reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Apteczka Młodej Mamy:)

no zawsze można wieszac mokre szmatki - ręczniki czy cos tam na kaloryferach;-)
no ale nawilżacz to super sprawa.
 
reklama
Jeszcze jedno mi sie przypomniało:-D

Naoglądałam się tych programów i teraz przypominaja mi sie różne rzeczy...:-D

W tym samym programie(Wielki świat małych odkrywców) pani polecała masowanie krocza, tak dwa miesiące przed porodem-codziennie po ok.5minut oliwą z oliwek i witamina E w płynie(lub olejek z wiesiołka)-(nalezy zrobic sobie taka mieszanke)

Ponoć rozciąga mięśnie, uelastycznia je:tak:
 
Dziewczyny nawet nie wiecie jak dobrze ze ja Was mam :tak: Ja nawet nie pomyslalam o czyms takim jak nawilzacz... Myslicie ze to pomoga?
 
U nas nawilzacz bedzie obowiazkowo kupiony.Juz w ta zime my sie meczylismy z powodu suchego powietrza a co dopiero noworodek.
Co do masowania krocza to tez cos o tym czytalam ostatnio ale tam gdzie to czytalam napisali ,ze miesnie moga sie od tego bardzo dobrze rozciagnac nawet do 2/3 glowki dziecka i ,ze wtedy moze nie trzeba nacinac krocza.No i wiecie co? starsznie sie zfilmowalam ,ze jak sobie tak to krocze rozmasuje to mi zostanie taka "dziura" na stale.:sorry2::dry:pewnie nie mam racji ale ja juz wole chyba nacicnanie bo zszyja mi i dziurka bedzie taka sama(mniej wiecej);-)
 
to ja napiszę coś dla tych mam które korzystają z homeopatii: (leki można zamówić w aptekach, bez problemu)

w 8.mym m-cu ciąży:
- w celu oddziaływania na mięśnie i naczynia włosowate; Arnica 9 CH (5 granulek dziennie)
- trema przed porodem: Gelsemium 15 CH (5 granulek dziennie)

8 dni przed porodem:
- brak rozwarcia szyjki macicy, przeszywające bóle wystepujące pod koniec ciąży i po porodzie (na skutek skurczy i okurczania macicy): Caulophyllum 5 CH (5gr.2x dziennie)

podczas porodu:
- silne i nieregularne bóle porodowe ze skurczami szyjki macicy: Actaea racemosa 9 CH (5gr co 10 minut) Caulophyllum 15 CH (jedna dawka)

po porodzie
- nadal można podawać: Arnica 9CH (5gr dziennie), Actaea racemosa 9CH (5gr dziennie) i Caulophyllum 5CH (5gr. dziennie)

- w celu unikniecia zakażenia: Pyrogenium 9 CH (5gr dziennie, 10dni)
- aby przeciwdziałać zmęczeniu: China 9CH (5gr dziennie)
- łatwiejsze gojenie krocza i rany po cc: Staphysagria 9CH (5gr 3x dziennie)
- w przypadku depresji poporodowej: Sepia 9-12-15-30 CH ( 1 dawka dziennie)

opis leków:

Gelsemium 15CH - trema
Arnica 9CH - urazy, krwiaki
Caulophyllum - brak rozwarcia lub sztywność szyjki macicy
Actaea racemosa - bóle
Pyrogenium - infekcje
China - zmęczenie
Sepia - depresja
Staphysgaria - rany cięte
 
Weroniczka super:-) Na mnie homeopatia dziala rewelacyjnie bo wlasciwie od przeziebienia w poprzedniej ciazy przestalam brac inne leki
Lecze sie i na katar i na przeziebienie i na bole gardla itp.Moj Witek natomiast wyleczyl sie z refluksu dopiero wlasnie homeopatia
Wiec Ja napewno skorzystam z tej listy;-):tak::tak::tak:.
 
Weroniczka super pomysł z ta listą.
Dotka do tego masowania słyszałam, że b.dobry jest olejek migdałowy.
Aneczka ;) no wszystko wróci do normy jesli chodzi o rozmiarówkę ;) ja mam taką nadzieję ;)
 
Aneczka, mi sie wydaje, ze tym masowaniem, to jedynie elastycznosc pochwy sie zwiekszy (czyli latwiej, bez szwanku powinna sie dzidzia przecisnac), ale nie sadze, zeby tam sie cos przez masowanie zanadto porozciagalo... Po prostu przypuszczam, ze powinno to ulatwic porod i ponoc cwiczenie miesni Kegla tez, ale co do tego nie jestem tak do konca pewna...
 
dziewczyny nawilżacz na pewno sie przyda ale super działają powieszone pieluszki i olejek sosnowy w kropelkach kilka kropli w okolicy główki dziecka ja dla KOKO nie miałam nawilżacza i przeżyłyśmy właśnie sposobami namaczania pieluszek a kaske za nawilzacz mozna dołożyć do wóziora;-)
 
reklama
My tez wieszalismy pieluszki i reczniki ale u nas powietrze bylo tak suche ,ze przy cieplych kaloryferach powieszony recznik byl suchy jak wior po 2h:sorry2:
 

Podobne tematy

Do góry