reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polskie mamy we Wloszech

czesc dziewczyny!
ja troche z innej beczki... tez mieszkalam jakis czas we wloszech ale to bylo sto lat temu :-D i troche wypadlam z obiegu a chcialabym odnowic kilka przyjazni i w zwiazku z tym mam pytanie- nie orientujecie sie moze czy jest w italii cos na wzor "naszej klasy"?
dziewczyny powtarzam pytanie bo baaaaaardzo mi zalezy :sorry2:
 
reklama
Dziewczyny ! Przepraszam że tak tu Wam zawracam głowę , ale jest ogromna prośba do wszystkich osób mieszkajacych bliżej i dalej Polski.
Może już dostałyście informację na maila albo słyszałyście.
"Fundacja Mam marzenie
spełnia marzenia dzieci smiertelnie chorych. Jednym z marzycieli jest
Mateuszek Lang ze Szczecina. W niedziele ma osme urodziny, beda to
prawdopodobnie jego ostatnie urodziny. Jego marzeniem jest dostac
pocztowki od wielu ludzi. Jesli macie chwilke dosłownie czasu, kupcie
pocztowke, napiszcie zyczenia urodzinowe i wyslijcie mu. Was to bedzie
kosztowało niewiele, a dla niego bedzie znaczyc ogromnie duzo. Oto adres:
Mateuszek Lang
ul. Wiślana 37
70 - 885 Szczecin
Roześlijcie to do kogo się da i ślijcie kartki ze wszystkich stron
świata. Na razie załatwilismy kartki z kilku europejskich krajow, ale
wciaz mozna wiele osob poprosic, najwyzej kartki sie chwilke spoznia.
No Volontario, do dzieła! Dla uśmiechu dziecka!"
 
Cześć dziewczyny mam małe zapytanko ,jesteśćie mamami z tego co czytam , ja jestem w 10 miesiącu ciąży mieszkam we Włoszech 2 lata za miesiąc wychodzę za mąż za polaka aktualnie nie pracuję a chłopak tak .Czy ubezpieczenie mojego chłopaka mnie obejmie czy za wszystko będę musiała płacić i jak to jest z zasiłkiem!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziękuję z góry za odpowiedz !!!!!:-)
 
No wlasnie, jakis martwy ten watek.
A szkoda, bo przydaloby sie pare info na temat macierzynstwa we Wloszech.
dziewczynki, napiszcie jakies info na temat porodu we Wloszech (jestem w 8 miesiacu i juz niedlugo to mnie czeka), na temat wyrobienia paszportu dla dziecka i dokumentow. Chcialabym, aby mialo ono podwojne obywatelstwo (moj maz jest wlochem). Czy duzo jest z tym biegania?

Mieszkam w Bari - izabella, cos wiem o tych korach:)

Bianco jocer, chyba w 10 tyg. ciazy jestes:). Niestety nie potrafe odpowiedziec a twoj pytanie, wiem, ze twoj pzyszly maz bedzie mial prawo do zasilku rodzinnego (idennita' di paternita'). czy Ty jestes zarejestrowana jako bezrobotna?
 
Wielkie dzięki za odpowiedz .Nie jestem zarejestrowana joko bezrobotna !!!!Napisz mi jak to działa i czy jest konieczne i gdzie się idzie rejestrować!!!!!!!!!!!! Mieszkam w Grado Friuli Venizia Gulia POZDRAWIAM!!!!!!:tak:
 
Bianco Jocer, ja mieszkalam dwa lata temu we Friuli przez 8 miesiecy:). Ale wrocilam do Bari, bo tu znalazlam prace.
Zakladam, ze masz tessera sanitaria i masz wybraneg lekarza rodzinnego oraz libretto sanitario. Jesli nie to koniecznie je sobie wyrob w Ausl w twoim miescie albo najblizszej miejscowosci twojego miejsca zamieszkania.
Jako bezrobotna radze Ci sie zarejestrowac w Centro d'impiego, czyli urzedzie pracy (nie pamietam jakie dokumenty sa potrzebne, chyba teraz tylko wpis do anarafe z comune i codice fiscale. Wpis do anagrafe uzyskasz tylko wtedy gdy masz residenza, a codice fiscale w ufficcio delle entrate, zrobia ci bez problemu.
Jako bezrobotna moglabys nie placic za badania wykonane podczas rutynowych badan zwiazanych z ciaza.
 
witam . problem jest w tym ze pracowałam tu bez rejestracji i nie mam tesery sanitare bo teserę wyrabiają tylko wtedy jak masz rezydencje i kontrakt o pracę . na razie mam domicilio a po ślubie bedzie rezydencja , strasznie to skomplikowane .A wiesz może czy nie pracując dostanę tesere sanitare mając tylko rezydencję ??????? I czy bez tesery będę musiała płacić za poród .Dziękuje że znajdujesz czas żeby mi odpisać POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:happy2:
 
Czy jest jakas mamusia z Rimini...ja przeprowadzilam,sie tutaj zeby w koncu usiasc na tylku ,znalezc jakoms fajna prace....i w 1 dzien kupilam test bo spoznial mi sie okres....no i rezultat 12 tydzien ciazy.
Jestem tu niestety sama,kolezanek brak bo niby gdzie je poznac ,nudze sie okropnie...nie pracuje
 
reklama
Pomocy!!!!:sorry2:mieszkam w parmie od 2 miesiecy z mezm wlochem, mam 8 letniego synka no i ....oczekuje na coreczke ktora powinna urodzic sie za miesiac, problem w tym ze nie znam wloskiego. Prosze pomozcie mi, co powinna zabrac ze sobo do szpitala na porod, jak powinnam sie przygotowac?, pierwsza wizyte u ginekologa we wloszech mam 29, niestety bez meza, musial wyjechac w sprawach sluzbowych, wiec sadze ze za wiele od ginekologa sie nie dowiem. Co prawda rozmawiam po angielsku, ale jak dotad nie spotkalam tu zbyt wielu ludzi, z ktorymi mogla bym dobrze porozmawiac po angielsku, mam nadzieje ze z ginekologiem bedzie inaczej. Z gory wam dziekuje, ula.
 
Do góry