycji leżącej lub półleżącej(Kinia często zasypia w samochodzie). Posiadamy Audi a4 avant z 1998 rok.Zastanawiam się nad maxi-cosi priori
pozdrawiam:-)
 
Do góry