reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

rozumiem cie doskonale tez sie strasznie balam ale to naprawde nie jest nic strasznego a gdzie bedziesz miala robiona?oszczedzaj sie pozniej nie dzwigaj odpoczywaj zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze jesli mozesz to daj jutro znac
 
reklama
hej :) Ja jestem obecnie w 14 tc. 07.10.2013 idę na amniopunkcję, gdyż test pappa wyszedł źle . Ryzyko mam 1:97... ma
m 23 lata.
wolne beta hcg 155,00
pappa 2,450
CRL 64,4
NT- 2,1
kość nosowa - obecna

OSOBIŚCIE NIE BOJĘ SIĘ BADANIA. Odkąd przeczytałam te forum :) Dziewczyny przecież prawie każdej z Was po amniopunkcji wyszedł dobry wynik. Wydaję mi się , że te testy pappa sieją nie potrzebnie zamieszanie... i psychice naszej. Pozdrawiam:) Buziaki dla Was:*
 
Do wczoraj wszystko było cudownie,telefon ze szpitala zmroził mnie na kość. Podobnie jak Ty Camilo jestem w 14 tc, zrobiłam badania z krwi i USG , wynik z USG raczej ok NT 2,3 więc w normie,jednak z krwi nie specjalnie ZD 1/136, po połączonych wynikach ryzyko wyszło 1 /153. W następny czwartek ma amniopunkcję, i wiecie co jadę z uśmiechem dzięki Wam,wszystkim. Dzięki temu miejscu i wszystkim wypowiedziom bez wyjątku jest mi łatwiej. Chcę mieć pewność , że dziecko jest zdrowe,nie zdecyduję się urodzić chorego maleństwa, bo Pan Bóg dał mi już taki skarb, kochany nad życie.
 
Ja już jestem po, w przyszłym tygodniu wyniki, ten stan zawieszenia i bezradności jest okropny:no:. Nie mogę znaleźć sobie miejsca a dni wleką się w żółwim tempie. Mam nadzieję, że wyniki będą dobre.
 
Witam, w 12 tygodniu ciąży lekarz skierował mnie na test Pappa, ponieważ przezierność karkowa wyszła 2,5 mm. Zrobiłam test PAPPA, teraz jestem pod koniec 14 tygodnia, wyniki odebrałam i otrzymałam informację, że jestem w podwyższonym ryzyku i wskazanie do amniopunkcji. Ryzyko 1:250. Jestem załamana. Dodam, że mam 26 lat.
 
reklama
Cześć dziewczyny,

Jestem w 14 tyg ciazy, dwa tyg temu byłam na badaniach prenatalnych okazało sie że NT wynosi 2,9, zrobiłam test paapa - zwiększone ryzyko zespołu Downa. Nie potrafiłam w to uwierzyć, przepłakałam kilka dni ( w rodzinie wszyscy zdrowi jak z jednej tak i z drugiej strony). W tym tyg otrzymałam wyniki zespół Downa ryzyko znikome po czym się strasznie ucieszyłam, a po chwili usłyszałam ALE trisomia 18 i 13 znacznie się zmieniły z 1:4440 do 1:454 ,a Zespół Patau z 1:2999 do 1:1440. Zalecili amniopunkcje. Wczoraj się zdecydowałam, we wtorek zabieg. Boje się zabiegu, nie tyle bólu - boje się o moje maleństwo. Zdecydowałam się z jednego powodu, jeśli dziecko faktycznie będzie chore na ZE to nie przeżyję faktu, że po porodzie odejdzie.. Liczę na to że będzie zdrowe!!! I zostanę szczęśliwą mamą :-).
 
Do góry