reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

luna - no to faktycznie duże ryzyko, ale wiesz, to jest tylko samo badanie i statystyka. Zobaczysz wszystko będzie dobrze. Trzymam mocno kciuki, żeby każda z nas miała zdrowe dzieciątko :)
 
reklama
mialam dzis wizyte i test wyszedl 1:5 przeziernosc dalej podwyzszona wiec gin zaproponowal amniopunkcje ,zgodzilam sie i mam w czwartek za tydzien

A jaka była przezierność? ryzyko wysokie, ja miałam tez wysokie 1:7 i jak narazie FISh prawidłowy, wiec głowa do góry

Dziewczyny, dodzwoniłam się wreszcie do IMID :)

Wyniki prawidłowe :) będziemy mieć drugiego synka :D

rewelacja, gratuluję !

Dziewczyny, a czy w poznaniu przed amnio jest jakaś konsultacja z genetykiem? Czy coś mówią, czy po prostu robią badanie?

Niestety, w Poznaniu nie ma rozmowy z genetykiem, nie miałam takiego ani razu. A Pani psycholog chodzi na obchodzie z innymi lekarzami, i jak zapytalam o terminację, to chwilę pozniej wzięła mnie na rozmowę. Ale jest to dobrowolne, można odmówić.
A co do ordynatora, to zalezy na jakim oddziale leżysz, jest ich sporo, ja akurat miałam ok.

Dzwoniłam po wyniki amnio dzisiaj i kazali mi dzwonić w pon ! to będą już 4 tygodnie !!! Jutro idę na usg połówkowe, mam nadzieję że będzie wszystko ok.
 
Dziewczyny podczytuję trochę ten temat i chcę napisać że trzymam za was wszystkie mocno kciuki !!! śledząc jakiś czas ten wątek widzę, że nawet jak ryzyko wychodzi wysokie to po amniopunkcji większość z was dostaje tę dobrą wiadomość :-) i oby tak do końca !!!
Piszecie tu o tej przezierności karkowej. Możecie powiedzieć jaka powinna mniej więcej być ? jakie są widełki żeby zaliczyć ją do tej "dobrej" ??
Kurcze, już jedną ciążę mam za sobą, zdaje się niedawno a kompletnie tego nie pamiętam :szok:
U mnie w pierwszej ciąży przezierność wyszła dobra ale i tak zostałam skierowana na test pappa i te dokładniejsze usg bo w rodzinie były wady genetyczne.
 
takie ogólne normy
Przezierność karkowa – normy:
Opracowane normy NT obejmują ciąże od początku 11 Hbd do końca 13 Hbd (13 tyg. + 6 dni).
Dla CRL=45mm (11 Hbd) mediana wynosi 1,2 mm, a 95 centyl 2,1 mm.
Dla CRL=84mm (13+6 Hbd) mediana wynosi 1,9 mm, a 95 centyl 2,7 mm.

gdziea na forum o przeziernosci były bardziej szczegółowe, ale nie mogę się teraz doszukać, jak znajde to wkleje.
 
Dzwonili dzisiaj z Genom, badanie Fish wykazało, że dziecko jest zdrowe na pełne wyniki muszę czekać 3 tyg.
Ale 99% że będę miała zdrowego syna. Bo to też potwierdzona na 100%. Strasznie się cieszę. Kamień z serca mi spadł. Jak mi babka powiedziała, że kariotyp badany metodą Fish jest prawidłowy to aż się poryczałam ze szczęścia. Teraz też mam łzy w oczach. Jestem bardzo szczęśliwa :), mam nadzieję, że za 3 tyg. usłyszę to samo :)
 
super alexast ! Wiem co czujesz naprawde !!! ja tez czekam na pełne amnio juz prawie 4 tygodnie ale jestem spokojna, mialam dzisiaj usg połowkowe i po NT 8,5 nie ma śladu !!! Tak wiec lekarz powiedział, ze przy fishu prawidłowym i idealnym usg mam byc spokojna, bo nie ma innej opcji jak zdrowe dziecko.
 
reklama
Do góry