reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Andromeda: nie ma badan ktore by w 100% potwierdzaly skutecznosc akupunktury... Czesc badan pokazuje ze jest zwiazek, czesc ze zwiazku brak. Wiec nie dajac sie nabrac mozna podejsc do tego na zasadzie jak nie pomoze to nie zaszkodzi. Chyba ze sie akupunktury boisz, wtedy jest wiecej szkoda niz pozytku bo sovie zafundujesz kortyzol

Sykatynka: orzechy brazylijskie dzialaja cuda bo tam jest najwieksze zrodlo selenu znane czlowiekowi. A selen pomaga na anty.....
 
Sykatynka to moje przeziębienie było naprawdę mega, wysoka temperaturą nawet 39 stopni, nie mogłam się z łózka zwlec by sobie chociaż herbatę zrobić, moją mamę a drugiego końca Polski na pomoc ściągnęłam, miałam nadzieję, że nic złego się nie stanie, wyszło inaczej:-(
 
Wiadomo że witaminy można przedawkować i że nie maja takiej wchłanialności jak myślimy. Dlatego trzeba wszytsko z rozsadkiem a niektóre witaminy łączyc z badaniem ich wyników. Ostatnio któraś dziewczyna źle zrozumiała że ma brac 15 mg*3 kwasu foliowego. Nie słyszałam o takiej dawce zaleconej przez żadnego immunologa, nawet pomimo posiadania mutacji. Wit A (retinol) jest przeciwskazana w ciąży, kiedyś było głosno o tym na naszym forum i dziewczyny mówiły zeby wybierac kompleksy witamin bez wit A. Chodzi o sytnentyczną wit, bo w pokarmach jest jak najbardziej nieszkodliwa.
Nie dajmy się ogłupieć. Bierzmy tyle ile faktycznie jest nam potrzebne, bo nerki faktycznie moga tego nie przerobić:dry:
Tak jak pisałam już wiele razy biorę to co uwazam za niezbędnę, może się ktoś ze mną niezgodzić,ale każdy sówj rozum ma:dry:
Po pozytywnej becie zamienia na fembinal, zostanę przy prevenicie intensivie, inofemie, oraz wit d3. Resztę odstawiam. Ewentualnie magnez i nospę przeciw skurczom. Fragmin do końca ciąży, lutinus lub jego odpowiednik do momentu bezpiecznego a acard po skonsultowaniu z lekarzem.
 
GizaS ja tez biorę końskie dawki witamin, dlatego zaczęłam czytać i się okazuje że to nie jest takie zdrowe do końca:-) Szczerze, to pochłaniam całą aptekę z naprzeciwka. Teraz jestem na antykach, to jeszcze pobiorę witaminki ale od gonapeptylu, będę juz grzeczna:-p i tylko femibion, D, koenzym..

lolitka dzięki za info o selenie:-) przyda się.
 
A ja biorę jeszcze wit. A+E jedną tabletkę, z uwagi na to, że te witaminy są zaliczane do silnych antyoksydantów.
Czyli odstawić tą suplementację, czy dopiero po transferze?
 
reklama
dzięki Kasik :tak: ,przekonałaś mnie:-).
Nie wie, jak Wy ale ja oglądam na TVP2 odcinki "in vitro czekając na dziecko" i właśnie to ich leżenie po transferze mnie trochę zdziwiło bo u nas zawsze myk na korytarz.
 
Do góry