reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Adopcja pierwsza rozmowa

reklama
O różne rzeczy. To zależy, kto przychodzi i co chce wiedzieć. Pytają o plany na przyszłość, o powód adopcji, o to, czy planujecie dalej się starać, gdzie pracujecie, jak mieszkacie, praktycznie o wszystko. Mnie nawet o zdrowie pytali. Nie ma co się stresować, jeśli maluch jest wam pisany, to go dostaniecie. Powodzenia
 
Pytają o poprzednie poronienia? Czy ma znaczenie to czy moge badz nie moge miec swoich dzieci?
Czy inny członkowie rodziny sa angażowani ?
Denerwuje sie, bardzo nam zalezy i one sie ze cos powiem nie tak czy cos i nas odzuca.
 
Nie odpowiem na Twoje pytania, ale chciałam napisać, że trzymam kciuki i życzę powodzenia. Mam nadzieję, że wszystko ułoży się po Twojej myśli. Wszystkiego dobrego :)
 
Trzymam kciuki z całego serca ❤️ Ja mogę powiedzieć jedynie historię znajomych. Też długo starali się o dziecko i nic...więc postanowili zostać rodziną zastępczą. W między czasie urodziło im się dziecko, ale nadal pełnili funkcję rodziny zastępczej ( tak im się spodobało) i dzięki temu też adoptowali jedno z dzieci, które było pod ich opieką ( było im łatwiej, bo jako rodzina zastępczą mieli pierwszeństwo i łatwiej było im przejść przez cały ten proces adopcyjny). Może to jest jakaś alternatywa w razie problemów z adopcją...ale wierzę, że wszytko będzie po Waszej myśli ❤️
 
Pytają o poprzednie poronienia? Czy ma znaczenie to czy moge badz nie moge miec swoich dzieci?
Czy inny członkowie rodziny sa angażowani ?
Denerwuje sie, bardzo nam zalezy i one sie ze cos powiem nie tak czy cos i nas odzuca.
Nie powinni pytać bezpośrednio o poronienia, ale mogą pytać o dalsze próby. I tak, bywa, że dalsze starania dyskwalifikują rodzinę. Oni szukają takich ludzi, którzy już się nie starają o dzieci. Pytają o zaangażowanie i mych członków rodziny. Bardziej zależy im na tym, by był ktoś jeszcze do opieki, babcia, dziadek. Ale czasem im się to nie podoba. Jeśli jest jakieś dziecko, które chcecie, to warto być najpierw rodzina zastępcza dla niego. Wtedyacie pierwszeństwo w adopcji. Tylko w momencie adopcji państwo przestaje pomagać. Przygotuj sobie pytania do nich. Na pewno jakieś masz. Adopcja to proces wieloetapowy. Ciągle podejmujesz decyzję, czy idziesz dalej, czy mówisz stop.To trudna decyzja, ale czasem i taka trzeba podjąć.
 
reklama
Jest na fb profil „adopcja” warto tam zajrzeć, dziewczyna napisała kilka rzetelnych ebooków nt adopcji i wszystkich jej aspektów, zarówno prawnych jak i emocjonalnych :) wiele możesz się stamtąd dowiedzieć :)
 
Do góry