reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo ciekawski maluch:)

o.lena

Mama Mareczka
Dołączył(a)
4 Sierpień 2011
Postów
92
Miasto
Małopolska
Powiedzcie jak radzicie sobie z olbrzymią ciekawością swoich dzieci? Jestem mama baaaaardzo ciekawskiego 4-latka i czasem już mi ręce opadają, Mareczek zadaje milion pytań na dobę. Interesuje go wszystko wokól.Oczywiście zawsze staram się zawsze odpowiadać, ale czasem nie potrafie:-( Idziemy sobie, młody zauważy samolot i taka konwersacja:
-Dlaczego samolot lata?
-Bo tak została zbudowany ma skrzydła, itd.
-A po co ma skrzydła?
-Zeby mógł unosić się w powietrzu?
-a dlaczego może unosić się w powietrzu?
itd...
I jak tu wytłumaczyć 4-latkowi tajniki konstrukcji samolotu?:confused:
I dlatego mam do Was pytanie, jeśli czegoś nie wiecie (przecież nie każdy znasz potrafi odpowiedzieć na każde pytanie swojego ciekawskiego szkraba ;-)) gdzie szukacie info? Chodzi mi o jakieś ciekawe strony jak tłumaczyć dzieciom w prosty sposób zawiłości tego świata?




P.S. Dopiero zaczynam udzielać się na forum, prosze nie krzyczcie jak coś będzie źle:sorry2:
 
reklama
Witam
Nie ma źle. Niestety ci nie poradzę. Moja ma dopiero 2 latka, a już ma stosy pytań po co i dlaczego. Najbardziej lubi czemu?
Zawsze staram się jej odpowiedzieć jak najprościej i zwięzle, by nie było znów pytanie czemu i dlaczego.
Na pewno dziewczyny starszych dzieci ci pomogą. Każda przechodzi przez stos pytań swojego dziecka :-).
 
Mój synek ostatni zajawił się na po co? Używa prawie przy każdym pytaniu, kiedyś mówię do niego dlaczego o wszystko pytasz po co? A on na to a po co mówić dlaczego?:-D

Apropo odpowiadania prosto i zwięźle, staram się, ale... pytanko z wczoraj: - Po co są zarazki? I dyskusja prze pół godziny...
 
Do góry