reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm poszczepienny

Dołączył(a)
22 Styczeń 2015
Postów
2
Witam.Jestem mamą 6cio letniego Kubusia.
Poszukuję rodziców, których dzieci po miały lub mają powikłania po szczepionce PRIORIX.
Syn właśnie po tej szczepionce jest dzieckiem autystycznym.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie ma związku między autyzmem a szczepieniami. Lekarz, który rozpowszechniał to kłamstwo, został skazany za fałszerstwo. Robił to wyłącznie dla odniesienia osobistych korzyści finansowych.

Jest natomiast wiele innych czynników, które mogą być związane z wystąpieniem autyzmu, ostatnie badania podkreślają zwłaszcza zapylenie (szczególnie w czasie trzeciego trymestru ciąży), które w niektórych częściach Polski jest dużo wyższe niż w Europie i zbliżone do poziomu Chin.

Nie znamy wszystkich czynników sprzyjających wystąpieniu autyzmu, ale szczepionki na pewno nie są wśród nich.
 
Nie ma czegoś takiego jak autyzm poszczepienny! Pierwsze symptomy autyzmu można diagnozować około drugiego roku życia, dlatego rodzice często wiążą to z tą właśnie szczepionką. Praca " naukowa" pana, który taki związek opisywał, nie była poparta żadnymi badaniami.
Pozdrawiam
 
Rtec nie jest powodem autyzmu a jej obecność w organizmie dziecka rzeczywiście mogła być spowodowana szczepionkami. Słyszałam, ze w szczepionkach znajdują sie śladowe ilości rtęci i dlatego lepiej podawać szczepionki skojarzone bo dziecko tylko raz dostaje jej dawkę. Informacja nie potwierdzona, zasłyszana od pielęgniarki zajmującej sie szczepionkami w naszej przychodni.
 
Gabriela.P jeśli masz konto na Facebooku polecam grupę "Nieszczepienie i nie tylko" znajdziesz tam dziewczyny które maja ten sam problem co Ty. Moja siostra ma syna który po szczepieniu miał pełny regrest i zdiagnozowany autyzm, wiem przez co musiała z nim przejść. Dlatego jak widze wypowiedzi innych ze po szczepieniu jest to niemożliwe to aż mnie ściska. Duzo ludzi nie ma świadomości na temat szczepionek i powikłań po nich. No bo przecież skoro lekarz zalecił i tyle dzieci jest szczepionych to nie możliwe aby były powikłania. Pozdrawiam
 
lafragola​ proszę nie pisz, że szczepionki powodują autyzm, bo to nie jest prawda, nie ma żadnych dowodów na to! Co do odczynów poszczepiennych i reakcji alergicznych , to owszem występują, ale o tym informuje lekarz!
 
Witam.Jestem mamą 6cio letniego Kubusia.
Poszukuję rodziców, których dzieci po miały lub mają powikłania po szczepionce PRIORIX.
Syn właśnie po tej szczepionce jest dzieckiem autystycznym.
Mój syn 5 lat zaszczepiony szczepionką 5w1 obowiązkowa bo mieszkaliśmy w Holandii i miesiąc od zaszczepienia cofnął się w rozwoju wręcz zawiesił na świat 😥 na dzień dzisiejszy ma stwierdzony autyzm atypowy
 
Mój syn 5 lat zaszczepiony szczepionką 5w1 obowiązkowa bo mieszkaliśmy w Holandii i miesiąc od zaszczepienia cofnął się w rozwoju wręcz zawiesił na świat 😥 na dzień dzisiejszy ma stwierdzony autyzm atypowy
Nie, nie cofnął się od szczepienia. Regresy u niemowląt są czymś normalnym. A autyzm też zwykle objawia się dopiero w pewnym momencie, szczepień jest dużo, więc to się zbiega w czasie.
 
reklama
Nie, nie cofnął się od szczepienia. Regresy u niemowląt są czymś normalnym. A autyzm też zwykle objawia się dopiero w pewnym momencie, szczepień jest dużo, więc to się zbiega w czasie.
Dokładnie nie ma związku między autyzmem a szczepieniem. Pojecie autyzmu jest bardzo szerokie. Jeden tym daje mniej lub bardziej widoczne objawy. Jeden jest wykrywany późnej inny wcześniej. Ale autyzm ma podłoże genetyczne i dziecko już się z nim rodzi nawet jak na początku nie widzimy oznak. Zdarza się, iż jest on wykrywany dopiero w wieku przedszkolnego lub nawet w dorosłym użyciu - zespół Aspergera. Na co dzień zajmuje się diagnoza autyzmu i ciężko jest mi wierzyć, że nadal wkerzy się że to wynik szczepień :(
Mój syn 5 lat zaszczepiony szczepionką 5w1 obowiązkowa bo mieszkaliśmy w Holandii i miesiąc od zaszczepienia cofnął się w rozwoju wręcz zawiesił na świat 😥 na dzień dzisiejszy ma stwierdzony autyzm atypowy
Nie ma związku między autyzmem a szczepieniem. Pojecie autyzmu jest bardzo szerokie. Jeden typ daje mniej lub bardziej widoczne objawy. Jeden jest wykrywany późnej inny wcześniej. Ale autyzm ma podłoże genetyczne i dziecko już się z nim rodzi nawet jeli na początku nie widzimy oznak. Zdarza się, iż jest on wykrywany dopiero w wieku przedszkolnyn lub nawet w dorosłym użyciu - zespół Aspergera. Na co dzień zajmuje się diagnoza autyzmu i ciężko jest mi wierzyć, że nadal wierzy się że to wynik szczepień :(
 
Do góry