reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Dzięki dziewczyny, nawet nie wiecie jak mi to forum pomogło ;-) Ale powiem wam, że jeszcze mam trochę stres jak wyjdą wyniki amnio, ale skoro FISH dobry to chyba amnio też będzie ok, oczywiście dam znać jak tylko dostanę wyniki. Pozdrawiam :-)
 
Wybaczcie że tak pisze w czyims temacie ale mam powazny problem i skierowano mnie tutaj

Witam.

Piszę do was ponieważ u mojego dziecka stwierdzono wodniaka karku o przezierności 13 mm oraz ucisk na główce. Badanie prenatalne wykazało że dziecko ma odpowiednią wage wzrost na dany tydz ciązy, że prawidłowo jest rozwiniete, lecz z krwi wyszło:
trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:945 a ryzyko skorygowane 1:22
trisomia 18 1:2209 a u mnie >1:4
trisomia 13 1:6956 u mnie 1:9
wolne B-hCG 15,6 IU/l odpowiada 0,491 MoM
PAPP-A 0,500IU/l Odpowiada 0,331 MOM
Czeka mnie amniopunkcja niech mi któraś z was powie czy was to też spotkało i jak to sie skończyło ? Bo ja już jestem bezsilna jeden lekarz mówi ze mamy szanse na zdrowe dziecko, a genetyk wczoraj stwierdził że nie mam szansy na to by dziecko było zdrowe i mamy szykować się na najgorsze oraz że może byc tak że dziecko niedozyje 21 tyg ciazy :(

Czy któraś z was się z tym spotkała i co wam wyszło ?
 
Cześć dziewczyny, w zeszłym roku w listopadzie przechodziłam ten sam stres co WY, podwyższone NT 2,9 amniopunkcja wyniki okazały się dobre genetycznie zdrowy chłopczyk. Poczułam olbrzymią ulgę i radość. Lekarz zapewnił, ze jeśli miałam wykonane badania i wyszły dobrze, to już nie mam się czym martwić. Na USG połówkowym okazało się, że dziecko ma wadę serca - Tetrologia Fallota z brakiem zastawki tętnicy płucnej. Nie zapomnę do końca życia tego uczucia, kiedy się o tym dowiedzieliśmy z mężem. Postanowiliśmy walczyć o naszego Malucha. Wiedzieliśmy że dziecko musi przejść operację. Podczas każdej wizyty pytałam tylko czy stan się nie pogarsza, czy coś dodatkowo nie stanowi problemu. MIAŁO BYĆ DOBRZE. Poród przez cc, zabranie malucha do domu i niestety za jakiś czas operacja. Okazało sie inaczej, po porodzie dziecko nie oddychało samo. Zostało zaintubowane, jak się okazało wada serca spowodowała ucisk na drogi oddechowe. Mój synek zmarł miesiąc temu po 10 tygodniach walki i nie zapomnę mojego najśliczniejszego Maleństwa do końca życia. Po porodzie usłyszałam, od nie jednego lekarza, że jeśli NT wychodzi podwyższone powinno się robić wszelkie możliwe badania, ponieważ bardzo często co nie oznacza ZAWSZE jeśli badania amino okazuję sie prawidłowe nie oznacza to że dziecko będzie zdrowe. A w naszym przypadku gdzie dziecko miało wadę serca znaczą możliwe powikłania innego typu. WIele kobiet nie wie o tym, że powinno sie zrobić echo serca jeśli znajdzie się w sytuacji takiej jak tutaj nie jedna z nas (amnio, fish).
Nie piszę tego posta, aby Was straszyć nie taki jest mój cel. Chciałam tylko Wam przekazać, abyście zrobiły wszystko aby sprawdzić czy Wasz maluszek jest zdrowy :). Ja w sytuacji kiedy dowiedziałam się że mój synuś ma wadę serduszka nie wiedziałam o kilku rzeczach. W internecie nie ma informacji na forach o tym ile dzieci rodzi sie z wadami, opisy przypadków to pokazuje życie kiedy sie człowiek w takiej sytuacji znajduje.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Niki jasne, że masz szanse na urodzenie zdrowego dziecka, wiele jest takich przykładów na tym forum, że wstępne wyniki wyglądały fatalnie a jednak dzidziusie zdrowe :) Wszystkie tutaj wiemy co czujesz i jaka jesteś przerażona i dlatego ja osobiście uważam, że w takich przypadkach amniopunkcja jest najlepszym wyjściem. U mnie usg było wzorcowe, za to wyniki z krwi tragiczne i jak na razie mam tylko wynik FISHA prawidłowy, ale dalej strasznie się martwię jak wyjdą ostateczne wyniki amnio. I ten strach chyba będzie nam towarzyszył aż do porodu, albo nawet dłużej. Nie trać nadziei, trzymam kciuki i daj znać co dalej.
 
reklama
Niki kochana zycze ci zeby dzidzius byl zdrowy!!! Zycze Wam zeby was spotkal cud!!!!
13mm to bardzo duzo...
Bardzo duze ryzyko masz trisomi 18 i 13...:-(
zrob amino, na kiedy nasz zaplanowane?
Przepraszam jesli cie urazilam moim zdaniem
 
Do góry