reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

10m nie mówi

Lynx

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2023
Postów
20
Czy to normalne ? Nasz syn 10m nie mówi, był młodszy to gaworzył itp. w 8m miał fazę na mówienie "gdzie" mówił "dzie" powtarzał po nas, teraz czasami mówi "ba ba ba" wydaje różne dźwięki, piszczy czy cos uemicha się bardzo dużo ale jakieś mama czy tata nic 0, czy na to przyjdzie jeszcze czas ?
 
reklama
Czy to normalne ? Nasz syn 10m nie mówi, był młodszy to gaworzył itp. w 8m miał fazę na mówienie "gdzie" mówił "dzie" powtarzał po nas, teraz czasami mówi "ba ba ba" wydaje różne dźwięki, piszczy czy cos uemicha się bardzo dużo ale jakieś mama czy tata nic 0, czy na to przyjdzie jeszcze czas ?
Cierpliwości. Kazde dziecko rozwija się w innym tempie. Moja corka zaczęła mówić pierwsze świadome i zrozumiałe słowa ok roczku, za to później mowa szybko się rozwinęła do pełnych zdań. Myślę, że na tym etapie jeszcze nie ma się czym martwić😊
 
Nie wiem czego Ty się spodziewasz po 10- miesięcznym dziecku. Ma mówić pełnymi zdaniami i odmieniać przez przypadki? Moja córka mając rok nawet nic nie mówiła. Tylko po swojemu. Więc nie oczekuj cudów. Ma jeszcze dużo czasu na naukę.
 
Do góry