reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test na płeć maleństwa :)

Asiorreek nie mądruję się i napisałam, że Cię nie potępiam. Tak jak piszesz każda z nas ma prawo, do przeżywania po swojemu. Ja też mam prawo być zaskoczona czy zszokowana Twoją historią, bo jest niecodzienna, sama przyznasz... Też miałam sytuację, ze na usg mówili, że dziewczynka a na stole operacyjnym okazało się, że chłopak. I powiem Ci , że w tamtym momencie nie miało to dla mnie żadnego znaczenia, bo miałam cesarkę nagłą dziecku zanikało tętno i tylko się modliłam żeby zdążyli dziecko wyciągnąć zanim się udusi, musiałam też się liczyć z ryzykiem, że dziecko urodzi się ciężko chore... Ale w tamtym momencie w głowie miałam tylko jedną myśl:" żeby zdążyli ".
 
reklama
widzisz tak jak pisalam inaczej by bylo gdyby po porodzie jak juz w koncu ja wyciagneli ( na cesarke bylo za pozno) powiedzialby mi ktokolwiek ze to dziewczynka.. a oni caly czas ze chlopczyk wszystkie papiery wypisane na chlopczyka. a jak ja oddalam do kapieli po tych 2 h pielegniarka narobila dopiero alarmu ze to dziewczynka.. no sama bys pomyslala co sie stalo jak sie to moglo stac.. czasem psychika szwankuje.. ;) stali wszyscy nad nia obecni przy tym porodzie i kazdy sie zastanawial jakim cudem nikt nie zauwazyl plci..
chyba nikt w momencie ratowania nie mysli o plci..
 
Ostatnia edycja:
Widzisz , bo to błąd personelu medycznego. Rzeczywiście szok, że nikt tego nie zauważył i nie poinformował Ciebie. Nie dziwię się, że to było tak traumatyczne przeżycie dla Ciebie...
 
Chyba zrobię ten test :) - z czystej ciekawości i zabawy :) test przebadany laboratoryjnie i na większej ilości kobiet, tak piszą na FB . zobaczę co wyjdzie a potem poczekam na wieści od lekarza.Jeśli potwierdzą się obie tezy to lecę na zakupy :) Wszystko w miarę rozsądku a i mąż będzie szczęśliwy :)
 
To daj znać jak zrobisz ;) i z jakiego korzystalas. Ją na poczatku ciaży też się nad nim zastanawiałam ale po przecztaniu komentarzy zrezygnowalam. Teraz jestem już w 14 tc i na usg prawdopodobnie dziewczynka tak jak zawsze marzylam :) dwóch synów już mam, najwspanialszych pod słońcem. Choć dopiero po kolejnym usg będzie szał zakupowy :)
A i według opinii dziewczyn, że test opiera się na ph to wyszlaby dxiewczynka ph kwaśne 6 Nie wiem może coś w tym jest z chłopcami miałam 7
 
Z tego co czytałam, to test nie opiera się na ph moczu. Zreszta przejrzałam stare wyniki u mnie ph moczu zawsze wychodziło 5, z jednej ciąży mam syna z kolejnej córkę, teraz też ph wyszło 5 więc u mnie, to o niczym nie świadczy...
 
tak tak najważniejsze, że dziecko przeżyło
a co to za różnica jaka płeć
na Śląsku niemowlęta o płci męskiej np. ubiera się w różowe a żeńskiej w niebieskie, więc to jaki kolor ubrań, wózka, czy coś w tym stylu traci na ważności
 
U nas na mazurach z kolorami jest tak samo :) Mąż upiera się że będziemy mieć chłopca a ja czuję że dziewczynka więc dla niego zrobię ten test i będzie szczęśliwy ( bez znaczenia jaki będzie wyniki - oczywiście ) A poza tym można jakiś zakładzik z mężem o karnet do SPA :)
 
Zabawiłam się dziś rano i zrobiłam ten test płci. Zobaczę jak to się będzie miało do USG. Póki co test potwierdził moje przeczucia, choć w sumie stwierdziłam, że nie ma to dla mnie większego znaczenia... Tak czy siak jestem mega szczęśliwa, że rośnie mały człowieczek, niezależnie od jego płci. Testu już raczej bym nie kupiła, nawet jeśli się potwierdzi.
 
reklama
Do góry