reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

4 latek nie informuje o podrzebach fizjologicznych

Mama 2 latka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Sierpień 2022
Postów
35
Dzień dobre!

Mam problem z moim 4 letnim synem, nie informuje o swoich potrzebach fizjologicznych, acz kolwiek załawnia swoje potrzeby w majtki lub w pieluche.. Już nie wiem jak go nauczyć do mówienia o potrzebach.... Jak mogę jeszcze pomuc synowi z takim problemem.....
Proszę o poradę!!
 
reklama
Moje dzieci nie mówią o potrzebach. Po prostu idą do ubikacji. Nam nocnik nie do końca się sprawdził. Ważne jednak, że jeśli odpieluchowujesz, to już nie wracaj do pieluch.
Trudno jednym zdaniem napisać dlaczego. Trzeba znaleźć przyczynę. Zacznij od fizjologicznej. Może go boli i nie chce iść do ubikacji. Może brzydzi się ubikacji lub boi. Może nie czuje ciała i nie czuje, kiedy mu się chce. Wtedy też może nie przeszkadzać, że dziecko jest we własnych fekaliach. Może tak zapatruje się w zabawę, że nie chce jej przerwać i robi w majtki... Przyczyn może by. Wiele. Trzeba do nich dotrzeć i próbować je zmienić.
Moje dziecko ma 5 lat i czasem w dzień ma wpadki. Właśnie dlatego, że na czas nie rezerwie zabawy. Natomiast w mocy często. Niestety ona nie czuje parcia. Ma uszkodzony mózg. Chyba za mocno. Ma skończone 5 lat i wracamy do neurologa. Trzeba wpierw wykluczyc infekcje. A potem... Zobaczę co powie lekarz
 
Nie wiem co zadziałało. Ważne, że jest sposób, że można z tematem pracować i widzieć rezultaty. Małymi kroczkami do przodu.
Możesz na siku spróbować pisuar dla dzieci. Można powiesić. U nas zrobił furorę. Dzięki temu syn łatwiej załapał siku. Rozpoznaj temat i pomysł, czy to dobre rozwiązanie. Może jak już przekonuje się do ubikacji, to warto tego nie zmieniać? Zrób tak jak czujesz, że będzie dla was lepiej. Powodzenia
 
Do góry