reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 latek do zerowki czy do pierwszej klasy????????

Zerówka czy pierwsza klasa,gdzie posyłasz od wrzesnia swojego 6 latka?

  • zerówka przedszkolna /szkolna

    Głosów: 48 62,3%
  • pierwsza klasa

    Głosów: 29 37,7%

  • Wszystkich głosujących
    77
  • Ankieta zamknięta .
wydaje mi się, że z przedszkola, nie przyjdzie żadne zawiadomienie, ewentualnie może przyjdzie jakieś zawiadomienie ze szkoły, że są drzwi otwarte i ze trzeba podjąć jakieś kroki- ja przynajmniej dostałam zaproszenie ze swojej szkoły w rejonie na drzwi otwarte dla rocznika 2004, 2005, 2006,;-)

a rekrutacja chyba wszędzie jest w tych samych terminach czyli 1-25 marca,w Poznaniu tez jest system elektroniczny ...... :-)
Terminy wszędzie inne. W niektórych miastach jest już po rekrutacji. W styczniu była. A u mnie we Wrocławiu jeszcze nie ma ogłoszonych terminów ani kryteriów ;-( Czekam z niecierpliwością
 
reklama
Ja dostałam list ze szkoły :tak: że w związku z obowiązkiem muszę zapisać dziecko do klasy zerowej lub dobrowolnie zapisać syna do klasy 1 :tak: Zapisy były od 1 - 28 lutego :-)
Jak widać co szkoła to inny obyczaj :tak:
 
Dzięki dziewczyny .
Chyba sie przejdę pięknego dna do placówki.
U nas wiocha więc pozostaje jedno przedszkole ,chyba ,ze bym chciała gdzie indziej dziecko posłać.
Mi również sie kojarzy,że jak młodsze sitter szły to przychodził list ,że trzeba sie zgosić.
Ja pochodzę z Namysłowa i tam przedszkola mają swoje rejony .

U ans jakoś teraz są zapisy od któregoś marca nie pamiętam dokładnie.

jeszcze raz dzięki:tak::tak::tak:
 
Wczoraj przyszedł do nas list ze szkoły. Państwo czuwa nad realizacją obowiązku szkolnego. No i się zacznie...
 
Do nas nic nie przyszło na razie, do 31 marca trwa zbieranie podań w przedszkolach.
 
U nas do 7 marca potwierdza sie kontynuacje edukacji przedszkolnej a od 9 marca sklada sie podania do przedszkola i szkoły dla nowych uczniow.

7 marca mamy dzien otwarty w szkole,na godzine 17:30 w tym czasie panie nauczycielki zabieraja dzieci na zajecia a dyrekcja oprowadza i wprowadza w tajniki szkolne:tak:opisuje program itd.Tylko juz nie wiem czy ja gdy jeszcze nie zdecydowałam czy pierwsza klasa czy zerówka która i tak u nas bedzie w budynku szkolnym mam skladac potwierdzenie kontynuacji przedszkola jesli chodzi o zerwoke czy zapisy do tej zerowki sa wlasnie od 9 marca ... ale chyba tak bo jesli nie to by było bez sensu ze tak pozno jest ten dzien otwarty ,dzieki ktoremu licze na ostateczne podjecie decyzji.:sorry2: Musze dziś spytać wychowawczynie gdy będę w przedszkolu.
 
Iwonka w całej Warszawie zapisy zarówno do zerówek szkolnych jak i 1 klas są właśnie od 9 marca.
 
Wczoraj byliśmy na zebraniu w szkole.Dzieciaczki panie nauczycielki zabrały na zajecia muzyczno plastyczne .Oczywiscie wszyscy pedagodzy,nauczyciele,psycholog ,pani dyrektor zachęcała nas zeby dzieci zapisać do pierwszej klasy.Zapewniono nas ze klasy nie są mieszane i oddzielnie sa 6 latki,oddzielnie 7 latki.Klasy 7 latkow sa zwykłe tradycyjne jak za naszych czasów a klasy 6 latkow w połowie zaplenione zabawkami,jest dywan itd..Nie ma dzwonkow w szkole(w tym budynku sa klasy tylko 0-3).Jest sala komputerowa i chyba 1 raz w tyg zajecia na niej.Dwa razy w tyg religia i dwa razy w tyg angielski.W klasie 0 jest 5 godzin dziennie z czego 2 x po poł godziny dziennie jakiś zajęć przygotowywujących dzieci do nauki w pierwszej klasie(szlaczki,wyrabianie reki do pisania w szkole zero nauki pisania,czytania itd ).W klasach pierwszych kolo 20 godzin tyg zajęć lekcyjnych. Swietlica czynnna od 7 do-18 ej. Na swietlicy sa organizowane wycieczki do muzeow lub inne . Z wyliczen dzieci z samego rejonu,utworzone maja byc wstepnie 2 klasy pierwsze i 4 oddziały przedszkolne.Obecnie w klasach 1 u 6 latkow jest po 15 dzieci.Jak powiedziała pani dyrektor w przyszłym roku klasy beda mieszane już ,wiec jeszcze w tym roku mamy taki komfort posłania dzieci ze swoim rocznikiem.Jak sie przychodzi po dziecko to jest przed wejsciem domofon i sie dzwoni do sali(np na swietlice) Drzwi cały czas zamkniete. To tyle.Myślę że nie ma sie nad czym zastanawiac. Od nas z przedszkola idzie prawie cała grupa do 1 klasy,kilka osob sie wyprowadza na inna dzielnice ,jeden chlopczyk idzie do zerowki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam .Jestem mamą chłopca rocznik 2005 koniec roku listopad Według pani psycholog on mógłby póśc do 1 klasy ,bo jest chętny do rozmów ,nawiązuje kontakty itd.chociaż ma mało wyrobiona motorykę ręki to według pani psycholog to jest do wyćwiczenia.Ja jednak ,aby moje dziecko dojrzało emocjonalnie zapiszę go prawdopodobnie do szkolnej zerówki,która jest w naszej szkole.Nie boję sie o to ,ze sobie nie poradzi w 1 czy w 2 klasie .Martwi mnie wiek około 9 lat ,gdzie on byłby już w klasie 4 i rozwiązywał skomplikowane ułamki.Nie przeskoczy programu klas 4-6.Jestem za tym ,aby szedł zgodnie z rozwojem .A W wieku lat 7 poszedł razem ze swoja klasą 1 równocześnie do szkoły muzycznej.
 
Do góry