reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Hej dziewczyny mam problem na 9 września mam mie amnio bo test z krwi wykrył od 1 do 40 procent zagrożenia wada ,panicznie się boję i wolalam bym się nie poddawac temu badaniu proszę doradzcie mi :-(>Z gory dziękuję za pomoc .Dodam że dla mnie nie jest ważne czy dziecko będzie miało wadę czy nie mam 3 zdrowych dzieci i wiem że jeżeli bedzie chore damy sobie rade.
 
Kochana niestety sama musisz zdecydowac xzy chcesz sie podjac amino czy nie zawsze jest jakies ryzyko poronienia... jezeli jestes pewna ze bez wzgledu na wszystko dzidzia sie urodzi to z drugiej strony jesli odpukac faktycznie bedzie cos nie tak to bedziecie gotowi na szkraba i bedziecie mogli walczyc ... Jednak ja wierze ze bedzie dobrze trzymam &&&&&&&
 
Ostatnia edycja:
Niki bardzo mi przykro :( ale ja również modlę się o cud dla waszego maleństwa.
Monika niestety decyzję o amnio możesz podjąć jedynie Ty sama i wiem, że nie jest ona prosta... U mnie ryzyko ZD po testach z krwi było 1:58 i mimo tego, że byłam zdecydowana urodzić chore czy zdrowe dziecko zrobiłam amnio, żeby w spokoju przeżyć do końca ciąży i nie żałuję. Jedyne czego żałuję i czego sobie nie daruję do końca życia to to, że zrobiłam test pappa z krwi...
 
Monika13n, ja bym nie ryzykowała- znam przypadek, że dziecko było zdrowe, a- niestety- nie udało się utrzymać ciąży, i to ciąży bardzo wyczekiwanej. Życzę pogody ducha na okres ciąży i zdrowia dla dzieciątka, musisz wierzyć, że wszystko będzie dobrze.

Pozdrawiam serdecznie :)
 
Dziękuję dziewczyny umówiłam się na środę do specjalisty do świecia zobacze co mi powie bo szczerze nie chcę robic amnio straciłam ciążę bliżniaczą i już poroniłam także panicznie się boję .Dam wam znac co mi powie lekarz,bo w bydgoszczy tyle co mi powiedziała pani doktor to dała kartkę do poczytania i tyle widzimy się na amnio.:(
 
Ja nie żałuje że zrobiłam testy z krwi czy amnio bo wiem na czym stoję i niestety teraz muszę czekać a dzieciątko samo odejdzie lub czekać na wynik z amnio i jak będzie miało wadę genetyczna to będę musiała niestety usunąć ...

Wczoraj byłam u ginekologa bo nie wiedziałam co robić i po zrobieniu USG odeszły jakiekolwiek nadzieje niestety mojemu maleństwu z dnia na dzień sie pogarsza wodniak znacznie urósł obrzęk się powiększa i płynu przybywa coraz więcej :(
I tak jak wspomniałam powyżej muszę czekać ...
 
Słuchajcie dziewczyny gdzie mogę znaleźć odp na pytanie jakie badania po poronieniu powinnam zrobić jak moje maleństwo odejdzie ? żeby sytuacja więcej się nie powtórzyła ?
 
reklama
Słuchajcie dziewczyny gdzie mogę znaleźć odp na pytanie jakie badania po poronieniu powinnam zrobić jak moje maleństwo odejdzie ? żeby sytuacja więcej się nie powtórzyła ?

Cześć dawno nie pisałam ale na poczatku roku przechodziłam to co wy. U nas gdy po amniopunkcji okazało się że nasza córeczka ma wadę genetyczną ( ryzyko zespołu downa 1 do 35, zespołu edwardsa 1 do chyba 130 - w koncu wyszlo zupelnie co innego z amniopunkcji) genetyk zlecił badanie kariotypu mojego i mojego męża. Okazało się że oboje mamy kariotypy prawidłowe i nie ma ryzyka powtórzenia w kolejnej ciąży. Oprócz tego nie mieliśmy żadnych innych badań. Po pierwszym poronieniu nikt nawet nie chciał szukać przyczyny stwierdzili że tak się czasem zdarza.
 
Do góry